Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 17:27:17
avatar
Quote
hunterA
demograph доста амбициозно предположение. Ако се случи това значи ~ 460 евро/кв.м. в края на 2015 при минимален спад от 3% на тримесечие. Ще видим ако сме живи и здрави какво ще се случи. Ако е така такива като мен ще са загубили с избързването за покупка.

Все пак не видях никъде да споменавате инфлацията, а тя е също много важна и от нея може да зависи и цената. Ако почнат да се печатат пари за справяне с кризата и инфлацията скочи лавиноообразно, сметката ще излезе доста крива. Успех ще следя темата от време на време.

Аз, пак ще попитам:
Това, 460евро/ кв.м., къде ще бъде- в Сунгурларе, в Требич, в Ботунец, в Лозенец, или толкова ще струва къщата на жълтите павета- бившето Китайско посолство?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 17:30:44
Quote
камелия

Аз, пак ще попитам:
Това, 460евро/ кв.м., къде ще бъде- в Сунгурларе, в Требич, в Ботунец, в Лозенец, или толкова ще струва къщата на жълтите павета- бившето Китайско посолство?

Сигурно има в предвид средната цена която в момента е 751Ем2
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 17:58:46
avatar
Quote
DonCorlleone
Quote
камелия

Аз, пак ще попитам:
Това, 460евро/ кв.м., къде ще бъде- в Сунгурларе, в Требич, в Ботунец, в Лозенец, или толкова ще струва къщата на жълтите павета- бившето Китайско посолство?

Сигурно има в предвид средната цена която в момента е 751Ем2

Средна цена на какво?
Събрани цените на тези места, които съм изредила и намерено средно аритметично?
Няма ли най- сетне някой да разбере, че това е все едно да кажеш, че крокодилът е повече дълъг, отколкото зелен?
Аз разбирам, че всички се забавляваме с писането тук, ама някои са съвсем сериозни, че се опитват и да поучават/ предпазват влизащи кандидат- участници в пазара.
Което е некоректно......
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 18:14:06
Ако не се лъжа demograph пише за цените на София - град. В момента както и DonCorlleone написа е ~ 750 евро/кв.м. (според графиката на сайта) и по сметки намаляване на 3% на тримесечие това е 460 евро/кв.м. средно за София при най минимално предположено от demograph намаление на цената и то при ръст в БВП или ~ 11.5 % годишно намаление в най малко песимистичния според неговия сценарии и за него (според неговото) предположение. За това казвам че прекалено амбициозно от негова страна да се захване с подобен бас и то не за 1-2 тримесечия, а за цели 4 години напред от днешна дата.

Само още веднъж за Камелия, че да не стане че не ме е разбрала. Аз не казвам че ще е толкова цената, а според заложените данни от demograph пресмятам какви очаква той да са цените средно за София в края на 2015 година.

А и цената е средно според НСИ за София-град за дадените тримесечия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-17 18:17 от hunterA.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 18:41:54
avatar
Quote
hunterA

Само още веднъж за Камелия, че да не стане че не ме е разбрала. Аз не казвам че ще е толкова цената, а според заложените данни от demograph пресмятам какви очаква той да са цените средно за София в края на 2015 година.

А и цената е средно според НСИ за София-град за дадените тримесечия.

Много добре съм те разбрала.
Направи ми впечатление репликата ти, че ако демограф познае,то ти ще си се минал при покупката на имота.
Затова реших да обясня пак, че " средна цена на квадратен метър" не значи нищо.
Но, не си дадох сметка, че всъщност, форумът се върти около този измислен параметър.winking smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 19:38:26
Камелия, пак нищо не си разбрала. При спад на цените средно в едно място нормално спадат и другите цени в подобните райони.
Пример спадат цените в Дружба и Младост (те се отразяват като спад в цената), но според теб в Люлин трябва да останат същите, обаче купувачите се насочвам към Младост и Дружба и там стават сделки. Тези които продават в Люлин им писва или им трябват пари по един или др. начин и свалят и тяхната цена. Същото е в сила и за Лозенец, Яворов, Изток, Стрелбище, Гео Милев или др. Ако има спад в Изток обаче в Лозенец седи същата платежоспособните клиенти ще се ориентират там, а тези от Лозенец докато не се усетят и не свалят и станат конкурентно-способни ще има да си чакат. При спад спада на всякъде при ръст расте на всякъде.
Ако твърдиш др. провери статистиката в сайта и ще видиш че и спада и покачването е с приблизително еднакъв процент във всички райони (независимо спални или престижни райони), т.е. спада от още 38-40% минимално според demograph спадане на цените едва ли няма да се отрази на някои райони. Ако пък има такива и спада е осезаемо по-малък ще се дължи на др. ефекти (прекарване на метро да кажем), но в др. ще има още по-силен спад.

bashbroker-чо, стига се излага бе човек. Все едно аз да твърдя че ти и Камелия, Иворад, Имотко, Др. Иванов и др. ъпари сте един и същ човек. За това и хората са ти сложили и IP/Host за да гледаш кой от къде пише.

Хайде лека вече, че нямам цяла вечер само за вас *pardon*.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 20:59:33
avatar
Quote
hunterA
Камелия, пак нищо не си разбрала. При спад на цените средно в едно място нормално спадат и другите цени в подобните райони.
Пример спадат цените в Дружба и Младост (те се отразяват като спад в цената), но според теб в Люлин трябва да останат същите, обаче купувачите се насочвам към Младост и Дружба и там стават сделки. Тези които продават в Люлин им писва или им трябват пари по един или др. начин и свалят и тяхната цена. Същото е в сила и за Лозенец, Яворов, Изток, Стрелбище, Гео Милев или др. Ако има спад в Изток обаче в Лозенец седи същата платежоспособните клиенти ще се ориентират там, а тези от Лозенец докато не се усетят и не свалят и станат конкурентно-способни ще има да си чакат. При спад спада на всякъде при ръст расте на всякъде.
Ако твърдиш др. провери статистиката в сайта и ще видиш че и спада и покачването е с приблизително еднакъв процент във всички райони (независимо спални или престижни райони), т.е. спада от още 38-40% минимално според demograph спадане на цените едва ли няма да се отрази на някои райони. Ако пък има такива и спада е осезаемо по-малък ще се дължи на др. ефекти (прекарване на метро да кажем), но в др. ще има още по-силен спад.

bashbroker-чо, стига се излага бе човек. Все едно аз да твърдя че ти и Камелия, Иворад, Имотко, Др. Иванов и др. ъпари сте един и същ човек. За това и хората са ти сложили и IP/Host за да гледаш кой от къде пише.

Хайде лека вече, че нямам цяла вечер само за вас *pardon*.

Разбрала съм какво казвате с demograph.
Ти, обаче, не разбираш какво се опитвам да ти кажа, въпреки че, сам го изписваш.
Първо- когато човек си купува жилище, за да живее в него, не му е все едно къде е, за да тича в квартала, който е най- евтин.
Така че, който иска нещо, ще го търси там, където е решил.
Ако навсякъде % спад е един и същ, то това, което съм ти почернила, твърди хем точно обратното, хем приписва несъществуващи причини за по- голям спад на друго място. Защото, подобряването на условията някъде, не означава влошаване на показателите на останалите места.
И друго има- не е вярно, че цените спадат " туптан" навсякъде еднакво.
Обикновената статистика не дава реална представа за нещата.
Но, както казах, тук се забавляваме и място за сериозни приказки, няма.smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 21:23:20
Пример спадат цените в Дружба и Младост (те се отразяват като спад в цената), но според теб в Люлин трябва да останат същите, обаче купувачите се насочвам към Младост и Дружба и там стават сделки. Тези които продават в Люлин им писва или им трябват пари по един или др. начин и свалят и тяхната цена. Същото е в сила и за Лозенец, Яворов, Изток, Стрелбище, Гео Милев или др. Ако има спад в Изток обаче в Лозенец седи същата платежоспособните клиенти ще се ориентират там, а тези от Лозенец докато не се усетят и не свалят и станат конкурентно-способни ще има да си чакат
----------------
Това може да измъдри само човек, който никога не е купувал/продавал, никога не е присъствал на пазара за НИ в никакво кочество и никога не е виждал жив продавач или купувач на НИ. Значи който търси в Лозенец, ще се ориентира другаде, където цените са по-ниски ?! Смях.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 23:29:49
Камелия пак не си схванала. Сега тече такъв момент така поне вашите колеги твърдят и поне на десет места го четох. Хора търсили в Люлин и Обеля сега купуват из Надежда и Толстой заради метрото, а цените са по-ниски, а панела от същия бетон като в първите два, а така и цената в първите два спада заради спада на търсенето *angel*. Същото ще стане когато има метро примерно до Овча Купел или Хаджи Димитър. А че цените ще спадали, ама качеството в кварталите било същото. Еми то и сега цените спаднаха от цените 2008, а дали качеството се е променило за тези години ?

bashbroker ако беше така цените нямаше да спаднат и със стотинка. Обаче човек готов да купи в Лозенец види подобен имот с 200 евро/кв.м. по евтино в Иван Вазов или до НДК дали ще продължава да търси в Лозенец и няма да се прежали за там ? Пак казвам цена/качество, не пращам купувач в Лозенец в Люлин, но този гледащ Лозенец и откриещ имот да кажем Иван Вазов, част от Центъра или дори Стрелбище отговарящ на изискванията му и на цената. Та ей така ще каже, продължаваме да търсим и ония хубавия апартамент с 20000 евро по-евтин го оставяме, че ме кефи да съм от изток на Южния парк и ако съм от запад фън-шуй-то ще ми се скапе. Майтапчия.

Както и да е изкарахте си го на вестоносеца, защото аз сметнах очакванията на demograph-а без да съм казал, нищо за спад, а само учудване. Добре че не казах, нещо от рода, че е възможен спад, тогава и на кръст щяхте да ме разпънете.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-11-2011 - 23:52:54
avatar
Quote
hunterA
Камелия пак не си схванала. Сега тече такъв момент така поне вашите колеги твърдят и поне на десет места го четох. Хора търсили в Люлин и Обеля сега купуват из Надежда и Толстой заради метрото, а цените са по-ниски, а панела от същия бетон като в първите два, а така и цената в първите два спада заради спада на търсенето *angel*. Същото ще стане когато има метро примерно до Овча Купел или Хаджи Димитър. А че цените ще спадали, ама качеството в кварталите било същото. Еми то и сега цените спаднаха от цените 2008, а дали качеството се е променило за тези години ?

bashbroker ако беше така цените нямаше да спаднат и със стотинка. Обаче човек готов да купи в Лозенец види подобен имот с 200 евро/кв.м. по евтино в Иван Вазов или до НДК дали ще продължава да търси в Лозенец и няма да се прежали за там ? Пак казвам цена/качество, не пращам купувач в Лозенец в Люлин, но този гледащ Лозенец и откриещ имот да кажем Иван Вазов, част от Центъра или дори Стрелбище отговарящ на изискванията му и на цената. Та ей така ще каже, продължаваме да търсим и ония хубавия апартамент с 20000 евро по-евтин го оставяме, че ме кефи да съм от изток на Южния парк и ако съм от запад фън-шуй-то ще ми се скапе. Майтапчия.

Както и да е изкарахте си го на вестоносеца, защото аз сметнах очакванията на demograph-а без да съм казал, нищо за спад, а само учудване. Добре че не казах, нещо от рода, че е възможен спад, тогава и на кръст щяхте да ме разпънете.

Ами, не е така!
Особено в Толстой, панелите са много стари- та, там беше построен първият блок през 1958г.!
В Надежда 1,2 положението е същото.
И метрото трудно можеш да кажеш, че минава през Толстой- виж поне на картата.
Ти, имаш ли представа каква е разликата между блокове, строени от ДК1 и ДК2?
Нямаш, затова, за теб, всичко е " панел от същия бетон".
Едно не можеш да схванеш- този, който иска да е на юг от Южен парк, няма да отиде на север, само защото ще е по- на далавера.
Това ще го направи някой, нямащ паричната възможност да има по- твърди изисквания и нямащ представа от разликата, чисто субективна, между различните райони.
Защото, кв. Красно село, на запад от кв. Ив.Вазов, но граничещ с него и стигащ до бул. "Цар Борис ІІІ", е много по- непрестижен........
Никой не те разпъва на кръст.
Просто, нямаш понятие от нещата.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход