Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
14-07-2010 - 22:21:28
Quote
Тинки Уинки
Quote
joro varna
Къде е казано че бедните трябва да са собственици!
Един учител и един лекар трябва да са собственици и да не са бедни.

Когато лекари и учители се причисляват към бедните - значи нещат аотиват на зле.

Ако ще определяш някой лекар или учител като беден, по-добре се замисли дали не би следвало да определиш имотите като скъпи.

Айде за учителите да кажем, че това не е толкова вярно, понеже българското образование вече е ликвидирано и там има много случайни хора. Ама да си мислите, че лекарите нямат право на един нормален среден стандарт.

А бе идиоти! /да не се трие, думата е точна!!!/

Вие за какви се мислите?
Няколко годинки имотен балон и си вирнахте носовете до небето.
Хубавото е, че вашата песен вече е изпята тепърва ще научите уроците, какво заслужава сган, която не уважава елита на нацията си.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
14-07-2010 - 22:35:24
каквато дъпжавата такива и лекарите , и учителите и всички.....
който както иска така да го тълкува....
знам че някой ще го заболи от тази истина и мен ме боли но е така...
разбира се има и изключения....ама те избягаха в чужбина.....
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 00:07:15
avatar
не сигурен ,че имам 8 деоптера , ама на гриина нервата само на некой UP па ми прилича *ok*

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 06:34:23
Greenbul - а българското здравеопазване да не би да не е ликвидирано.
За ЛЕКАРИТЕ - 80% са долни измекяри и НЕКАДЪРНИЦИ. Най-отговорно го заявявам.
Да не говорим, че и кадърните ... имат трески за дялане. (само пари са им в главата)

И двамата ми родители за УЧИТЕЛИ от емнайсет години и от 5 години и двамата заедно вземат по малко кинти отколкото моя милост.
Чак на мен ми е гадно понякога, щото съм се изпускал и съм им казвал да не ми дават акъл щото печеля повече и от двамата.

И двете прослойки с леки изключения са на най-ниското стъпало. И двете САМИ са си виновни за липсата на уважение, признание у хората. И на двете им е много гадно (па то си е нормално) когато кварталния необразован месарин/касапин им каже ще те купя и ще те продам ма/бе. Ама им се случваше прекалено дълги години и се примириха.
Стига се и до такива извращения като: Правиш му забележка на 5-класен мръшльо за непристойно поведение и той ти вика -"кво се правиш ма курво" !?!? .....

Ето това е жалката истина и следващите са лекарите - ако караме в безвремие и без идея за бъдещето още 10-на години
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 07:05:14
Quote
joro varna
каквато дъпжавата такива и лекарите , и учителите и всички.....
който както иска така да го тълкува....
знам че някой ще го заболи от тази истина и мен ме боли но е така...
разбира се има и изключения....ама те избягаха в чужбина.....

От старата генерация има и добри учители, които още градят пясъчни кули и се борят с простотията на младото поколение. Тъща ми е учител по математика (5-8 клас) и ни е споделяла колко е зле положението и колко време минава докато се приучат децата да я слушат и да не говорят в час. Но при положение, че родителите не уважават учителите на своите деца, то какво остава за децата.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 07:25:40
avatar
Quote
ASSETION
Quote
Тинки Уинки
Ако едната спалня ти е 15 м2, а другата 11 и то мерено по вътрешните стени, не виждам нещо чак толкова обезпокоително...
...П.С. за да не се стреснеш от 20-25% стени ето ти сметка
Вземаш една стая от 16 м2 - 4 на 4. Слагаш и по 2 външни стени по 30-40см и две вътрешни по 20 (на половина 10) и стаята става от 16 м2 (4 на 4) на 20м2 (4.40-50 на 4.40-50) - 25% отгоре.

"Ами Мерси, но Благодаря" smiling smiley

Сега да ме лъжат че един апартамент е 105 квадрата а той реално да е 65... сори ама нестава така... значи цената му не е 700 евра а 1200 ? Старото строителство ? пак ли така го мерят със стената и със мазата и общите части. И аз съм търговец - разбирам мотото "Да го духат клиентите".
Едно малко уточнение. Стените влизат в "чистата жилищна площ", както през 1970 год., така и днес.
Пример: Две съседни стаи построени на полето с външни размери 8 м / 4 м = 32 кв.м.
Стените заемат 7,5 кв.м. = 23 %. "Светлата част" е 24.5 кв.м.
Тук нямаме общи части, нямаме мази. Понятието "светла част" е изкуствено.
За държавата постройката е 32 кв.м., като архитектурен план и данъци.
Когато обсъждаме парцели, там всичко е "светла част" - няма стени, но при постройките има.

Сравнението със сиренето и саламурата не е точно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-15 07:37 от TZARS.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 10:15:33
avatar
Тов аи при старите жилища ли е така? или там понеже стените са по тънки и не се забелязва толкова разликатаsmiling smiley
Ясно значи но все пак -ония пишат чиста жилищна площ чакай да намеря някоя обява:

Двустаен апартамент с обща площ от 84 кв.м, от които 65 кв.м са чиста жилищна площ
ама дефакто това не е чиста жилищна площ защото имаш 20% стени ? защо го пишат за ЧИСТА ЖИЛИЩНА ПЛОЩ?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 10:28:34
avatar
Влизах миналата седмица в един, де се води по документ 84 квадрата "чиста" жилищна площ. Ми то, няма и 60 квадрата реално?
Ей, тия стени, много дебели са почнали да ги строят бре? Гледаш ги, уж по педя широки, ама това се оказва оптическа измама, вградена по най-съвременни технологии от строителя. Тази една педя, става поне на един метър, кога съпоставиш това, кое е по документи, с това което виждат очите ти. По документи - тристаен, а пред тебе - кокошарник маломерен, в който да ти е жал и затворник да държиш!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 10:36:15
avatar
Обикновенно строителите се гаврят с големината на апартаментите.
При "ново строителство" искайте таблицата с площообразуването (ценообразуване), там всичко е изписано абсолютно точно: чиста жилищна площ, общи части, мази. В чистата жилищна площ влизат стените, винаги са влизали. При жилища старо строителство искайте нотариалния акт - там също цифрите са точни.
Пожелавам успех на всички търсещи имоти.
Анонимен потребител
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-07-2010 - 11:01:35
ами явно пресовани ги правят вече стените smiling smiley

Иначе и аз първоначално леко се стреснах като осъзнах, че 20-25% от площта отива в стени ама и по една педя 25 см да ги смяташ стените на една стая 4 на 4 метра то идва (при две външни, които ги смяташ целите и две вътрешни, сметнати наполовина) 4.375 * 4.375 идва близо 20% отгоре.

То лошото става при новото - обявяват ти 120 м2, а ти като влезеш с ролетката и - хол с кухня 25-30 м2 + две стаи по 12 м2 и се шашкаш - чакайте бе това са 50-55м2, а вие ми казвате 120?????
А то като сложиш тераски 2 * 3-4м2, бани и тоалетни 7-8м2, коридорче - 7-8м2 и ето ги 75-80м2. Айде 25% стени, айде 20% общи части отгоре и ето ти ги 110-120м2.

Та затова като се гледа ново тристайно най-добре да се гледа от 100-110 м2 нагоре и дас е гледа на място дали е функционално. Пари се дават за жилище, не за м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход