Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 18:27:10
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> LKK, Ако ти си шеф на фирма и трябва всеки ден да
> возиш една бригада до обекта и да я връщаш
> обратно, ако някои хора са от селата и са на
> квартира и не си носят храна на обекта не щото не
> са гладни? Ако ти трябва да платиш 1-2
> бетоновоза,че не са стигнали 10 кубика бетон за
> плочата въпреки точната сметка - ще го оставиш за
> утре ли- когато доидат парите от превода, или ще
> довършиш плочата и ще представиш фактурите на
> инвеститора ? Не ми отговаряи моля!

Понеже съм шеф на фирма, знам че когато става въпрос за регулярни отношения с даден доставчик е вреда на нещата до 20% кредитиране на клиента при досие с изправни плащания от твоя страна. Тези въпроси в моята работа си ги уреждам по телефона с две думи.
Не изключвам, че не при всички е така и приемам за уместно да се говори за определена сума за непредвидени разходи. Съгласен съм и с това да има внесена банкова гаранция за ФРЗ за определен период. Горчивият ми опит показва, че няма нищо по-демотивиращо при свършването на дадена работа от авансово получената сума.
Ако още веднъж ме помолиш да не отговарям няма да досаждам повече.


Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 18:33:47
Темата е за аванс LKK , отплува нанякъде !? Фактури с днешна дата не мога да взема за нещо купено и "залежало" .
Оооо , да ми е неприятно ако ги чувам за първи път .

Кажи ми как се избягва фактора недоверие ? Не се пали !

Как всичко накуп бе човек ? Това е немислимо дори за мен , да не говорим за собственика !? Това са стотици хиляди левове все пак ! Един аванс от 30% се изхарчва за ден два !
Ти мЪ утрепа с това изказване ! :]
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 18:43:22
Ама ти говориш за изградени отношения !
Аз също мога да се обадя на не един бетонов център и да ми пратят бетон , ама каква ми е гаранцията че ти ще ми го платиш ?
Защо аз да вися после !
Понеже ние сме гадните строители , а всички останали фирми сте светци , кажи ми как се поставя началото между мен - гадния и теб - безгрешния ?
За това те питам ! А ти се отплесна някъде !?
Аз също както ти казваш (ние да се съберем ) мога да ви събера няколко клиента и вие си говорете колко аванс да НЕ дадете !

Дайте да вършим нещо конструктивно , защото никой няма полза в противен случай!!!
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 19:22:51
MB2316, накуп говоря за 30-те% аванс, които са необходими за кратък период от време в началото на строителството.

Не съм претендирал да ми излееш плочата и да ти я плащам след това! Казах, че ти договаряш необходимият бетон и взимаш фактура, пращаш ми я по мейла и аз нареждам разплащанет, а ти си получаваш бетона и си го лееш където трябва. Ако в последният момент стане нещо непредвидено имаш определена сума с която може да спасяваш нещата. Тук е мястото да употребиш и изградените от теб взаимоотношения. Няма опасност да ме кредитираш в особенно голями размери.

Да говоря за изградени взаимоотношения, и всеки, който претендира че е фирма в своята област би следвало да има такива. Не разбрах, какъв ти е проблема да имаш определена сума за непредвидени разходи, а разплащанията за материалите да ги извършва инвеститора. Подкрепям и начисляването на договорен процент печалба, за фирмата ти, заради организирането на доставката и по-добрите цени, които би постигнал ти лично. Аз от своя страна държа да знам за какво точно се употребяват моите пари.

Понеже питаш как се поставя началото ще ти отговоря, че при такъв тип сделка трябва и двете страни да имат уверенност, че няма да си сложат таралеж в гащите.
Никъде не съм наричал строителите "гадни" нито пък имам претенциите за ореол около главата си.
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 19:42:17
Само тук при това разплащане загубихме един ден минимум !
Нали си приел цената в договора ? Срещу това получаваш обекта . Имаш график за плащания и готово !
Ама кажи ми защо изобщо аз да рискувам , а ти не тогава ?
Ако си пич и си точен , може и да пропуснем някой аванс и да използвам моите познанства и т.н.
Кажи ми как ще тръгна да ти работя без аванса ? Ти на колеги така ли плащаш ?
Разплащаш поръчката си по детайли към техните доставчици ?
Баси колко сложни схеми , не мислиш ли ?
Освен ако не си шеф на литературна фирма !?

Знаеш ли по тази схема , колко е междуфирмената задлъжнялост ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-13 19:44 от MB2316.
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 19:50:44
Явно всеки бизнес си има своите специфики. Говорим на разни езици и няма какво да си кажем по темата. Всеки е прав за себе си. Извинявам се, че се намесих. Приятен уикенд на всички.
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 19:56:41
Това е извода LKK , за което съм ти благодарен ! *yes*
Abu
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 20:15:22
Ако изпълнявам обекта "на свой риск и за своя сметка", т.е. без никакъв или с минимален аванс, това означава от изпълнител да стана инвеститор... То така и става с по-едрите предприемачи, ама цените на готовия продукт после... Просто ще си заложа риска от неплащане или забавяне в цената, а доста е вероятно въобще да откажа работата.
Не знам как работят другите, но ако ФРЗ не ми е осигурен за 6 месеца напред, не знам аз фирма ли съм или кварталното пиянде, дето квото изчука - изпука... Затова казвам, че е важно да се осигури плащането на материалите (ако не авансово, то поне на датата на доставката, за да съм начисто с контрагентите си), а за останалото - има си рентабилност, от която фирмата би трябвало да се подсигурява за забавянията (евентуални).
Виж, за изкопа ми е малко тайно - ако не ми платят, какво, в къщи ли да си я взема дупката? Може би има дейности, за които 100% авансово плащане е задължително, ама знам ли...
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 21:40:23
avatar
Аха.....
Това за дупката ми хареса.... :} :} clap: clap: clap:

Чест и почитание
Re: До колегите стр. фирми !
14-03-2009 - 08:40:41
Ти говориш за услугата Управление на проект, а не за строителство. Възможно е това, което искаш, но тогава няма задължение от страна на фирмата за крайна цена. При този вид услуга ти си оставяш възможност да сменяш изпълнителите по отделните части, вида на материалите и прочее...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход