Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 21:54:14
Как да не е имало Панел за 1000 евра. Лично една колежка(точно срещу мен седи) си взе 2008г септември гарсониера в Люлин 8-9 все в гъз за 50к евра (48кв метра). Това ако не е 1000+ евра ... ама не слушаше и сега го яде. Не и е много сладко да ви кажа. Това жената е тъпо същество - ти му казваш то не слуша. И моята е така smiling smiley
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 22:03:04
г-н Иванов,
Ако пуснеш акции за твоята идея за строеж и 100% печалба да предлагаш няма да си купя и една.
Надежда, па било то и триъгълника си е Гето и там е евтино - бедни хора живеят, бедни хора си търсят апартаменти и са ниски цените.
Ти ще строиш качествено, скъпо и очакваш и да спечелиш ?!?!
Пожелавам ти успех с преборването на ПАЗАРА - и Сорос не го умее това (с леки изключения) ....
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 22:04:19
Царски , много краен пример ми даваш.
Аз като споменах"бедни" нямах точно в предвид безработна самотна майка с 6 деца ......
говорех за работническо семейство което се мъчи да върже краищата.
Иначе знам че не сме социална държава.Иначе нямаше да имаме толкова емигрирали. т.е.щяха да са на социални в България а не в странство.

Иначе това за Златните и бедните пенсионери е мит създаден от озлобените търговци дето ги е яд че не им купуват боклуците...
не че няма такива но не са токова много.....
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 22:06:33
avatar
Quote
bota156
Как да не е имало Панел за 1000 евра. Лично една колежка си взе 2008г септември гарсониера в Люлин 8-9 за 50к евра (48кв метра). Това ако не е 1000+ евра ...
Защо търсите примери в "далечната" 2008 година.
Преди три дни водих клиенти на панел за 1050 евро / кв.м. В момента обмислят дали да атакуват.
Честно казано локацията е пирфектна, обаче кинтите са 1050 / кв.м. в евро.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 22:18:18
Quote
joro varna
Грийнбул ,е чак прогнози за 1000е на панел не е имало.....(поне аз не помня)

Само за статистиката - 2008 г. имаше 1 обява за панел в Обеля, на първа линия от Метрото - хора в същият блок се оплакваха, че се усеща метрото, но аз не мога да коментирам. След "суперлукс ремонт" цената беше 99 000 Е. Наистина изглеждаше добре, нo 85 м2 за 100 К си беше твърде висока цена за панел в краен квартал (живея в Обеля от 5 години и се чувствам по-добре от времето, когато живеех на 300 м от НДК, но все пак Обеля не е централен квартал). Имаше масови обяви за тристайни (80-85 m2) в същия квартал за 80 К
Иначе преди 2 месеца гледах 2 апартамента панел в кв. Иван Вазов, където м2 беше около 1100.

Quote
joro varna
И може би най-големия плюс на панелите си остава уредената инфраструктура.

Това е така, но панелите имат няколко сериозни минуси, което компенсира доброто местоположение и инфраструктурата.

За мен 1 m2 панел в краен квартал (Обеля, Люлин, Дружба) не може да е над Е 250. Все пак говорим за сгради на по 30-40 години (в Обеля 1 има и на по 22-25 г.). А животът на 1 панел е около 50-60 години.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-12 22:20 от antoninus_pius.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 22:44:07
Антонинус , отговорих на цита на Грийнбул (3 страници назад) че хора се кълняли че панели под 1000е нямало да има.
Мисля че и той както и аз имахме предвид твърдения правени 2008 за около сегашно време.......
С такова впечатление останах аз.......
Иначе на мен по ника ми личи че не съм спец по цените в София , но Ив.Вазов май се водеше скъп квартал.....
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 22:55:29
Хиляда евро никога не е имало панел в кварталите. До входа на Южния парк на Витошка трудно се продаде панел в четириетажен блок, при най-големия връх, на 1200Е. Купен от строителна фирма докато строи съседна сграда, ремонтиран много луксозно и продаден. Имаше обяви по кварталите за всякакви фантастични цени, един двустаен 65 м2 в Обеля се продаваше за 93 хил., а реалните сделки за ремонтирани с ПВЦ и изолации бяха на 55-56 хил.Е, като имаше и 1-2 окаяни на 36-38 хил. Сега зените на ремонтираните са паднали с 10-12% и се търгуват на 47-48 хил., а на окаявите няма и 10%. Това, че някой си е сложил цена на принципа "ако се появи някой идиот" не значи, че тези цени могат да служат за база.
В момента могат да се намерят евтини панели, но всички са за ремонт, а ремонта за да се докарат до ниво "ново строителство" е 150-180Е/м2, които като се прибавят към ниските цени пак се стига до 800Е.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 23:24:36
avatar
Как така не е имало панели за по 1000 Е в кварталите, вие обяви от миналата година ли сте започнали да гледате?
2007-2008-а година панелите в Малдост например си струваха колкото новото строителство (с тази разлика, че те нямат общи части) и си се продаваха по 1000 Е и нагоре. Това го знам от брокер и от банков инспектор по ипотечни кредити. Още си спомням към края на 2008-а как Камелия убеждаваше някой във форума да си купувал панелна гарсониера (малък двустаен) за 60 000 Е, защото така се продавали и хората искали да живеят тук и сега *angel*
Подобно беше положението и в Дървеница, Мусагеница, Дианабад и т.н.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 23:30:27
Иванов откъде ги взе тези 50кг на кв.м.. Нормално е около 30 и това за -4.60 под кота нула и 5 етажа нагоре със противоземетръсни шайби и бетонно стълбище. Какво по различно има при твоя проект.? А че строителите в бума строяха с 22-27 кг на кв.м. това пък е друга боза
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 23:46:47
avatar
Чакайте малко сега че се зачетох.. какви падания на цени новото строителство е идиотщина...
отивам на оглед по обява 700 евро квадрата... Разсадника...
Отивам и ми казват то се води 105 квадрата ама с общите части иначе е 85.. нали да добре разбирам го това виждал съм чувал съм подготвен съм... влизаме да го гледаме... от врата в хола - няма кухня кухнята по американскому smiling smiley има и една спалня преградена на две един вид две спални...
терасата тяснааааа само настани можедасе минава... ужас не бях виждал такава и не и разбирам функцията... около една плочка широка...
та загледах се мисля и взех да смятам спалнята малка колкото за спалня и телевизор - нямамясто за шкавчета от двете страни - камо ли за голям гардероб... втората спалня още по малка тя за детска явно и има място само за единично легло...
та главанта стая кухнехола взех да смятам 28 квадрата спалните едната 15 другата под11 кв. терасите от едната страна два квадрата от другата нали ви казвам тясна няма и 1 квадрат ... банята... 5? 7-8 незнам не се загледахабе смятах пресмятах ... 65 квадрата съсъ голям зор и терасите може и да докарам ама не съм сигурен да ви кажа ... питам ги къде сами 85-те квадрата те ми викат ми така го дава строителя?
е бах му мамта?
смятам ... то квадрата стана 1150 евро ?

бах товапонижаване.. и като се замисля аз искам да живея цял живот там...
Ами 250 000 лева л ида дам за един нормален 100-120 квадрата апартамент не тесняк да се задушиш в него ?
ами ок тея дето са им паднали от някъде разжбирамама аз съм се трепал за тия пари и за мен това не ереална цена на апартамент...
за мен реалната цена е това 600 - 650 евро в подобни квартали за ново строителство.. да разбира се аз съм тъп и немога да си направя сметката... но понеже съм тъп предпочитам да влагам парите си в бизнес и да чакам или нормализиране на цените или алтернатива...
не съм наивен да вярвам че цените ще станат 200-250 евро както пишат някои ... замен 600 евро на квадрат е нормално а 500 за ново строителство в квартал като разсадника или лагера и околия си е просто идеална оферта...
но да ми искат париза несъществуващи кметри сори ама нищъ мирси smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход