Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Abu
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:16:02
Е, има известно надлъгване при анонсирането... Затова е добре инвеститорът да разполага с повече от една оферта. Не е необходимо чак толкова задълбочено познаване на материята, за да се сравни за еднакви дейности кой какви условия предлага. При равни други цени и срокове размерът на аванса (условията на плащане) би могъл да бъде решаващ за избора на даден изпълнител.

МВ, по-рано беше споменал с неприязън "бригада", какво имаш предвид - без регистрация, ЕТ или ООД? За мен най-несигурни са ООД-тата, пък били те и с безброй кетапи и лицензии. А повечето клиенти не мислят така...
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:31:02
А , бригадите са върхът на фирмената организация !?
Абу , да ти кажа честно изобщо не ми се пише вече в тая тема !
Изяснихме нещата според мен .........
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:50:18
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е хубаво де , стиснахме си ръцете !
> Няма да е 30% , а ще е три транша по 10 %
MB2316, строителството по договор е съвместен процес, който започва със стискането на ръцете при подписване на договора и е прекрасно и за двете страни да завърши със стискане на ръцете при приключването му.
Именно затова двете страни трябва да изяснят пунктуално позициите си, за да няма изненади.
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:54:50
МВ,
чета отдавна форума и ми допада товята гледна точка по различни въпроси, но....
с тази тема и увъртанията за авансите разколебаваш предишните ми изводи за начетен, коректен, креативен предприемач!?
С тази тема по скоро ме караш да мисля, че ти не си строител предприемач, а
искаш да си УПРАВИТЕЛ НА ЧУЖДИ ПАРИ!?
На какво основание:
1. Ти се съмняваш в мен като клиент и искаш аванс?
2. Аз трябва да ти вярвам защото ти искаш да спечелиш от мен и сме се
ДОГОВОРИЛИ ПИСМЕНО за това, но ти искаш и аванс /ей така за да ти
гарантирана печалбата/, нали?

А как ще ме убедиш, че като ти дам два лева аванс, няма да започнеш да ми обясняваш че всевъзможни "кретени ти пречат, и не можеш да свършиш работа, че държавата ти пречи, некакъв "гаден" общинар ти пречи, оня на бетоновия възел пречи, космоса пречи, а парите са в теб.....

Даи на БГ предприемач пари и всеки ден почваш да срещаш и говориш с ЦАР на обясненията, вместо да свърши това за което е взел пари......

Нищо лично, но ако си добър предприемач - строител похарчи двата лева и ме убеди, че можеш да управляваш своите пари и като свършиш работата за която съм те наел получаваш МОИТЕ с благодарност.....

Помисли добре, преди да скочиш....., че "Н.В. КЛИЕНТА Е ЦАРЯ НА ПАЗАРЯ", а ти можеш да му вземеш парите само ако си безупречен в това което правиш и заслужиш освен тях и неговото ТЕНКС А ЛОТ

*beer* *book*
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 20:58:51
Не , не искам това ! Просто искам царя на пазаря да не ме превърне в роб !
Аз считам себе си за коректен и това за мен вече е базата !
Просто попитах Вас клиентите за мнение ..... не знам защо се нахвърлихте така яростно !?
Темата беше как инвеститора и фирмата по най-безболезнен начин да направят първата крачка !
smiling smiley
Аз не съм ревльо и не знам защо очакваш от мен , че ще започна да се оплаквам !?
Къде ли пък създадох това впечатление .... ? ? ? ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-15 21:01 от MB2316.
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 21:09:10
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> МВ, по-рано беше споменал с неприязън "бригада",
> какво имаш предвид - без регистрация, ЕТ или ООД?
> За мен най-несигурни са ООД-тата, пък били те и с
> безброй кетапи и лицензии. А повечето клиенти не
> мислят така...
Абу, всеки начинаещ юрист ще ти обясни, че ООД-тата са отговорни до размера на уставният си капитал, който обикновенно се изтегля след регистрацията на ООД-то.

Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 21:12:48
Дайте да изясним нещо !
Аванса не е толкова заради някакво недоверие , а за нормалното организиране на целия процес . Мисля , че като написах как лично аз процедирам стана ясно , че го правя за взаимната изгода и незабавянето по едни ...... съвсем тривиални причини .
Нали сме се хванали на хорото ? Не сме на барикадата !? Просто изхода за мен е един , за клиента е друг ..... явно . Ами ето темата е за консенсуса ! Съжалявам ако съм оставил някакво друго впечатление във форума с тази тема ..... sad smiley sad smiley sad smiley

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Abu
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 21:31:58
МВ, наистина по същество се изчерпи темата... макар да се сещам за още случаи, при които без 100% авансово плащане въобще не бих се захванал (например кооперация, т.е. повечко плащащи). Ама и аз загубих интерес...

LKK, на мен какво да ми обясняват за ООД-то, на Клиентите някой трябва да го обясни! Защо ли големите ми клиенти направо ме изнудват да договарям през ЕТ ("и да нямаш, ще си регистрираш!"winking smiley, а на случайните си карам с ООД...
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 21:36:22
ЕТ-то отговаря с всичко, което притежава собственника му, затова така го искат големите клиенти, така те минимизират риска си.
Re: До колегите стр. фирми !
15-03-2009 - 21:51:28
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> ЕТ-то отговаря с всичко, което притежава
> собственника му, затова така го искат големите
> клиенти, така те минимизират риска си.


:] ...и после се оказва,че собственика му няма нищо на свое име,освен малко семейна собственост,която по принцип е неделима при искове от кредитори! Няма друга форма на доверие и гаранция ,освен банковата гаранция и свързаните с това акредитиви-делим,неделим и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход