Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 12:14:54
Quote
valsodar
ИваноФ, пак се въртиш като фурнаджийска лопата.
Въпросът бе много прост = за нещо което струва 100 лева, ще дадеш ли 500 само да се изфукаш, че имаш пари в джоба и не си голтак и сривльо?

Ето за това говорех... Зомбито веднага е скокнало в тигана до като пишех.. :]
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 12:21:17
avatar
Светльо, как ти върви продажбата на инвестиционният имотец, за която брокитата и пазарът ти бяха криви?
Още ли ги продаваш?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 12:30:45
Quote
Svetlio
Първо трябва да се докаже/покаже/даде пример за място струващо Х тук и място струващо Х едикъде си, преди да се задават толкова посредствени въпроси. В случая нещо от сорта на сравнение квадрата в триъгълника и големият ринг във Виена - нещо от сорта. Иначе какъвто и отговор да ти се даде ще излезе, че и на двете места цените са еднакви, само че, първото е мизерия, а второто е екстра (тъпият пример с еднаквите оферти за синеморец и лазурният бряг)
Ай как копате за теле под вола, не е истина. Поне давайте смислени доводи...


А тоз; "Ако не бе толкова смешно това, което пишете, на човек би му станало тъжно, от нивото ви на мислене." няма ли си огледало в къщи да види първо с какво си има работа, преди да дава трагични изявления - Смешният в случая си единствено ти! По голяма истина от това което ти пее радиото едва ли има (Сделките ще скочат рязко само и единствено при започнал ръст.), ама ти не знам на кое бостанско заведение си възпитаник, та не спираш с олигофренизмите

Svetlio,
никъде не съм оспорвал това твърдение - с това становище съм съгласем - при започнал ръст си струва да купуваш. Но в началото на ръста, а не в когато е достигнат пика (2007-2008 г. за имотите в БГ), когато всички инвестират/купуват.

Svetlio,
и към теб имам елементарен въпрос - кое е по-добра покупка - да закупиш Nokia (нов модел) на цената на Vertu (нов модел), или да закупиш Vertu (нов модел) на цената на Нокията? За примера ново Верту е 5000 лв, а Нокията 1000 лв.
Надявам се не е нужно да разяснявам по-подробно какво имам впредвид.

Впрочем мога да дам и още 1 пример. Сега 1 евро е проблизително 2 лева. Кое е по-добре да купиш с 5000 лева 1000 евро или 1000 евро да продадеш/размениш за 5000 лв. Примерът е условен. За по-лесна калкулация съм дал такава разлика. Парите ще са изкарани по честен път и не са фалшиви. Не се върши услуга и няма намесени роднински отношения, Не правиш услуга и на любовница. Надявам се, че давайки като просто овчарче такъв елементарен пример всеки друг също ще го схване.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-10 12:43 от antoninus_pius.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 12:40:07
и аз за какво писах толкова...eye popping smiley
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 13:00:26
Валси, как ти се струва 800Е в краен квартал....

Ееее стига си редактирахте тия постове, не мога да седя да дебна кой кво си е коригирал и как си е изменил контекста. Несериозна работа. Ще ви пооставя малко, че не се имам за отдушник на нечии дерзания...
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 13:06:50
avatar
800 е. ти е месечната вноска към банката ли?
А наем не можеш взе повече от 200?
Съчувствам ти.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 13:14:19
Жалки смешнико!!! Вземи се скрий там където никой не може да те види, мишко проста. Не ме карай да си вадя торбата с пцувните, като сигурна мярка да бъда баннат и единствен начин да се отърва от жалко мекотело като теб...
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 13:22:41
Некой предлагаше газова уредба за ... (имотко ти ли си бил Вееее smiling smiley , ебаси евтинджоса си.)
Мога да я взема - мога да ти дам доказателства с ДАТСИ, СЪД и така нататък. Отмина вече времето ми да карам кола с ГАЗОВА. Като искаш икономия си караш на дизел (като мене), като искаш мизерия си караш на газ. (Моля да не прераства това в спор, само моето си мнение е).

Д-р Иванов - сравняваш круши с домати - Имот в топ локейшън и имот в бутан, лаос, циганско гето.
Това е напълно безсмислено, няма и да ти обяснявам защо.
(тебе какво те интересува повече - че Пешо комшията е спал с кварталната курва или е спал с жена ти/приятелката ти?)
После тезата ти за цените я подкрепям напълно. Не може българина да има дрипави доходи - 500лв и цените да са по 50к евра за гарсониера (ака двустаен) дето не става за семейства, еле па с деца.
Не виждам как ще се вдигнат скоро доходите (еле с тази "привнесена" криза). така че ще падат цените на имотите ПОВСЕМЕСНО - в гетата СРИВ, хубавите - корекция надоле.
И аз ще чакам докато си дойдат на НОРМАЛНАТА цена. т.е. когато вече ще започнат да се вдигат доходите и след 1-2 години ще тръгне и пазара и ще тръгнат и цените нагоре!
Времето сега е на "Сривльовците" свърши се с Ъпърите. 5 години властваха, сега ние ще властваме 5 години (може и повече).
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 14:02:23
Такаа, Валси, размислих и все пак доброто в мен надделя. Взех важно решение за теб. От тук нататък чичо доктор ще се грижи за теб, непрестанно и непрекъснато, като към малко, болно и невинно дете smiling smiley Честито! - Всеки заслужава майчинска грижа, бащинска любов и лекарска загриженост. Аз си те поемам теб - обещавам.
Ако се намерят добри хора тук като мен, които да си "осиновят" по едно загубено създание, мисля, че света ще стане по-добър winking smiley
И за да разграничиме тези грижи (всъщност помощ), лично аз ще пиша в зелено, когато нарамвам стетоскопите, и нормално в черно, когато участвам в дискусиите

"Нека направим форума едно по-добро място за съжителство" (разбирай дискусии)
Леополд
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
10-07-2010 - 14:57:38
avatar
Знам, че ти е черно пред очите от инвестициите ти в зелено , пиши си в кавито цветове искаш - луд на шаренко се радвал?

То, друга радост в скоро време не ви се очертава на хоризонта, така че радвайте се на каквото можете, докато можете!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход