Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 14:46:04
avatar
Не мога да разбера защо продължавате да строите ? Настроеното малко ли ви се вижда ? Какво очаквате да се случи в България и на какво се надявате ? Положението вместо да става по-лошо става безнадеждно !?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 14:47:22
avatar
ахахаа А14 х2 = А3 х 20ст. на копие = А15 clap: :}

той гений :} :]

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 14:47:50
avatar
Не си ли чувал за стадният инстинкт на българина?!
Видяла жабата, че подковават вола, та вдигнала и тя крак!

Д-р ИваноФ нека си строи, ако има платени на зелено хапартаменти, той си е взел вече авансово парите за целият строеж.
Но, ако ги няма.... жалка му майка сиромашка.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 14:54:25
В Люлин може и на толкова да продават, което означава, че ив струва точно толкова с печалбата. И защото едва ли строителят има металургичен завод цената ще рече, че е слагал възможно най-малкото и най-евтиното, на много евтина земя. Кой ще избере за 10-13 хил. евро по-евтино да живее на майната, в лоша сграда и то цял живот?

Те са ми предложили много, но за моята сграда това е цената, защото аз на 4 етажа имам 10 см. подложна плоча и още 50 см. фундамент. А евтините сгради ги строят на ивични основи и следващете 100 години се пукат и цепят. Аз имам по 55 кг. на м2 желязо, а обикновенно е 37-45 кг. На 4 етажа съм с асансьор/прави се шахта/, а обикновенно няма, напр. съседната сграда е без асансьор, паркоместа и е на ивични основи, без мазе, а цената й е с 70-80Е/м2 под моята, за 5-6 хил. евро кой ще се катери цял живот като коза по етажите, ще прави през 2-3 години ремонти, че стените се пукат и скрадовото му помещение ще е в апратамента? И най-вече без парко място, защото аз на 800Е/м2 мазето и паркомястото не ги включвам в цената, плащаш само площа на апартамента.
Да ви светна и на това - когато складовото е в апартамента го плащаш на пълна цена, като жилищна площ. В първият момент си казваш, че общите части са малко, но изведнъж се оказва, че 3-4 м2 със стените са ти едно изтресено в хола мазе.
А обезщетенията са такива, няма кой да се даде къща на 3 кв. от президенството, за да вземе една гарсониера.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 15:11:41
avatar
Стискам ти палци не само да завършиш качествено строежа, но и да продадеш всичко изградено.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 16:27:08
Нещо много бързо се съгласихте с другаря, защо така? Нали много разбирате от строителство и инвестиране. Ами защото е прав. Преувеличава със 50-ина евро на квадрат, но принципно е прав. За Люлин е ясно-себестойност със земята 400, 100 печалба на кв.м., даже им е много за скапания квартал.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 17:11:32
avatar
На човека му стискам палци по причината, че се опитва да направи нещо.
Друг е въпросът, каква ще е крайната икономическа ефективност от начинанието му, което и дискутираме в един форум за цените на имотите. Ако си е взел парите авансово от купувачите - страшно няма.
Ако разчита на продажби след приключване на строежа - трудна, много трудна работа на нива 700е/м2.
По него време, добрите имоти ще са на нива около 400-450 е/м2 и ще ми е интересно как точно ще ги пребори.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 17:29:54
Quote
Imotko
Нещо много бързо се съгласихте с другаря, защо така? Нали много разбирате от строителство и инвестиране. Ами защото е прав. Преувеличава със 50-ина евро на квадрат, но принципно е прав. За Люлин е ясно-себестойност със земята 400, 100 печалба на кв.м., даже им е много за скапания квартал.

Така, така, ще и дойдем на думата. Преди 2 години тук някои хора се кълняха, че под 1000 евро не можело да падне панела, по ред причини. Сега за новото казвате 500 било много. Ами ако за новото 500 са много панелките според вас могат ли да се харчат за повече от 250. Когато Панаелът масово се оферира за 250 самият аз ще се замисля има ли балон. Верно панелът е стар, гнил, мръсен, но пък ще се купува с дохода на домакинство за 3 години. България е най-бедната държава в Европа, така че е нормално най-бедните нейни поданици да живеят в тотална мизерия. Сега най-бедните слоеве не могат дори мизерията да си позволят, което не е нормално. Вервайте ми!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 21:26:07
Грийнбул ,е чак прогнози за 1000е на панел не е имало.....(поне аз не помня)
Иначе панелките не са еталон. Повечето панелки до 15-20 години няма да ги има.Или поне трябва да ги няма. По тази причина като се замислим който е с всичкия си дали ще купи жилище което като го изплати(ако е жив и здрав) трябва да се изнася защото ще го бутат.
Панела ще добие малко стойност ако държавата застане малко зад собствениците и им даде право в/у земята и облекчени финансови облаги при евентуално следващо строителство.
И може би най-големия плюс на панелите си остава уредената инфраструктура.

И да завърша с нещо което съм казвал много пъти. Къде е казано че бедните трябва да са собственици!? Има си наеми. За някои наема е до гроб.Навън е така. Скоро и в България.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 21:33:20
avatar
Quote
joro varna
Къде е казано че бедните трябва да са собственици!? Има си наеми. За някои наема е до гроб.Навън е така. Скоро и в България.
С тази малка разлика, че в повечето западни държави, когато си на свободен наем, при трайна безработица държавата ти поема наема или те настанява в общински квартири. Тук обаче, ти показват среден пръст и безработен на квартира започва да се бори за територия на кварталните кофи за боклук.
Златните са пълни с пенсионери и безработни западняци. У нас работещите трудно отиват на почивка навън.
Затова сравнението не е много точно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход