Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 16:15:01
Здравейте, собственници на строителни фирми. Споделям вашите тревоги, да не стане така, че да кредитирате инвеститора. Не бива да се допускат такива работи независимо от това голям или малък е инвеститора.

Харесва ми подхода на Абу, който пише "бих предпочел инвеститорът да е на стенд-бай с платежните и когато колкото се наложи... "

Точно такова беше и моето питане, а Вие изкарахте че искам да ми се работи на кредит и на доверие.

От обясненията на МВ2316, как се изразходва примерен аванс от 35000 лв. за 2-3 дена не виждам какво му е сложното плащанията да се нареждат от инвеститора при поискване от изпълнителя. Там става въпрос за няколко превода на по-големи суми, с които да се осигури стартирането на строежа. Нека в договора да има клауза за неустойки при закъсняло или неизвършено плащане от страна на инвеститора. В края на краищата нали Ви наемаме за да свършите определена работа, а не за да ни снабдявате с материали по вашите си канали.

Смятам за правилно етапите да са повечко и да се актува по често. Така строителят ще има регулярни постъпления и няма да му се налага да кредитира със свои средства строежа.
Като допълнение към всичко това една банкова гаранция в определен % от общата стойност на договора би осигурила напълно строителя, че ще получи в пълен размер всичко упоменато в договора при условие, че спази поетите от него ангажименти за качество и срокове на работата.

Може и да бъркам с нещо, но в един договор и двете страни трябва да са защитени. Иначе с тези 30% аванс става малко като "покупка на зелено".
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:12:19
Е хубаво де , стиснахме си ръцете ! smiling smiley
Няма да е 30% , а ще е три транша по 10 % *ok*
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:33:46
а какво става след като дадеш примерно 30% аванс а г-н Строителна фирма и го изхарчи за покриване на други разходи не свързани пряко със строежа
- обади се утре
-обади се в петък
-абе материала нещо закъснява

искате да строите , но без да влагате никакви лични капитали
е и аз искам да е,,, дявола във въздуха ама той се оказа много бърз
а и сега парите в брой изчезнаха
а и междуфирмената задръжнялост е огромна / във връзка с първите ми редове /
мисля че има по-разумни начини и за двете страни отколкото 30 % аванс
*beer* *drunk*
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:35:26
Ей , вярно беееее .... не бях се сетил за това !
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:45:02
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей , вярно беееее .... не бях се сетил за това !

ако банката ти диша във врата и имаш много неразплатени сметки
вероятността е огромна

*drunk* *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:46:01
avatar
Когато строя за себе си - тогава ще строя с мои капитали. Когато строя за друг - ще строя с негови. Ако започна да строя с мои капитали на друг ще трябва да постъпя и като финансова институция и да изчисля и съответните финансови реквизити към заемния капитал, при това и придружени с банкова гаранция.
ghost13, това откъде си го изсмука, бе човек?...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:48:05
най-вероятно защото съм отдругата страна на барикадата
*drunk* *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 19:56:53
Барикада предполага - врагове ! Аз не мисля , че ще строя на врага си !?
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:08:20
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Барикада предполага - врагове ! Аз не мисля , че
> ще строя на врага си !?

ако всички мислеха сато теб всичко щеше да е ОК
наздраве


*drunk* *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:10:25
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход