Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 08:32:05
Аз също с неприязън бих употребил "бригада" и ще ти кажа защо - не оферират завършен продукт и са нелоялна конкуренция.
Обаче не съм човек, който ще тръгне да бори пазара - като гледам какво е мнението на клиентите най-вероятно ще трябва да се маскирам като бригада в бъдеще. Ще оферирам само труд, а от клиента ще си взимам пари за наем на моите си машини. Ако ми откраднат машината от обекта - гори клиента, оставил е депозит. Материалите - от клиента, така може при проблем да се оправдаем с материала. Откраднатия материал не ме ощетява . Освен това не губиш време да смяташ разходи на материали, не губиш време с доставка. Ако ми откраднат машината от обекта - гори клиента, оставил е депозит.
И даже ще лъжа, че имам средно образование, а не висше. НЕ знам как се оформят документи, но мога да намеря кой да го направи срещу заплащане. Не мога да се водя технически ръководител на обекта, но мога да намеря срещу заплащане. В проекта не е дадено - нещо - "Е да му се невиди, не можем да си вземем надниците, викай бързо проектанта". Ако някоя операция се окаже трудна на обекта - не знам как се прави "намери си майстор за това, ние не можем да го направим". Ако пък намери за ресна работа майстори - "дай ние ще ти го направим за по-малко пари".
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 08:39:00
:] 4ovek !

Описанието ти си е снимка на действителността!Значи си закъснял с маскирането-всички отдавна са се маскирали :]
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 08:55:57
Никога не е късно да действаш пазарно ориентирано.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 09:25:40
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз също с неприязън бих употребил "бригада" и ще
> ти кажа защо - не оферират завършен продукт и са
> нелоялна конкуренция.
> Обаче не съм човек, който ще тръгне да бори
> пазара - като гледам какво е мнението на клиентите
> най-вероятно ще трябва да се маскирам като бригада
> в бъдеще. Ще оферирам само труд, а от клиента ще
> си взимам пари за наем на моите си машини. Ако ми
> откраднат машината от обекта - гори клиента,
> оставил е депозит. Материалите - от клиента, така
> може при проблем да се оправдаем с материала.
> Откраднатия материал не ме ощетява . Освен това не
> губиш време да смяташ разходи на материали, не
> губиш време с доставка. Ако ми откраднат машината
> от обекта - гори клиента, оставил е депозит.
> И даже ще лъжа, че имам средно образование, а не
> висше. НЕ знам как се оформят документи, но мога
> да намеря кой да го направи срещу заплащане. Не
> мога да се водя технически ръководител на обекта,
> но мога да намеря срещу заплащане. В проекта не е
> дадено - нещо - "Е да му се невиди, не можем да си
> вземем надниците, викай бързо проектанта". Ако
> някоя операция се окаже трудна на обекта - не
> знам как се прави "намери си майстор за това, ние
> не можем да го направим". Ако пък намери за ресна
> работа майстори - "дай ние ще ти го направим за
> по-малко пари".


4овек, сигурен съм, че нито ти, нито МВ сте такива,
ама както каза Фло, реалността е такава!
Е, а сега ми кажи, как да дам на такъв строител аванс?
Вашата сигурност - добре. Ами тази на клиента?
Защо ли намаля рязко строителството в България?
Криза? Едва ли ни е засегнала чак толкова,
парите на тези, които искат да строят не са свършили,
още повече, че цените на материалите паднаха много,
просто вече клиента са ориентира по-добре в ситуацията,
вече не е такъв балък да дава колкото му кажете.
Предстои ви тежка битка за спечелване на доверието МУ!
Успех!






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 09:31 от peco.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 09:29:19
" Ще оферирам само труд, а от клиента ще си взимам пари за наем на моите си машини. Ако ми откраднат машината от обекта - гори клиента, оставил е депозит. Материалите - от клиента, така може при проблем да се оправдаем с материала. Откраднатия материал не ме ощетява . Освен това не губиш време да смяташ разходи на материали, не губиш време с доставка. Ако ми откраднат машината от обекта - гори клиента, оставил е депозит"

4ovek, винаги си ме развеселявал!!! *ok*
Сега остава да намериш и клиенти при тези условия! smiling smiley

"И даже ще лъжа, че имам средно образование, а не висше"- тука си без проблем :]
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 09:32:36
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз също с неприязън бих употребил "бригада" и ще
> ти кажа защо - не оферират завършен продукт и са
> нелоялна конкуренция.
> Обаче не съм човек, който ще тръгне да бори
> пазара - като гледам какво е мнението на клиентите
> най-вероятно ще трябва да се маскирам като бригада
> в бъдеще. Ще оферирам само труд, а от клиента ще
> си взимам пари за наем на моите си машини. Ако ми
> откраднат машината от обекта - гори клиента,
> оставил е депозит. Материалите - от клиента, така
> може при проблем да се оправдаем с материала.
> Откраднатия материал не ме ощетява . Освен това не
> губиш време да смяташ разходи на материали, не
> губиш време с доставка. Ако ми откраднат машината
> от обекта - гори клиента, оставил е депозит.
> И даже ще лъжа, че имам средно образование, а не
> висше. НЕ знам как се оформят документи, но мога
> да намеря кой да го направи срещу заплащане. Не
> мога да се водя технически ръководител на обекта,
> но мога да намеря срещу заплащане. В проекта не е
> дадено - нещо - "Е да му се невиди, не можем да си
> вземем надниците, викай бързо проектанта". Ако
> някоя операция се окаже трудна на обекта - не
> знам как се прави "намери си майстор за това, ние
> не можем да го направим". Ако пък намери за ресна
> работа майстори - "дай ние ще ти го направим за
> по-малко пари".

Страшно цинично!!!
Всъщност много добре обясняваш манталитета на строителния предприемач (собственик/управител на строителна фирма). Затова и ние - 'клиентите'/'балъците' няма да имаме доверие във вас - 'професионалистите' и ще търсим бригади да ни построят мечтания дом.
Чета ти от много време постовете (а и на другите ти колеги) и съм отвратен от невероятната ти/ви арогантност и късогледство. Само вие разбирате от строителство, само вие имате право, вие сте последната инстанция. Ние, глупаците от стадото трябва да сме благодарни, че даже отделяте от ценното си време да ни поограмотите малко, вместо да ни дерете кожите по обектите.
Не знам дали наистина тази криза няма да е най-доброто нещо, случило се на България от много време насам?!?
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 15:37:47
Topurov, извинявай, но освен да четеш по форумите, мисля, че трябва да попаднеш в ръцете ня някой от визираните от теб "професионалисти", ама наистина, на обекта, за да разбереш за какви лъжи, каква арогантност и какъв цинизъм, дебелоочие, непрофесионализъм и мутрящина иде реч. По-лесно - иди и си поръчай кухня, или мебели, или масичка или шкафче. В 90% от случаите ще бъдеш обслужен от малограмотници както те могат - без гаранция, няма да получиш поръчаното, а бледо копие и ако си търсиш правата нагло ще те пратят в съда или може и да отнесеш боя...
Или иди в произволен автосервиз.
Или по- лесно - влез в някой от клоновете на банка.
Или иди си купи банани...
Е, тогава, ако още имаш нерви да препрочетеш вече казаното от 4овек , МБ, гогол застате, филматопло и още няколко представители на строителния бизнес тук, ама да го прочетеш, не да му хвърлиш поглед , ще погледнеш на написаното от тях за фирмите, за строителите и за строителството с други очи. Книга може да се напише по постовете на 4овек в този форум. И не смятам, че там ще има цинизъм - нпоне не повече от този на продавача в магазина, дето ти вади шоколодчето от пакета 0.35/ст на бройка от Метро и ти го продава за 0.50, хей тъй на, щото си му паднал. Това било търговия...
Всеки си гони хляба.
В България.
И работи с изроди в строителството.
А у нас ако ти не избуташ, теб ще избутат - справка произволно Софийско кръстовище. И аз понеже се правя на европеец закъснявам за работа. Е, като почнаха да ми режат заплатата станах софиянец. Като почнаха да ме дерат жив преди 3 години царете на момента - строители, архитекти, конструктори и пр. почнах да се питам защо така те могат а аз не. И освен че в моята област погледнах на тях с други очи (доколкото ми беше в правомощията), почнах да чета. Случайно намерих форума и именно от хора като горепосочените научих неща, които ми помогнаха да не изглеждам като глупак пред колегите им - екзекутори. Единствената ми вина бе, че аз съм завършил ВИИ (пардон УНСС) а те ВИАС или Христо ботев или пастирство в Девин.
Затова ще си позволя да ти кажа, че според мен не си прав да ги обвиняваш в това, което е основата на всеки бизнес - да се спечелят пари.
Останалото е илюзия и добро възпитание.
Но за разлика от други, те споделят много неща от кухнята, които са супер полезни за да изгради човек поведение и да знае какво да очаква.
Бригадите и бригадирите нямат кухня. Те са на сух пакет... Не че не се срещат хора можещи и знаещи сред тях, но напоследък те не работят сами, а във фирмите, по ред причини. Болшинството са от еднодневките.
И човек трябва да внимава да не изгори за да светят...После е трудно и скъпо....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 15:50 от StefanB.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 17:33:44
Стефане, евала за поста, браво *ok*

И на мене ми е писнало от майстори след 2 къщи вече, но ти си по-коректния от двамата.

Иначе и аз съм на същото мнение като topurov относно :
Quote

дали наистина тази криза няма да е най-доброто нещо, случило се на България от много време насам?!?
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 18:19:28
avatar
Абе тъпа си е кризата все пак.....
Не че няма лев,ама хората искат да им работиш без пари щото виждате ли имало гладни.....
Ами да отидат в Сомалия и да видят как е,а после да си вкарат и майсторчетата от там.....
Вчера оферирах нещо за което ме натискаха от отдавна, а се оказа накрая ако може и да им платя.....
Хммммм.....
Айде нема нужда...... :cry: *write* *angel*

Чест и почитание
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 18:38:18
истината е някъде там
едните имат пари и искат къща другите могат да я построят
ако накрая и двете строни са доволни - яли пили и се веселили
но това на теория
в ДОВЕРИЕ е истината
в България всеки иска да спечели маскимално много с минимално усилие / и много го правят с успех /
в сиринето няма мляко
в кренвиршите няма месо
вижте туризма - плащаш много не получаваш нищо
утре някои умник може да упакова използвани презервативи и да ги продава за дъвки
всеки гледа да прекара другия
всеки от нас работи в свойта си сфера с единствената мисъл да спечели пари и в това няма нищо лошо защото в противен случай всички щяхми да сме братя и сестри на майка Тереза / един път всички бяхме равни , нещо не се получи /

пари могат да се правят и по почтен начин

аз лично искам в деня на усвищаването на къщата на една маса да седним всички -
инвеститор , строител , архитект , проектант и т.н, без да ми пука кой колко е спечели от мен , но тогава аз ще съм доволен

смятате ли че това може да стане ако някои от тях те е прекарал или си е оставил ръцете и краката някъде по къщата ?!?!



*drunk* *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход