Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 22:20:35
avatar
peco Написал:
-------------------------------------------------------
> Какви са приетите практики изобщо не ме
> интересува!
> И понеже парите са в мен, ти ще играеш по моята
> свирка,
> а не аз по твоята!
> Още малко...
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 03/16/09
> 10:11PM от peco.


Ц ц ц ц ц ... Ето кой прибрал парите в брой и ги няма в оборот и бранша куца... (майтап).
Всеки опит да се модифицират практиките така, че да са карайно изгодни за едните и крайно неизгодни за другите видят до неуспех в така или иначе общото начинание. А такива "инвеститори" дето са си навирили носа, щото парите са в тях сме ги виждали с тонове. Аз съм закичил 11 такива с дела. И други са така накичени. Инвеститори от типа "за парите няма проблем". В 90% процента обаче хабера си нямат какво е да си инвеститор. Колеги, бягайте от инвеститор, който мисли като горецитирания. Той ще е поредния клиент на Прокуратурата. Поне не повтаряйте моите грешки.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 22:25:09
Както писах по-горе,
все по малко ще ги виждате, г-н Nikoloff...
Но сте много прав за това:
"Всеки опит да се модифицират практиките така, че да са карайно изгодни за едните и крайно неизгодни за другите вОдят до неуспех в така или иначе общото начинание."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 22:32 от peco.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 22:31:25
avatar
Ама аз такива даже и не искам да ги чувам, камо ли да ги виждам. Нямам време за губене. Те не са моите клиенти. Както и на никой читав строител.
Моите клиенти са малко, интелигентни, образовани, здраво стъпили на бизнеса си и са наясно с нещата от живота и комуникацията с тях ми е песен. Други не ми трябват. Бизнес на всяка цена не правя вече. Затова ще си останене сами на мегдана с БайГаньовското - "аз съм ч'вяка-квот' кажа - т'ва стаа!!".

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 22:39:27
Г-н Nikoloff,
мисля, че хората, които искат да строят билдинги и
селища от "затворен тип" не са в този форум,
те нямат време за това...
Ценя много мненията Ви, в които казвате
наистина нещо ценно, за което Ви благодаря!
Но когато изпаднете в другата крайност...
Ще Ви цитирам по памет:
"Отивам във Варна, ако някой иска консултация..."
До колкото съм запознат, във Варна има прекрасни фирми,
не по малко известни от Вас,
на който му трябва консултация, едва ли е
опрял до Вашата помощ...
А за нас не се притеснявайте,
няма да сме сами на мегдана,
строители(гладни) дал Бог.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 22:41 от peco.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 22:49:22
avatar
Аз не се смятам за известен. Но се оказа, че има хора, с които си побеседвахме добре на Златните. Също мога да кажа, че и инвеститорите, които искат да строят билдинги и селища "затворен тип" не са в този форум. Те нямат време за това... А на Вас Ви пожелавам именно "гладни" строители. Ама сетне пак ще падне едно реване....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
LKK
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 22:56:57
Като гледам, май ще трябва да си регистрираме едно сдружение на инвеститорите на еднофамилни къщи, за да се отнасят към нас с подобаващо уважение господа строителите. *book*
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 23:08:32
Ами и от 'преяли' фирми се реве! Май е по-добре от 'гладните' строители да патя отколкото от Вас! Аман от надути пуяци!
Такива като теб ще ме накарат да си строя сам, та поне ако/когато направя някои грешки и фалове да ме е яд само на себе си.
Писна ми от оферти на фирми със 200-300 % надценка и с надменно държание. Разберете, че ние трева не пасем, и че тези пари не се берат по дърветата!
Последния месец си играх да смятам колко ще ми излезе да си построя къщата, като включих в сметките цените на абсолютно всички материали (включително пердета,тапети и латекс),изолация като за пасивна къща, вентилационна система с рекуператор, отоплителна система с водно подово, труда, разходите които съм направил за покупка и узаконяване на земята, проекти, ток, вода, озеленяване, барбекю в градината и т.н. и т.н. При сметките съм включил дори телевизора и техниката в кухнята. Получената сума разделих само на реалната жилищна площ (а не общата - със стените) и получих цена под 400 евро......
Мисля, че коментара е излишен.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 23:09:38
И за какво са ви строители наемайте "майсторчета " без аванс да ви построят мечтаните имоти ,ама после ще питате за съвет как да им поправяте пропуските.Айде успех с еднофамилните бунгала. *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 23:26:40
Ми и аз това казвам, де:
не ми трябват такива строители като вас...
Ох, уморих се!
Айде, лека нощ!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 23:29 от peco.
Re: До колегите стр. фирми !
16-03-2009 - 23:26:55
И що се карате?
Аз май ще се наложи също и да строя макар да не искам, ама хич.
Понеже не знам как е най добре , смятам да подходя по стандартния финансов начин.
Ще открия револвиращ акредитив за всеки етап от строителството, ще наема надзор и съответно на всеки етап като мине надзора строителя си взема фактурираното. Със съответния договор и клауза за неотменяемост на акредитива.
Тъй като нито аз имам доверие на строителя нито той на мен, смятам че с едни 10,000 лева в повече за банкиране и надзор ще спестя много и мои и негови нерви.
Та ако тръгна да строя това ще е моя подход.
Без аванси, без познати и без прочие.
..Защо се дърлите, като не знаем как да си имаме доверие ще плащаме на банките и тва е положението.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 23:27 от teoteo.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход