Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
09-07-2010 - 23:34:34
Е, Дидо, значи човекът просто не е ставал за бизнесмен. Да е жив и здрав. Примери такива мога да дам и аз доста. Той всъщност и тогава не е разбирал разните необходими за разбиране категории, включително втората по важност-категорията "Риск". Значи не е имал бизнес, а е играл на тото, затова сега е сривльо и "да го духат богатите".
Вярно, доста джипове ги прибраха, но и доста са останали гледам. Дали Син сити е празно не знам, защото там не ходя, ама едва ли е съвсем празно. Нови кръчми в София никнат непрекъснато. За силиконките-те пък какво са ти виновни? Красотата ще спаси света.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 08:12:25
avatar
Quote
Svetlio
Quote
Imotko
Залагам една италианска газова уредба за това, че нито един сривльо не е имал свой частен бизнес, от което следва и липсата на възможност за правилно осмисляне и разбиране на категориите "себестойност", "оборот", "печалба" и др.под. Ако си чакал само на заплатка, не ти се е налагало да мислиш за печалбата на фирмата и затова не ти е било нужно да поразбираш разни неща.

Абсолютно съгласен. Всички глупости, които пишат са плод на ПРЯСНО прочетени статии нейде из нета. Тези хора не могат да бъдат нито активни, нито прогресивни - нито в действията си, нито в размишленията си. Последното нещо от което се нуждае държава в подобно на сегашното ни положение са тези хора

Абсолютно вярно, голяма част от народа цял живот е на "твърда" заплата и една крачка не могат да направят сами в частния бизнес. За тях важи правилото: получавам заплата 600 лв., спестявам 150 лв., които вкарвам в банка (или буркани). Това са вечните наемни работници. Те никога нямат да станат средна класа. Това са хората с капаци.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-10 09:53 от TZARS.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 09:19:10
Аз от две години съм ви казал, че сривльовците са три групи - наемници и валентинчета/в Италия Валентина спечели дело срещу баща си, че й дължи издръжка на 33 г., защото още учела/ и празноглави бизнесмени дето мислят, че могат да изкарат нещо при спад. Те смятат, че ката станат цените по 149Е/м2 ще могат да си купят от спестени пари, но тъпчовците забравят, защото никога не са били наясно с бизнеса, че при цена от 300 лв.м2 заплатата ще му е 150 лв. на месец и ще живее под някой мост, защото няма да може да си плати разноските и на собственото жилище. Да не говорим, че трябва да си пълна откачалка, най-безобидната степен на сривльото, че да искаш да живееш в нещо дето струва толкова. И сега е пълно с такива апартаменти, даже в Столипино и Фикултето има и по-евтини. Аз не се сещам за държава, в която жилищата да са на подобни цени. Вероятно в Бутан или Лаос може колибите да вървят двойно, но другаде са от 3-4 пъти минимум нагоре. А да сте чули за тълпи напиращи да си купят жилище в Бутан или Лаос? Гледам ги някакви се радват, че можели да намерят на 450-500Е/м2, ами нали съседите ти ще са дрипльовци като тебе. Продал си някой кравата и купува 2 м2 с 10-те крави и 20 овце - апартамент в София до твоя и една козичка на балкона, защото познавам един от Благоевград който гледа 2 кози в мазето на панелката.
Казваш им на глупчовците, беднякът може да си купи само и единствено при бум на пазара, защото само тогава заплатата му ще е голяма и ще му дадат кредит. Само тогава, Нищо по-тъпо няма от това да си купиш жилище на падащ пазар, само пълна откачалка би го направила, което се доказва и от сегашното положение. Пазара ще тръгне, когато цените започнат да растат, а не като станат 200Е.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 11:10:55
Quote
др. Иванов
Аз от две години съм ви казал, че сривльовците са три групи - наемници и валентинчета/в Италия Валентина спечели дело срещу баща си, че й дължи издръжка на 33 г., защото още учела/ и празноглави бизнесмени дето мислят, че могат да изкарат нещо при спад. Те смятат, че ката станат цените по 149Е/м2 ще могат да си купят от спестени пари, но тъпчовците забравят, защото никога не са били наясно с бизнеса, че при цена от 300 лв.м2 заплатата ще му е 150 лв. на месец и ще живее под някой мост, защото няма да може да си плати разноските и на собственото жилище. Да не говорим, че трябва да си пълна откачалка, най-безобидната степен на сривльото, че да искаш да живееш в нещо дето струва толкова. И сега е пълно с такива апартаменти, даже в Столипино и Фикултето има и по-евтини. Аз не се сещам за държава, в която жилищата да са на подобни цени. Вероятно в Бутан или Лаос може колибите да вървят двойно, но другаде са от 3-4 пъти минимум нагоре. А да сте чули за тълпи напиращи да си купят жилище в Бутан или Лаос? Гледам ги някакви се радват, че можели да намерят на 450-500Е/м2, ами нали съседите ти ще са дрипльовци като тебе. Продал си някой кравата и купува 2 м2 с 10-те крави и 20 овце - апартамент в София до твоя и една козичка на балкона, защото познавам един от Благоевград който гледа 2 кози в мазето на панелката.
Казваш им на глупчовците, беднякът може да си купи само и единствено при бум на пазара, защото само тогава заплатата му ще е голяма и ще му дадат кредит. Само тогава, Нищо по-тъпо няма от това да си купиш жилище на падащ пазар, само пълна откачалка би го направила, което се доказва и от сегашното положение. Пазара ще тръгне, когато цените започнат да растат, а не като станат 200Е.

Д-р Иванов,
Имам 1 въпрос към теб. Да речем, че искаш да си купиш Нокия. Би ли го направил, ако ти искат пари, колкото за Vertu? За да се чувстваш по-богат и, че не си клошар. Или би ли се съгласил, ако някой ти предложи да си платиш за 7-дневна екскурзия в Синеморец в квартира за същите пари, за които можеш да отидеш на Лазурният бряг в 3-звезден хотел. Знам какво ще ми отговориш - това са несравними примери. И ще си прав, че примерът не е удачен - за телефон не ти трябва да плащаш 30 годишен ипотечен кредит.
Много ме притесни следното: Нищо по-тъпо няма от това да си купиш жилище на падащ пазар, само пълна откачалка би го направила, което се доказва и от сегашното положение. Та това са спекулантите. Най-известен е Уорън Бъфет, направил няколко милиарда, спазвайки принципа си да продава, когато всички купуват и да купува, когато всички продават.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 11:32:30
А да си се замислил, че Бъфет е имал пари да купи поне два апартамента? |И че след това трябва да ги е продал на печалба, което ще рече при рязък ръст на цените? Или ти реши, че той е купил с ипотека на 400Е и е продал на 200Е? Купил е евтино и при последващото увеличаване на цените е продал скъпо, вероятно защото не бил наемник или мамин хрантутник като вас, а е разполагал с пари и то толкова, че да понесе и евентуални загуби. Ти като купиш на 200Е пет апартамента в един вход и заедно с тебе други 5 апартамента купят трима цигани, един албанец емигрант с 8 деца и срина Гина с 11 котки, защото апартментите са евтини и всеки може да си ги позволи, за колко ще ги продадеш после, оставаш си само със загубите. Да си чул Бъфет да е купил някой квартал в Детройт?

Този разговор е теория и няма защо да се води, теорията е за голтаците. Практиката е ясна, цените били паднали, ама никой не купува, защото очевидно хората имат някакъв разум. Сделките ще скочат рязко само и единствено при започнал ръст. Тогава всички хитреци ще изпищят и ще хукнат, та както съм казвал за 1 седмица цените ще отидат откъдето са падали 3 години.,
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 11:39:50
avatar
Спокойно Иваноф. таман като почне да ти изтича експлотационният срок на "построеният" обект в "Триъгълника" цените ще скочат рязко и ще можеш да му вземеш парите за парцела. winking smiley

Ако не бе толкова смешно това, което пишете, на човек би му станало тъжно, от нивото ви на мислене.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 11:52:51
Quote
др. Иванов
А да си се замислил, че Бъфет е имал пари да купи поне два апартамента? |И че след това трябва да ги е продал на печалба, което ще рече при рязък ръст на цените? Или ти реши, че той е купил с ипотека на 400Е и е продал на 200Е? Купил е евтино и при последващото увеличаване на цените е продал скъпо, вероятно защото не бил наемник или мамин хрантутник като вас, а е разполагал с пари и то толкова, че да понесе и евентуални загуби. Ти като купиш на 200Е пет апартамента в един вход и заедно с тебе други 5 апартамента купят трима цигани, един албанец емигрант с 8 деца и срина Гина с 11 котки, защото апартментите са евтини и всеки може да си ги позволи, за колко ще ги продадеш после, оставаш си само със загубите. Да си чул Бъфет да е купил някой квартал в Детройт?

Този разговор е теория и няма защо да се води, теорията е за голтаците. Практиката е ясна, цените били паднали, ама никой не купува, защото очевидно хората имат някакъв разум. Сделките ще скочат рязко само и единствено при започнал ръст. Тогава всички хитреци ще изпищят и ще хукнат, та както съм казвал за 1 седмица цените ще отидат откъдето са падали 3 години.,

Иванов,
Аз те питам 1 въпрос за това дали би дал парите за нещо, което струва колкото друго - по висок клас, а ти взе да ми говориш за Бъфет. Аз само ти го дадох за пример относно тезата ти, че само загубеняци купуват при падащ пазар. Човекът може да е имал богати родители, но не са били милиардери - той сам си го е постигнал [en.wikipedia.org].
Аз те питах "би ли се съгласил, ако някой ти предложи да си платиш за 7-дневна екскурзия в Синеморец в квартира за същите пари, за които можеш да отидеш на Лазурният бряг в 3-звезден хотел". Възможни отговори:
А) Да;
Б) Не;
В) Може би/незнам.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 11:59:37
Не бих платил за екскурзия на Лазурният бряг, напр. в Кан, в 3 звезден хотел, която е на цената на същата в някой смотан наш курорт. А и едва ли някой разумен човек би го направил, защото само ще си остане с даването на парите, след което ще се установи, че такава екскурзия или няма или нощувката е една, а останолото време спи в рейса, или че всъщност цената включна само пътя. Никога не съм се интересувал от "супер изгодни" оферти за каквото и да било, когато някой ми предложи веднага го питам дали има брат и ако има го пращам да му предлага на него, защото ако имаше нещо много изгодно аз нямаше да търся хора по улицата, а щях да го предложа на брат ми.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 12:03:15
avatar
ИваноФ, пак се въртиш като фурнаджийска лопата.
Въпросът бе много прост = за нещо което струва 100 лева, ще дадеш ли 500 само да се изфукаш, че имаш пари в джоба и не си голтак и сривльо?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 12:13:36
Първо трябва да се докаже/покаже/даде пример за място струващо Х тук и място струващо Х едикъде си, преди да се задават толкова посредствени въпроси. В случая нещо от сорта на сравнение квадрата в триъгълника и големият ринг във Виена - нещо от сорта. Иначе какъвто и отговор да ти се даде ще излезе, че и на двете места цените са еднакви, само че, първото е мизерия, а второто е екстра (тъпият пример с еднаквите оферти за синеморец и лазурният бряг)
Ай как копате за теле под вола, не е истина. Поне давайте смислени доводи...


А тоз; "Ако не бе толкова смешно това, което пишете, на човек би му станало тъжно, от нивото ви на мислене." няма ли си огледало в къщи да види първо с какво си има работа, преди да дава трагични изявления - Смешният в случая си единствено ти! По голяма истина от това което ти пее радиото едва ли има (Сделките ще скочат рязко само и единствено при започнал ръст.), ама ти не знам на кое бостанско заведение си възпитаник, та не спираш с олигофренизмите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход