Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 22:52:35
То туй Ню Отани ... бай Тошово време , държавни фирми и т.н.
Re: До колегите стр. фирми !
21-03-2009 - 11:26:41
Николов, ясно е всичко това, но аз не съм на мнение, че можем да убедим една не малка част от клиентите, че трябва да плащат за готов продукт. И така оставяме една голяма пазарна ниша за работниците. Което води до неприятни последици - твоите хора , виждайки, че техни познати могат да работят без кнотрол изкарват повмече пари искат и те да работят безотговорно.
За това трябва да се вземат мерки да се запълва от строителни фирми.
Re: До колегите стр. фирми !
21-03-2009 - 14:35:36
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов, ясно е всичко това, но аз не съм на
> мнение, че можем да убедим една не малка част от
> клиентите, че трябва да плащат за готов продукт. И
> така оставяме една голяма пазарна ниша за
> работниците. Което води до неприятни последици -
> твоите хора , виждайки, че техни познати могат да
> работят без кнотрол изкарват повмече пари искат и
> те да работят безотговорно.
> За това трябва да се вземат мерки да се запълва
> от строителни фирми.


Както казах и преди - трябва да се направи браншови съюз, който да тури ред в темата, иначе не става. След като няма браншови съюз, който да защищава правата на малките строителни предприемачи - ще си патим от ситуацията, която ни разпъва между работници-изнудвачи и клиенти-мошеници. Защото ние сме най-потърпевши. Големите предприемачи си имат други проблеми и т.нар строителна камаро работи перфектно за тях. Не можем да се оплачем на никой - ние трябва да го направим. Трябва да се премахнат хиляди порочни практики, които ни пречат, а пречат и на целия бранш. Звучи лозунгарски, но е така. Аз имам и обществена дейност и виждам как се отнасят институциите към браншови съюз и отделно към единичен и самостоятелен субект, колкото и да е читав.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
23-03-2009 - 09:05:39
Според мен всякакви такива идеи са обречени на провал, докато настроенията са, че печелим по 100 и 200% от нещо, което е елементарно и всеки може да го направи.
Не означава, че се отказвам от участие в подобни начинания, просто не вярвам, че на този етап може да се постигне нещо.
Re: До колегите стр. фирми !
23-03-2009 - 09:33:42
avatar
Нищо не става с магическа пръчка. Без усилия няма резултат.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
23-03-2009 - 09:44:45
Но и насила хубост не ставаsmiling smiley
Re: До колегите стр. фирми !
23-03-2009 - 10:16:29
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Но и насила хубост не става


Определено!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход