Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
22-11-2011 - 20:37:45
avatar
Quote
hunterA

Значи дойде на моята теза, че тези хора нямат финансовата възможност да живеят според стандарта в тези квартали и само спъват живота на такива които могат да си го позволят. Ето за това и говоря.
Друго е, че един ремонт ще качи цената и на техният имот и по лесната му продажба в последствие, ако техните деца искат да си вземат максимума.

За роднините ми са го направили доста отдавна, но ако се налага не е кой знае какъв разход 5-6000 лв. (за по голям да е 10000) е една смяна на прозорци, топлоизолация и щрангове на средностатистически апартамент. Щом това не могат да си позволят на 40 години за какво говорим.

Ами, не е така- ако обиколиш по- крайните комплекси, ще видиш, че масово са санирали през годините. Масово са сменили и щрангове, и панелните радиатори,и дограмите.
Така че, стандартът " смяна на щрангове и саниране", е валиден за всички квартали- дори за панелните повече, защото е прието да се вярва, че там е по- належащо.
Отново се опитвам да ти докажа, че няма елитни квартали в смисъла, който влагаш.
Има център- около Университета, Докторската градина, Операта, Московска- много престижен, с хубави постройки, големи, строени като за бели хора преди куп години, апартаменти. Апартаменти, в които с кон да препускаш. Но, те нямат нищо общо с " престижността", която имаш в квартала с новото ти жилище.
Има друг център- Еврейския, но вече говорихме за преминалата му престижност.......
С две думи- дали ще си купиш жилище в южен, западен, или източен квартал, дали ще дадеш 30000 или 80000, все до теб ще има някой, който ще ти напомня кой си и откъде идеш.
И ще пречи на самочувствието ти на човек от по- висока категория.smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
22-11-2011 - 20:59:06
Quote
камелия
Quote
hunterA

Надявам се да е така. Напролет съм решил да предложа външно саниране на сградата, смяна на щранговете и евентуално може и др. някакви ремонти ако се налага. Тогава ще се разбере колко добре ги издържат или ще се почне с нямането на пари.

Е, значи пак не си наясно.
Не можеш да искаш от хора, имащи семейства, издържащи деца и жилища, и родители, да ти извадят наведнъж пари за всички ремонти.
Забравяш, че кризата не е подминала никого.
Ти имаш грижа само за себе си, затова ти е широко около врата.
Ако сега родителите ти поискат да им санираш къщата, да им смениш ВиК и ел. инсталацията, какво става?smiling smiley
И каква стана тя гордите софиянци нямали 5-6000лева.Ми нали големи заплати взимаха и хапартаментито по 1000 евро квадрата.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
22-11-2011 - 21:09:39
avatar
Quote
batko

И каква стана тя гордите софиянци нямали 5-6000лева.Ми нали големи заплати взимаха и хапартаментито по 1000 евро квадрата.

Взимат, ама нали си купиха жилища, коли, деца издържат, че и на родителите данъците за жилищата, и храната плащат.
Все неща, които на теб са ти далечни- ти си живееш в къщата, построена от мама и тате, държиш едни пари в банката- уж, щото не си могъл да намериш нещо свястно да купиш и им теглиш лихвите да допълваш бюджета........
Всеки с възможностите си и с товара си.smoking smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
22-11-2011 - 22:20:49
Quote
камелия
Quote
hunterA

Значи дойде на моята теза, че тези хора нямат финансовата възможност да живеят според стандарта в тези квартали и само спъват живота на такива които могат да си го позволят. Ето за това и говоря.
Друго е, че един ремонт ще качи цената и на техният имот и по лесната му продажба в последствие, ако техните деца искат да си вземат максимума.

За роднините ми са го направили доста отдавна, но ако се налага не е кой знае какъв разход 5-6000 лв. (за по голям да е 10000) е една смяна на прозорци, топлоизолация и щрангове на средностатистически апартамент. Щом това не могат да си позволят на 40 години за какво говорим.

Ами, не е така- ако обиколиш по- крайните комплекси, ще видиш, че масово са санирали през годините. Масово са сменили и щрангове, и панелните радиатори,и дограмите.
Така че, стандартът " смяна на щрангове и саниране", е валиден за всички квартали- дори за панелните повече, защото е прието да се вярва, че там е по- належащо.
Отново се опитвам да ти докажа, че няма елитни квартали в смисъла, който влагаш.
Има център- около Университета, Докторската градина, Операта, Московска- много престижен, с хубави постройки, големи, строени като за бели хора преди куп години, апартаменти. Апартаменти, в които с кон да препускаш. Но, те нямат нищо общо с " престижността", която имаш в квартала с новото ти жилище.
Има друг център- Еврейския, но вече говорихме за преминалата му престижност.......
С две думи- дали ще си купиш жилище в южен, западен, или източен квартал, дали ще дадеш 30000 или 80000, все до теб ще има някой, който ще ти напомня кой си и откъде идеш.
И ще пречи на самочувствието ти на човек от по- висока категория.smiling smiley
За крайните квартали знам и знам каква картинка е там, всеки на парче, никакви норми и съответствия, дебелини на топлоизолация, цвят, абе не е работа.
За елитен и Яворов не е никак лош. Отговаря на почти всичко и без проблем може да се сравни с посочените без да страда или да превъзхожда с нещо. Е не е с висок таван 3+ метра, но това ако е само това ще го преглътна. Имам познат с наследствен до Докторската градина между Оборище и Шипка. Като ходя на гости ползвам такси, то няма къде да се спре. От едната страна посолство от др. страна няколко паркоместа синя зона за доста хора. Това ако е престиж *xxx*, а и преди време толкова пари мо предлагаха, че два хубави апартамента в Изток можеше да вземе. Иначе и там има доста пенсионери, е може да са хора от ЦК или бивши военни или др. вид бивш елит, но пак са си стари хора със скромни доходи.

P.S. никога не съм се смятал за по-висока категория от когото и да е (единствено за едно от малцинствата, ама да не се стига до ксенофобия).
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 10:11:38
Quote
камелия
Quote
batko

И каква стана тя гордите софиянци нямали 5-6000лева.Ми нали големи заплати взимаха и хапартаментито по 1000 евро квадрата.

Взимат, ама нали си купиха жилища, коли, деца издържат, че и на родителите данъците за жилищата, и храната плащат.
Все неща, които на теб са ти далечни- ти си живееш в къщата, построена от мама и тате, държиш едни пари в банката- уж, щото не си могъл да намериш нещо свястно да купиш и им теглиш лихвите да допълваш бюджета........
Всеки с възможностите си и с товара си.smoking smiley
Ти май започна да се оплиташ в лъжите.И за да лъжеш трябва интелект а ти го нямаш.Ти просто си дрънкаш ей така за да не скучаеш.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 10:19:59
avatar
Quote
камелия

Взимат, ама нали си купиха жилища, коли, деца издържат, че и на родителите данъците за жилищата, и храната плащат.
Все неща, които на теб са ти далечни- ти си живееш в къщата, построена от мама и тате, държиш едни пари в банката- уж, щото не си могъл да намериш нещо свястно да купиш и им теглиш лихвите да допълваш бюджета........
Всеки с възможностите си и с товара си.smoking smiley

Quote
batko
Ти май започна да се оплиташ в лъжите.И за да лъжеш трябва интелект а ти го нямаш.Ти просто си дрънкаш ей така за да не скучаеш.

А, аз само повтарям това, което ти си казал за себе си. Така че, ако нещо си излъгал- твой проблем.
Обяснението ми беше адресирано към друг участник, с когото водех диалог, но ти, по твоя си тъп обичай, пак ходиш подире ми, за да се заяждаш комплексарски елементарно.smoking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 11:25:14
Quote
камелия
Quote
камелия

Взимат, ама нали си купиха жилища, коли, деца издържат, че и на родителите данъците за жилищата, и храната плащат.
Все неща, които на теб са ти далечни- ти си живееш в къщата, построена от мама и тате, държиш едни пари в банката- уж, щото не си могъл да намериш нещо свястно да купиш и им теглиш лихвите да допълваш бюджета........
Всеки с възможностите си и с товара си.smoking smiley

Quote
batko
Ти май започна да се оплиташ в лъжите.И за да лъжеш трябва интелект а ти го нямаш.Ти просто си дрънкаш ей така за да не скучаеш.

А, аз само повтарям това, което ти си казал за себе си. Така че, ако нещо си излъгал- твой проблем.
Обяснението ми беше адресирано към друг участник, с когото водех диалог, но ти, по твоя си тъп обичай, пак ходиш подире ми, за да се заяждаш комплексарски елементарно.smoking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
И къде съм казал че живея в къща на мама и тати че не разбрах?А ти просто си лъжкиня и си фантазираш.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 11:34:32
Камелия, стига де.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 12:01:16
avatar
Quote
Imotko
Камелия, стига де.

Какво "стига", Имотко?
Няма ли да кажеш "стига" на този, който непрекъснато върви подире ми и апострофира?
То, бива мъжка солидарност, ама става смешно и жалко вече.
Търпите изцепките на две персони, скрити зад сто ника, търпите цинизмите им, търпите осирането на всяка тема.
Защо не забеляза, че си контактувах кротко и мирно с друг участник, когато батко ти се изцепи- не по темата, разбира се?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 12:19:30
Quote
камелия
Quote
Imotko
Камелия, стига де.

Какво "стига", Имотко?
Няма ли да кажеш "стига" на този, който непрекъснато върви подире ми и апострофира?
То, бива мъжка солидарност, ама става смешно и жалко вече.
Търпите изцепките на две персони, скрити зад сто ника, търпите цинизмите им, търпите осирането на всяка тема.
Защо не забеляза, че си контактувах кротко и мирно с друг участник, когато батко ти се изцепи- не по темата, разбира се?
Повече ако си посмяла да коментираш нещо написано от мен ще те псувам постоянно.Или спираш или....Избора е твой
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход