Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Формиране на цени за таван от гипскартон

Публикувано от mtodorov 
Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 08:17:14
Здравейте. Ще се радвам ако някои сподели как се формират цените за таван от гипскартон. По точно ме интересува в случаите когато има скрито осветление как се определя цената на второто ниво. Това което ми казаха на мен е : второто ниво се смята отново като квадратура а борда за осветлението допълнително на линеен метър на цена около 30 лева. Нормално ли е цената да се формира по този начин. Благодаря ви предварително.
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 09:14:15
При детайлите колкото и да ти вземат все са вътреsmiling smiley
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 09:31:12
4ovek извини ме не те разбрах smiling smiley кой е вътре фирмата ли smiling smiley.
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 10:15:32
Повечето фирми го смятат на линеен метър. 30 лева обаче е много. Когато го правиха при мен преди осем месеца се опитаха да го калкулират върху 22лв/м. Дадох им собствена оферта, която включваше всичко и подписахме договор за конкретната сума. Излезе ми 30% по-евтино, но и квадратурата ми беше сериозна (95кв.м. тавани и около 160 кв.м. стени + вата). Ако става въпрос за голяма площ те съветвам да избягаш от понятията линеен метър и квадратен метър и да минаеш на "давам ти ..... лв, за да ми свършиш работа".
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 14:32:24
МТодоров, обикновен таван с осветление и вата е около 30 лв с материалите, останалите екстри са договорка. Колкото повече заврънтулки има, по-скъпо е и по-трудоемко
Ps;горе става дума за монтаж на осветлението- то не влиза в цената.
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 15:38:14
Мерси значи цената която са ми обявили е нормална .
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 17:21:31
Интересно ми е - 30лв/м2 !!! Работа+матерял, тавана на скара ли е или като стена ? Изцяло ли шпакловат или само фугите? Боя?
Бахти то ако не е цяло шпакловане и боядисване, картона ще излезе 45-50лв на м2!!!!! *xxx*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-17 17:22 от чаро.
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
17-03-2009 - 17:28:22
без цялостно шпакловане е ....
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
18-03-2009 - 15:24:49
Чаро, ако някой ти е оферирал цялостно шпакловане на гипсокартон, положен от него , моля те разстрелай го.
Re: Формиране на цени за таван от гипскартон
18-03-2009 - 15:29:07
E що бе Човек?
Виждал съм картон, шпаклован само на фугите и изцяло шпаклован...
разликата е огромна...
Гледам цените, щото имам за правене доста. Май сам ще го магеря...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход