Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 00:42:38
teoteo Написал:
-------------------------------------------------------
> И що се карате?
> Аз май ще се наложи също и да строя макар да не
> искам, ама хич.
> Понеже не знам как е най добре , смятам да подходя
> по стандартния финансов начин.
> Ще открия револвиращ акредитив за всеки етап от
> строителството, ще наема надзор и съответно на
> всеки етап като мине надзора строителя си взема
> фактурираното. Със съответния договор и клауза за
> неотменяемост на акредитива.
> Тъй като нито аз имам доверие на строителя нито
> той на мен, смятам че с едни 10,000 лева в повече
> за банкиране и надзор ще спестя много и мои и
> негови нерви.
> Та ако тръгна да строя това ще е моя подход.
> Без аванси, без познати и без прочие.
> ..Защо се дърлите, като не знаем как да си имаме
> доверие ще плащаме на банките и тва е положението.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 03/16/09
> 11:27PM от teoteo.


Тео,
ти си постигнал идеалният начин за самозадоволяване!
Ако се понаведеш още малко в обратната посока може би ще захапеш и онова , което ти виси де!
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 09:08:58
ДА не забравя да благодаря на Стефан за подкрепата.
А до колегите - като пиша, че не може да се бори пазара, значи не може. Виждате , че на хората им се струва скъпа строителната услуга. От наша стана пък времето, което влагаме, отговорността, която носим , знанията и инвестициите, които имаме не се подаряват. Единия вариант е да кажем - не са ни таргет група тези клиенти и да ги оставим друг да им вземе парите. За вас не знам, но аз не бих ги оставил на въпросния Асан. За всички ни е ясно, че пълна строителна услуга при условията които поставят няма да получат. Обаче къщите ще се построят.
Трябва индивидуален подход към всеки едни клиент. Имайте предвид, че Асан печели доста добре, което означава, че ние с вас сме назад щом сме му оставили ниша.
Гогол по-нагоре написа, че някакви пръскали за 4лв. на кв.м. - няма проблем и за мога с моите хора да пръскам за 4лв. на кв.м., 100лв. на ден за машината под наем, която си е моя (ако вземе инвеститора под наем няма да може да работи добреsmiling smiley), качването на материал не влиза в цената, почистването също, подготовката на основата и за ъглите се плаща отделно. Баните естестевно не ги правим. Плащам по 60лв. на ден на работник, което значи, че трябва за да направи по 15кв.м. на ден за да имам 50лв. (половината от наема на машината) Ъглите са ми бонус. . Разплащане всеки петък. Ако нещо почне да не излиза сметката, но невиждам как) - разболяха се двама майстори и напускам. Гаранция - Франция, при такава цена абсурд да кажа, че съм фирма. Аз съм прост работник с група майстори - много добри, а аз не работя щото съм на друг обект - някакъв Мол.
С горния и предишния пост надявам се разбирате, че искам да покажа откъде идва разликата между цените - едното е цена труд, материали, организация на процеса, поемане на ангажимент за вместване в определен бюджет, гаранция, решаване на възникнали проблеми, решаване на непоказани в проекта детайли, а другото е закачане за някакъв обект без ангажименти.
И пак ви повтарям - не се надявайте крайните клиенти да разберат разликата - за тях ако плащаш на майстор 4лв. за мазилка, а си договорил 17 с материалите има 100% печалба. Измислете как да договорите всеки едни обект.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 09:31:34
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Полага се, ние така сме свикнали, така е
> прието....
> Сигурно, като наемате работници за фирмите си,
> първо договаряте какъв аванс ще им платите преди
> да почнат работа и след това всичко останало.


Ти ........... Моите хора са назначени при мен . Наемаме хора - bullshit ! :] :] :] Да видим от кой друг пръст ще си изсмучеш някоя ....... шегичка (според теб много смешна)!?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-17 09:34 от MB2316.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 10:46:34
Леле Топуров ............
просто нямам думи .........
Аз имах друго мнение за теб .
Какви са тия комплексарски писаници бе човек ?

Стефан , аз също много ти благодаря за написаното !

Абе с две думи - интелигентния човек си е интелигентен ! *bow* *bow* *bow*



------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 16:49:32
МВ2316, тебе май всеки с различно мнение по въпроса те дразни? Вместо аргументи все епитети и характеристики използваш. А за новият ти подпис, направо занемях. :]
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 17:16:38
4овек, благодаря ти за конструктивното мнение. Абсолютно прав си, че диалга не трябва да се прекъсва и при желание и компромиси и от двете страни може да се постигне консенсус.
Струва ми се, че никой не е рипал срещу това, че цените са високи. Негативната реакция е главно заради същественният % аванс при подписване на договора, който автоматично превръща възложитеря в молител.
Ако можеш обясни, какво става при платени от клиента материали и аванс и некачественно свършена работа от страна на изпълнителя? Тук е разковничето на спора. Дай адекватно решение и народа ще се успокои.
Другият въпрос е използването на аванса по предназначение. Нали знаете какво пише в кръчмата? "Доверие всекиму, вересия ....... "
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 17:54:01
LKK , не ме познаваш човече ! А ти виждаш ли се какво пишеш ?
Аз да питам майсторите колко искат аванс ?
Ще ти връча жълтата фланелка ! :] Изобщо не се дразня , напротив смях от сърце с твоята фирмена организация !
Май не си съгласен с подписа ми , а ? :] Помисли тази нощ и утре да ми пишеш какво си изтълкувал ! :] :] :] :loveu:
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 18:19:30
МВ, като ще се веселим, да се веселим заедно. :]

Понеже, не си разбрал майтапа ми за работниците и аванса обяснявам подробно:
Когато сключвам договор със строител, като теб, аз един вид те наемам, за да ми свършиш определена работа, т.е. ти си ми нещо като работник, въпреки че не съм аз този който те осигурява. Ти смяташ за естественно в случая да претендираш за аванс и си твърдо убеден в правото си. Затова ти поставих въпроса, как ще реагираш, ако твоите работници ти излязат със същият номер. *drink1*

За подписа ти няма кво да му мисля. Тази фраза я знам доста по-рано от момента, когато реши да я използваш. Отбелязвам факта, че реши да се правиш на мъж, след като изчерпа аргументите си по темата.

п.с. Вече не знам по какъв начин да Ви обясня, на Вас строителите, че има и други форми за съвместна работа от досега познатите Ви, че трябва индивидуален подход, особенно в кризисна ситуация, че това което е било до вчера вече го няма и трябва нещо да се промени, че договор има когато и двете страни са сигурни, че всеки ще получи това, за което се е договарял.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 19:24:46
ей някой да не получи инфаркт

незнам колегата със 100% аванс какво произвежда / продава ама направо ме застреля
сигурно е открил ваксина за СПИН и до 2020 г. всичко е продадено
та в момента му авансират количества за 2021 г.
да запазим добрия тон
всички тук сме по собствено желание - да споделяме идей опит и т.н
неможе всеки да разбира и може всичко - затова има разделение на труда
по въпроса за аванса - колкото пъти съм платил някъде авансово толкова пъти съм брал ядове

*drunk* *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 19:26:38
ЛКК,
Когато наемаш някой, който да ти свърши някаква работа, можеш да се смяташ за работодател. Разликата е, че работата е нещо което може да се опише така:
- изораване на нива; пребоядисване на стени; изкопаване на канал; преместване на едни камъни от ТУК до ТАМ; подмяна на водопроводни кранчета; смяна реотан на котлон.......моооога да изпиша цяла страница!
Ако ти мислиш, че строежа на къща е подобно на гореописаните си прав в собствените си очи!
Просто помисли дали това е точно така!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход