Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-11-2011 - 21:40:15
Quote
DonCorlleone
demograph и Joan - Интересен Бас направихте , лично аз ще го следя с голям интерес и даже ще се радвам , ако демографа се окаже прав, тогава имотите ще са евтини и хората ще наливат повече пари в бизнес, а от това мисля , че всички ще спечелят. Повече конкуренция по-ниски цени.....
( И това го казвам въпреки , че аз съм човек с имоти )

Пълни глупости пишеш. Ако демографа се окаже прав, което разбира се няма да се случи, от това никой няма да спечели. Още по-малко който и да било бизнес, дори и ако имаш погребална агенция.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 05:05:56
ниските цени на имотите нема да развият бизнеса защото ще се свие кредитирането поради по нискикия размер на обезпечението. А и строителния бизнес ще се свие поради невъзмаожност за големи печалби.но срута на цените си е неизбежен. аз прогнозирам след 3 години 450-500 еуро за тухла в южни квартали. ако сметнем от 2000 година досега инфлациата която е 90% (може да бъркам 2-3%) излиза че ако тогава 2 стаен панел в Стрелбище е бил 16000 $ при курс 2.07 ( за толкоз го продаде хазяина апртамента в които тогава живеех под наем) сега трябва да е около 32000 еуро , а като гледам наи-нската оферата за среден етаж е 48500.значи реално е поскъпнал двустаен панел в Стрелбище с около 50%. да не забравяме че са минали 11 години от тогава и требе да се сметне и амортизация на панела значи справедливата цена към днешна дата трябва да е някъде 27-28К еуро.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-11-20 07:00 от nradev.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 09:35:56
Добре , приемаме , че грешката е моя !
Аз не виждам нищо лошо като се сринат цените ?! Тогава просто ще купувам по евтино и няма да продавам.
Какво му е лошото на това? Не съм тръгнал да строя блокове и да продавам , че да се ядосвам.
Които не е имал нужното образование и квалификация и е станал брокер строител и сега е на ръба на отчаянието,
той да му мисли....
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 09:54:55
avatar
Quote
DonCorlleone
Аз не виждам нищо лошо като се сринат цените ?! Тогава просто ще купувам по евтино и няма да продавам.
Какво му е лошото на това? Не съм тръгнал да строя блокове и да продавам , че да се ядосвам.

Сриването на цените е пряко свързано със стандарта на живот в България.
Сриване на свободния пазар означава жестока стагнация и обричане на фалит на хиляди строителни фирми.
А под строителни фирми не се разбира само самите строители, а голямата верига съпътстващи звена: довършителни работи, вътрешно обзавеждане, архитектурни бюра, транспорт, арматурни цехове, .... и други.
Тяхното скапване ще се отрази на цялостната картинка у нас.
Заетите в тези звена са вашите клиенти - на форумците, които инкогнито обсъждат имотите.
Така че и вие ще усетите върху себе си ефекта на сриването, дори и със закъснение.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 09:55:38
За да слезе цената на нива които наричаш евтини, трябва да няма купувачи на по- високи нива. Или е равносилно на това хората да нямат пари. Защо смяташ, че ти в този момент ще имаш? И мислиш ли , че когато настъпи момента ти ще смяташ, че е евтино или ще казваш, че още е скъпо?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 12:34:45
Quote
DonCorlleone
Добре , приемаме , че грешката е моя !
Аз не виждам нищо лошо като се сринат цените ?! Тогава просто ще купувам по евтино и няма да продавам.
Какво му е лошото на това? Не съм тръгнал да строя блокове и да продавам , че да се ядосвам.
Които не е имал нужното образование и квалификация и е станал брокер строител и сега е на ръба на отчаянието,
той да му мисли....

Не виждам някой на ръба на отчаянието, ти къде ги видя?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 15:43:09
Които не е имал нужното образование и квалификация и е станал брокер строител и сега е на ръба на отчаянието,
той да му мисли....
--------------
Ти някога ще разбереш ли колко си прост василев ?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 16:35:18
Quote
TZARS
Quote
DonCorlleone
Аз не виждам нищо лошо като се сринат цените ?! Тогава просто ще купувам по евтино и няма да продавам.
Какво му е лошото на това? Не съм тръгнал да строя блокове и да продавам , че да се ядосвам.

Сриването на цените е пряко свързано със стандарта на живот в България.
Сриване на свободния пазар означава жестока стагнация и обричане на фалит на хиляди строителни фирми.
А под строителни фирми не се разбира само самите строители, а голямата верига съпътстващи звена: довършителни работи, вътрешно обзавеждане, архитектурни бюра, транспорт, арматурни цехове, .... и други.
Тяхното скапване ще се отрази на цялостната картинка у нас.
Заетите в тези звена са вашите клиенти - на форумците, които инкогнито обсъждат имотите.
Така че и вие ще усетите върху себе си ефекта на сриването, дори и със закъснение.
Сриването на цените няма нищо общо със строителните фирми разбира се ако не са инвеститори.Дори ще е добре за тях щото пазара ще се раздвижи ще има сделки и съответно работа за тях.Едно е да си инвеститор друго строител.Строителната фирма строи и получава пари за строителство тя не се вълнува дали инвеститора е загубил.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 20:56:04
Строителната фирма, Батко, не е точно това нещо, дето строи на баджанака ти къщата от 120 квадрата в Костинброд.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-11-2011 - 22:43:30
Quote
Imotko
Строителната фирма, Батко, не е точно това нещо, дето строи на баджанака ти къщата от 120 квадрата в Костинброд.
Имотко айде да не ми обясняваш неща които не разбираш.Я вземи да ми обясниш как цените на имотите влияят на фирмата на баджанака за зидария кофраж боядисване и лепене на плочки
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход