Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 15:40:57
Абу , говорим за груб строеж и знаеш какви пари отиват за броени часове точно в началото ! smiling smiley За труд аванс , наистина е непрофесионално !
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 16:41:26
Всичко е до разбирателство между възложител и изпълнител. Ние работим обикновено с 30% аванс, но тук е важно дали да е с банкова гаранция или на доверие.
Ако се строи РЗП над 1000 кв.м. грубия строеж се актува на етапи заложени в договора.
За еднофамилна къща може и без аванс, но е трудно по този начин защото трябва да се обслужват кредити.
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:34:31
MB, Аз също не съм по грубото строителство,но работя така- аванс който ми покрива надниците на момчетата за месеца + 10% непредвидени, + стоиноста на материалите които влагам / ако ги купувам аз/ . Всичко се описва в договора и започваме. Иначе работата не върви, момчетата постоянно са без пари и не им се бачка ако не им покрия част от надниците . Сметката е грубо 5 човека по 40 лв, по 25 дена= на еди колко си.- Това от моя опит.
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:36:10
И аз не съм от строителите, но ще си позволя да напиша нещо по темата, защото въпроса ме интересува и в един бъдещ договор ще съм страна.

Добре де, след като договора за строителство е с фирма би следвало за всичко, което се купува за строежа да взимат фактури за да има отчетност. След като е така, какъв е проблема тези документи да се предоставят на клиента и той да нареди разплащането по тях от банковата си сметка /съществуват удобни електронни форми за разплащане/? Съобщава на фирмата, че плащанията към доставчиците са наредени и на следващият ден фирмата може да си вземе материалите, които са за съответният строеж и да си работи без никакви задръжки и притеснения. Клиента също няма притеснения, защото той контролира финансовите потоци. Възможен ли е такъв случай и ако да, за какъв аванс говорим?
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:37:40
Благодаря ви колеги !
Темата съм я пуснал за потенциалните клиенти , защото разбирам че са неподготвени , а и в крайна сметка те не са длъжни да знаят тези подробности ! Но за нас са важни !
*bow* *bow* *bow*
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:38:19
avatar
И аз съм на мнение че един тридесетак в проценти е много по актуален,отколкото без такъв въобще.....
Но всичко си е до човека , а и как ще гарантира вземащият парите ,че утре ще се вясне на обекта.....
Така че има и две има и двеста.....
Аз си актувам и ако трябва да чакам просто си чакам....
А и не вярвам ,че почваш обекта без никакви средства - нали....?
Щото тогава би бил еднодневка и най лесно ще изгориш.....
На моя строеж изпълнителя си взе парите напред,накупува си джипки и това онова,ходи на екскурзии,а сега се чуди просто как да си плаща вноските по лизинга.....
Естествено отдавна беше изгонен от нас.... *ok* *angel* *yes*

Чест и почитание
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:39:31
А като ми ги превежда по сметката не контролира ли финансовите потоци ? Фактури да и то с ДДС !
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:41:49
Гогол , знаеш ли колко приятели имат неразплатено строителство ?
Ами мерси и аз да съм на тяхната маса .
Иначе и ти имаш право . smiling smiley Но мен не ме кефи идеята да кредитирам когото и да било !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-13 17:44 от MB2316.
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 17:48:12
LKK, Ако ти си шеф на фирма и трябва всеки ден да возиш една бригада до обекта и да я връщаш обратно, ако някои хора са от селата и са на квартира и не си носят храна на обекта не щото не са гладни? Ако ти трябва да платиш 1-2 бетоновоза,че не са стигнали 10 кубика бетон за плочата въпреки точната сметка - ще го оставиш за утре ли- когато доидат парите от превода, или ще довършиш плочата и ще представиш фактурите на инвеститора ? Не ми отговаряи моля! *bow*
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
13-03-2009 - 18:15:56
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> А като ми ги превежда по сметката не контролира ли
> финансовите потоци ? Фактури да и то с ДДС !
Ти искаш да ти се преведе всичко накуп, съгласно договора. Така се губи прозрачността за инвеститора. Сам знаеш, че никой няма да седне да проверява какво точно и за какви пари си купил. Може да имаш залежали материали, които да вложиш на обекта? Може и за друго да ги пуснеш парите, какво ти пречи?
Ако са ти неприятни такива въпроси, може спокойно да ме сиктердосаш и да продължите да обсъждате с колегите строители, колко да искате от инвеститора при подписването на договор за строеж на къща. Сори, за не дотам учтивият тон напоста.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход