Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
06-07-2010 - 22:05:30
Уважаеми съфорумници,
С радост мога да заявя, че днес 06.07.2010 една статия сложи началото на етап 12 от имотния балон.
Прогнозират втора криза на имотния пазар



Quote
След половингодишна стабилизация на обема на сделки от март започва нарастване на сделките и се появяват първите очаквания за излизане на пазара от кризата.

Това е back to normal-a

Тръпна в очакване. Решил съм твърдо да гледам бТВ-то да видя какво ще инструктират хорта. И що да видя ... една прелестна дама шеф на агенция за недвижими имоти казва, че до края на годината чака още 15% понижение. Слушам и не вярвам на очите си!!! Тези думи са изречени от шеф на агенция за НИ и излъчени не къде да е а по БиТиВи-то. Явно брокерите сменят мантрата "Продавайте сега, защото цените ще падат още", с което насаждат страх (Fear б.а. за Камито).

Според мен статията и репортажа по бТВ могат да се считат за начало на етапа

СТРАХ
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
06-07-2010 - 22:42:59
"Решил съм твърдо да гледам бТВ-то да видя какво ще инструктират хорта"

хахахахаахахахах :}


Сори.. не се стърпях просто smiling smiley Как ще си сменяте никове масово догодина не е истина... пешо7, кольо18 *smiley_ahh*
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
06-07-2010 - 23:04:12
avatar
Странно, тоя бултрап нещо хич не е ясно изразен за нашите условия?
Поне не е ясно забележим в нито една от графиките, което ми говори две неща
- графиките в медиите масово са грешни, поради погрешно подадени в тях данни за реални цени на сделки
- изкуственото задържане на цените е довело до плато, и завръщане към нормалните цени просто не е имало
т.е. от есента насетне графиката си продължава нормално за трезвомислещите и отчайващо стръмно надолу за лаладжиите с многото пари в джоба winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
06-07-2010 - 23:20:24
Quote
greenbul
Уважаеми съфорумници,
С радост мога да заявя, че днес 06.07.2010 една статия сложи началото на етап 12 от имотния балон.
Прогнозират втора криза на имотния пазар



Quote
След половингодишна стабилизация на обема на сделки от март започва нарастване на сделките и се появяват първите очаквания за излизане на пазара от кризата.

Това е back to normal-a

Тръпна в очакване. Решил съм твърдо да гледам бТВ-то да видя какво ще инструктират хорта. И що да видя ... една прелестна дама шеф на агенция за недвижими имоти казва, че до края на годината чака още 15% понижение. Слушам и не вярвам на очите си!!! Тези думи са изречени от шеф на агенция за НИ и излъчени не къде да е а по БиТиВи-то. Явно брокерите сменят мантрата "Продавайте сега, защото цените ще падат още", с което насаждат страх (Fear б.а. за Камито).

Според мен статията и репортажа по бТВ могат да се считат за начало на етапа

СТРАХ

Да, невероятното се случи. Сега само 1 нещо може да ме учуди повече. Някой от брокерите от форума да каже, че това е крайно-оптимиситчен вариант и вижда нещата далеч по зле. По ТВ новините са винаги по-розови, отколкото са де факто. *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-07 00:56 от antoninus_pius.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
06-07-2010 - 23:27:18
avatar
Да де, да изчакаме Пунди, той разбира от медии, овце, имоти и... заметръсно строителство в Елин Пелин.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
06-07-2010 - 23:45:52
ето го и репортажът:

Специалисти прогнозират втори срив на имотния пазар у нас


брокерите прогнозират, че цените могат да паднат с 10-20%



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-06 23:47 от greenbul.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
07-07-2010 - 09:17:43
Ако прогнозите на специалистите се сбъднат разбира се winking smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
neo
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
07-07-2010 - 11:47:26
Сривът на цените на имотите [redor.bg]
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
07-07-2010 - 12:04:49
Това ми прилича като на подготовка макар и малко плаха за есента и зимата,но не се ядосвайте то не сте виновни вие а америка, а там от няколко месеца новата имотна (дефлационна)вълна набира сила така че в бг-то ще се усети след около 6-12 месеца след тези 5-10% надолу.
Абе да не би аз да се заблуждавам нещо или се почна със
КРИЗА В БЪЛГАРИЯ НЯМА ДА ИМА, ПОСЛЕ

КОРИГИРАНЕТО НАДОЛУ ЩЕ Е САМО ПРИ ЛОШИТЕ ПРОЕКТИ И ТАКИВА С ЛОШИ ЛОКАЦИИ, ПОСЛЕ

НАЙ ГОЛЯМО ЩЕ Е НАМАЛЕНИЕТО ПРИ МОРСКИТЕ ИМОТИ НО НЕ ТОЛКОВА В ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ, ПОСЛЕ
СПАДА НА ИМОТИТЕ Е МЕЖДУ 25-35% ДО СЕГА НО ТЕЗИ НА МОРЕТО СА ПАДНАЛИ С 50%,ТОЕСТ ТЕЗИ В ГРАДА СА СТАБИЛНИ, ПОСЛЕ

ОЧАКВА СЕ ДА ПОСЛЕДВА ВТОРА ВЪЛНА КАТО ТЯ ЩЕ Е ПО ГОЛЯМА ПРИ МОРСКИТЕ ИМОТИ И НЕ ТОЛКОВА ГОЛЯМА В ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ(ТАМ ЩЕ Е САМО ЛЕКО КОРИГИРАНЕ НА ДОЛУ,ТОВА РАВНО НА 40% ЗА ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ ЛИ Е?)

китай и де подготвят едни 30% процента надолу, америка също,нашите ъпъри казват че американския и китайския имотен пазар не са толкова сигурна инвестиция както меката на финансите СОФИЯ и че ставащото там няма да ни засегне.

Станишката отрече българия да изпадне в криза а ние сме 40-50% вече надолу и капитана на кораба казва че не може да види твърда почва гледайки с бинокъла за морски дъна,още колко има надолу,

шшшшшшшш ало какво стана с криза няма да има,тренда в дългосричен план надолу ли е или много по надолу или стабилизационно надолу. Или май ще започнат да говорям като обама- IT WILL GET WORST BEFORE IT GETS BETTER-или в превод ще стане по зле преди да стане по добре.
За тези фрази кога да се подготвим,на второто или на третото дъно
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
07-07-2010 - 12:08:08
Статията е несериозна, няма никакви аргументи. Повече се забелязва злъч и леки нападки. Няма да се учудя някой от редор да пише тука с даден сривьовски ник smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход