Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 18:55:14
avatar
Нали всички се борим точно за това?
Да останат кадърните,щото строителството може да е глупава работа ,но не е за прости хора.....
Абе хора,днес видях едни да хвърлят машинна мазилка на 4 лева.....?!?!
eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

Чест и почитание
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 20:22:42
avatar
Брей доста се е поразвила темата в мое отсъствие гледам...

Тоя принцип предприемача да похарчи някой лев собствени пари за да се докажел е пълна глупост. Аз да изкопая и да реализирам кота 0 със собствени средства и някой тогава да ми плати е тъмна Индия. Имам толкова актувано и неразплатено строителство, защото "нещо станало" , че ако взема и половината ще спра да работя въобще!!! . Ха кажете след като реализирам кота 0 и "нещо стане" какво да направя - да си взема излятия бетон и да върна пръстта обратно и да набия работниците и да си взема парите, дето са си заработили като заплати, за да не съм на загуба??????? Ама че малоумие!!! Затова има установена практика, както и установени инструменти и реквизити в този бизнес. Девиза е - ДРЪН ПАРАТА - ШУР ВИНОТО!!!!! Плащаш - получаваш! Който иска да види дали ме бива за строител - да ходи по мои обекти, да разпитва хората и да прави каквото ще. Стигнем ли до подписването на договор - плаща се аванс, в зависимост от естеството на заданието.
Уважаеми клиенти, има такова нещо , наречено задание. Ако не подходите със задание към строителя - няма да получите коректна оферта. А ако искате да ви се състави задание - плаща се и за него, защото това е нещото от което първо обичате да откраднете - труда на компетентните. А и понеже се смятате по право компетентни - съставете си го сами, за да се посмеем с колегите.

(извинявам се за малко острия тон, но практиката това показва)

... P.S. ... и както няма сирене от два лева и да е сирене, така и няма строител, който работи евтино и да е читав!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 20:56:11
Г-н Nikoloff, разочарован съм от последния Ви пост!
Не си позволявайте да наричате клиентите си МАЛОУМНИ!
Вие като отидете в някоя кръчма първо "дрънкате" парите
и тогава ли Ви донасят "виното"?
Затова ще имате все по-малко клиенти!!!
Ужас!
Колеги клиенти, какво да ги правим такива "строители"?
Ама няма нищо, те ще приключат "авансираните" си поръчки,
тогава да ги видим...
Г-н Nikoloff, мислите ли, че човек, който цял живот
е мечтал за своята си къща, няма да Ви плати на момента,
след като се изпълни всеки един етап от МЕЧТАТА МУ,
и да е доволен от изпълнението?
Аз не го вярвам...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 21:00 от peco.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:07:44
avatar
Повечето от длъжниците ми имат огромното желание да ми заплатят, защото са поставени в неловко положение, ама нямат възможност, защото паричките дето са ги взели от банките за строителство са ги профукали за други неща.
И не ми манипулирайте думите!!! Не съм казал, че клиентите са ми малоумни!!!!! Влезте малко в практиката и тогава коментирайте. Освен това строителството не е кръчма (за тези, които не правят разлика).
Ха кажете ми как да си възстановя парите примерно за 12 000 квадрата положена боя и неразплатена????

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:25:30
Ами когато "строителя" профуква аванса за
джипове и уикенди на Пампорово?
"Боклуци" има и от двете страни, това е ясно!
Вие имате ли договор за тези 12 000 квадрата?
Ако да, какъв Ви е проблема?
Има си съд за тая работа!
И друго, в някоя друга тема го обсъждахме,
но Вие пак подчепихте проблема.
За офертите-
искам най-доброто за семейството ми,
как ще ме убедите, че трябва да платя пет или шест пъти
за едно и също нещо, за да избера това, което ме удовлетворява?
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:26:45
Подкрепям,мнението на Nikoff, авансирането е задългителен елемент от договора за изпълнение на СМР,а тия дето плащат за изпълнени мечти сме ги виждали.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:29:25
builder Написал:
-------------------------------------------------------
> Подкрепям,мнението на Nikoff, авансирането е
> задългителен елемент от договора за изпълнение на
> СМР,а тия дето плащат за изпълнени мечти сме ги
> виждали.


Ама май все по-малко ще ги виждате...

LKK
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:33:51
ресо, ти не разбра ли, че освен аванс и дрън парата строителите длуго не знаят. Такива неща като банкова гаранция са тъмна Индия и големи главоболия за тях. Много са ербап на клиентите, дето искаме по една къщичка, ама пред големите инвеститори с 12 000 квадрата първо изпълняват, а след това ревът, че има неразплатено строителство.
Абе закона на джунглата: По-големият изяжда по-малкият. Само че, въобще не вдяват, че по-бързият също изяжда по-бавният, кокто и по-информираният изяжда тарантутняците.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:39:10
avatar
Строителя може да си профуква парите за каквото си иска, стига да ги има. Друг е въпроса, че независимо дали има пари или не е длъжен да си спазва договора.

а за съда.....

завел съм 11 дела, само държавните такси общо са над 60 000 лв. За хонорарите на адвокатите да не говоря. Най-оптимистично развръзката е след 2 години, а тогава я камилата, а камиларя. Някои имат собственост (засега) и могат да обезпечат вземанията, ама там пък сме се наредили една върволица..... И като капат претенциите на банките са приоритет - гепят колкото могат и сетне каквото остане за нас. А някои нямат нищо с което да се удовлетворя поне частично. И това всичко е резултат на добрите ми намерения и действия към клиентите. И доверието, което съм демонстрирал. Затова ако няма аванс - банкова гаранция и завишение с необходимия лихвен процент. Ако банката му няма доверие и не му издава банкова гаранция - защо аз да му имам.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 21:45:26
Това, което каза LKK, ми хареса...
Нека ви разкажа нещо.
Една фирма, голяма, с много красив сайт.
"Ние за клиентите....
( чак ме е срам да го кажа)...
И т.н., и т.н....
Обаждам се с конкретно питане и им изпращам
моя идеен проект, в dwg. формат.
Искам оферта +/– 10%.
А, забравих, става дума за еднофамилна къща,
около 170кв.м., двуетажна.
И познайте - 180 градуса завой!
Ама ние, те корпоративните клиенти, те ни дават
сигурност в планирането....
Познайте колко п...и майни им теглих...





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 21:47 от peco.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход