Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 23:48:05
700 евро в Триъгълника, а дано, а дано, ама надали. Да пожелаем успех на колегата, и на 600 ще има добра печалба, ако, разбира се, не е дал посочените от него 30% обезщетение. За Надежда това е безумие.
Панели по 1000 евро имаше колкото щеш, в Младост бяха и по повече.
Иванов, в Иван Вазов четириетажен панел няма, има само един осеметажен до пазара. На входа на Южния парк са стари тухли.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
12-07-2010 - 23:50:41
Значи са проектирани лошо! На мене две фирми ми правиха оферти, грета строи и го изкарват по 50 т. за 1020м2, Днеска строителката ми каза, че нещо било сметнато отделно и трябвало още 4 тона, но не й обърнах внимание, имам го из проектите и като му дойде времето ще го гледам, а и материалите ще ги фактурирам директно на моята фирма и няма как да ме завлекат Отива много в подложната плоча и фундамента. Отделно бетона е само М20. На плочите има по 1 см. корк за звуко изолация, всички коридори и стълчища са от гранит. Както се строи за себе си.
Но тука да четат за да знаят защо нещо е по-скъпо от друго и колко ще държи една сграда с 22-25 кг. желязо на м2. Един ми се жалеше, че в нов апартамент минава цепнатина през баните на 3 етажа и то от няколко милиметра..
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 00:12:08
Сега погледнах чертежите:
Долна армировка на фундаментна плоча - 3750 кг.
Горна армировка на фундаментна плоча - 8930 кг.

Само арматурата във фундамента ми дава 12,3 кг. на квадратен метър разгърната площ, затова хубаво обясни на веселяците тук как се строи с 22 кг. за цялата страда, та като купят на 500Е да ходят с каски в апартаментите. Защото това е само фундамента, който 90% от строителите не правят за сгради до 4 етажа, а един искаше да ми строи на морето 6 етажа на ивични основи.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 07:46:20
Д-р Иванов моли се да има земетресение 6-7 степен (да не дава господ) само тогава хората ще видят и оценят твоят проект, ако си го построил дотогава.
БЪЛГАРИНА от качество не разбира и аз също. И как да разбира като нищо качествено няма тука. Скъпото просто е с хубава опаковка.
Имотко, да не си минал в моя лагер?
Анонимен потребител
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 09:16:11
С панелките има няколко неща които бият в различни посоки.

1) Че ако сега си купиш панелка с 20 годишен заем тя ще е вечно твоя това мисля на всички е ясно. Т.е. би трябвало цената (разбирай вноската по 20 годишен 100% кредит) да е колкото наема. Това ще натиска надолу панелките.
2) След 20 години хората от тези жилища трябва да живее някъде. Това би трябвало да предизвика доста голямо търсене и да качи цената на новото строителство
3) Дори и земята под панелките да се даде на собствениците надали някой ще може да строи там и да обезщети собствениците. Представете си една стандартна 8 етажна панелка. Ами 30% обезщетение значи, че на мястото на панелката трябва да се построи 25 етажна сграда ???
Анонимен потребител
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 09:37:49
И от тогава Камито я е срам да се покаже smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 10:00:47
Ако едната спалня ти е 15 м2, а другата 11 и то мерено по вътрешните стени, не виждам нещо чак толкова обезпокоително.

15 м2 са да го кажем 3.50 на 4 метра.
Ами на 4-те метра спокойно се събират - гардероб (ширина 65-70 см), спалня 180 см. (виж каква голяма съм ти сложил) шкафчета 2 * 40 см = 3.30. Ако направиш гардероба с плъзгащи врати ще имш по към 35-40 см между шкафче и гардероб и шкафче и стена. Ако ще се отварят вратичките - ще трябва да залепиш шкафа до стената. Спалнята я сметки 2 метра дължина. Ти имаш 3.50 - това са 1.50 "напред". Има място и да един скрин от 65-70см ширина и ти остава близо метър пътека. Така че 15 м2 не е малка спалня. Малка е 3 на 3 на каквито се нагледах миналата година. има ще и една с форма на вдлъбнат петоъгълник.

Ако си мерил по вътрешни стени 65 м2 сложи и 20-25% за стените = и може да ги докараш 85 м2.

П.С. за да не се стреснеш от 20-25% стени ето ти сметка
Вземаш една стая от 16 м2 - 4 на 4. Слагаш и по 2 външни стени по 30-40см и две вътрешни по 20 (на половина 10) и стаята става от 16 м2 (4 на 4) на 20м2 (4.40-50 на 4.40-50) - 25% отгоре.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 10:15:44
Земетресението е Божа работа, но слягането и постоянното напукване не е и затова се слага фундамент, не толкова за земетресение, защото и с малкото желязо са изчислявани за някаква степен, Фундаментът държи сградата на една плоскост при слягане на почвата иначе някоя част пропада помече от друга и сградата започва да се напуква, а в по-тежките случаи се стига до цепнатини, които минамат през няколко етажа. Цепнатината може да стане първата година, но може да стане и след 10-20 г., докато пукнатините за постоянни. При подземен теч - спукана връба, която чете дълго, може да се стигне до много сериозни последствия.

На входа на Южния парк може и да са стари тухли, което е по-лошо. Тухлите бяха на мода при комунизма, когато масовото беше панел. Когато един блок е направен като панелен е по-добре да е от панел, отколкото от тухла.
Ако ти имаш къща с 250 м2 двор на 3 км- от президенството, за колко ще я дадеш? Оставете го този селски манталитет - ще се надуваш с панелна гарсониера в Иван Вазов, което било престижно, а къщата с двор и два гаража на, която отгоре на всичко е по-близо до центъра не било по-лошо. За да купиш 250 м2 парцел в Триъгълника, ако е самостоятелно УПЕ, трябва да продадеш 2 тристайни или минимум 2 двустайни в Иван Вазов. Защото има по-евтини, но те са маломерни и са включени по 4-6 броя в нов УПИ, което означава, бе докато не се разберете всички не може да строите и т.н. Собственикът живее в Стрелбище и само часа да се махне от там и да се върне в Триъгълника.

Какво стана със снимките?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 10:20:33
Поне три са панелните блокове в Иван Вазов.
Панели по и над 1000Е имаше, колкото искаш, даже поне при гарсониерите нямаше под 1000Е.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-07-2010 - 10:31:31
Пак спорите за спора. Казал съм цена на панели в "кварталите", което винаги се е разбирало средната ръка квартали, не панел в Изток или Иван Вазови, но не и в Кремиковци и Ботунец. И цените на панелите там може и да са били оферирани за много, но реално никога не са се продавали за над 1000Е /освен отделни бройки и то гарсониери/.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход