Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 00:38:12
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> След като за останалите професии има дипломи, един
> вид лиценз, право да практикуваш е редно същото да
> се изисква и от брокерите.
> Както е по белия свят.
> За Етиопия или за Сомалия не знам.
>
> Паотент в НИ няма.
> Отдавна.
> Пък и той няма нищо общо с лиценза, плащаш си
> иработиш, няма значение как.
> Лицензът се отнема, ако не работиш по правилата.
>
> Колкото за рекламата - тя не трябва да се
> уеднаквява.
> Рекламната политика на всяка една компания е
> индивидуална, има отделен закон за това.

Каква диплома притежават продавачите, например? А кое учебно заведение издава дипломи за посредници?
Фризьорите, като имат дипломи, плащат ли патент? А имат ли лиценз?
Ако не работиш по правилата, значи нарушаваш закона. за което се полагат санкции. Сред тях- съд, присъда...........
Ти, имаш ли лиценз?
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 00:38:42
avatar
И лудите ги лекуват в психиатриите, наместо да ги оставят да ни убеждават в нета, как цените догодина ще растат! :]

Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 00:43:34


Драга, ако ти смяташ, че работата която вършиш като брокер е равносилна на тази на фризьорката, или на бакалина, то наистина ти е висока комисионната.
Аз влагам повечко в това, което върша.
Не е необходимо да имам диплома от строителен университет, едновременно с диплома по право, или икономика, но мога да наема хора със съответните дипломи.
Брокерите си мога да обучавам на курсове, за елементарни познания в областите, с които им се налага да работят за да не дрънкат глупости.
Те съответно могат да държат изпит пред някой орган.

Аз това го правя и в момента, без изпита.
А ти? smiling smiley smiling smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 00:52:06
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Драга, ако ти смяташ, че работата която вършиш
> като брокер е равносилна на тази на фризьорката,
> или на бакалина, то наистина ти е висока
> комисионната.
> Аз влагам повечко в това, което върша.
> Не е необходимо да имам диплома от строителен
> университет, едновременно с диплома по право, или
> икономика, но мога да наема хора със съответните
> дипломи.
> Брокерите си мога да обучавам на курсове, за
> елементарни познания в областите, с които им се
> налага да работят за да не дрънкат глупости.
> Те съответно могат да държат изпит пред някой
> орган.
>
> Аз това го правя и в момента, без изпита.
> А ти?
>

А така! Ти можеш да работиш всичко, без никаква диплома. Само щото си шеф на фирмата. Аз също съм шеф на моята фирма, но щом е посредническа, трябва да ми се поставят специални изисквания.
Как реши, че влагаш повече в това, което вършиш, като понятие нямаш какво аз влагам?
Ако ти можеш да пратиш някого да се обучава на "елементарни" неща, моите изисквания са по- големи.
Продължаваш да криеш какво точно правиш- дали защото може да има някой тук, разбиращ от сферата, в която се изживяваш? И който би могъл да засече колко те бива?:]
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 00:55:37
Те ако всички шефки са кухи бабки като теб е пределно ясно защо сте в подобно положение...всъщност доста трагично и незавидно :]
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 02:04:53
До колкото знам, фризьорките също се явяват на изпити, имат удостоверения, или каквото е там, за майстор, калфа...Изисква се и стаж.
Това го знам от фризьорката при която ходя.

Лицензът, не е лошо нещо. Той легитимира дадена фирма и по този начин си създава допълнителен авторитет пред клиентите,
че не са фирма фантом, а са сериозна и стабилна такава.

Тези лицензи се вкарват в регистър и всеки може да ги провери.

По този начин, ще се елиминира желанието на много хора, да се вживяват като брокери от къщи, без офис, без разходи, без легитимност...

Лицензите могат да се отнемат, при нарушения.

Освен това, няма как един човек да разбира от всичко. А и не е достатъчно, само да разбира, а е необходимо, да е много добър във всяка една област. Затова са и различните специалисти - адвокати, строителни инженери...

В този смисъл, съвсем нормална и добра структура, за мен, е тази на Оптимистко - назначени хора, според необходимата квалификация.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 09:56:25
И тъй-като утрото е по-мъдро от вечерта (както всички знаем), идеята която ми дойде в тази свежинка не е нито нова, нито гениална – тоест, че АНИ-тата трябва да бъдат лицензирани обезателно smiling smiley
Освен това, поради особеният и задължителен елемент във функционирането на всички АНИ – абсолютната им зависимост от купувачи и продавачи, самите те- АНИ-тата нямат право да се изказват в подобна дискусия, понеже се предполага (а и не само), че приемат всяко действие срещу тях, в ушърб на доходността им. Тоест всяко тяхно мнение по дискусията не може да бъде безпристрастно, разумно и естествено меродавно.
Всички мнения, препоръки и съвети натам, трябва да са представени само от купувачи и продавачи. Това е единственият начин за формиране на реално мнение дали АНИ-тата трябва да бъдат лицензирани и как ще ги рамкират тези лицензии.
Ако на някой му се занимава може да пусне актуална тема/анкета по въпроса, където да се обсъжда “проблема” с всичките му минуси и плюсове.

И пак повтарям, за неискащите да разберат: след като купувачите/продавачите са изцяло в основата на действие на всяко АНИ – желанието и волята ще бъдат тяхни smiling smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 12:34:17
И пак повтарям, за неискащите да разберат: след като купувачите/продавачите са изцяло в основата на действие на всяко АНИ – желанието и волята ще бъдат тяхни
-------------------------------
Ти съвсем си изтрещял, дано се сетиш и за някое по - интелигентно послание ! Значи ние няма да участваме в обсъждането на каквато и да била промяна в нашата работа ?! Това и в Народното събрание не се прави, напротив, когато се обсъжда някакъв закон, се канят специалистите в бранша, за да се чуе и тяхното мнение.
----------------
Тоест всяко тяхно мнение по дискусията не може да бъде безпристрастно, разумно и естествено меродавно.
-----------------------
А мнението на купувача ще бъде "безпристрастно, разумно и естествено меродавно" ? Или на продавача ? Твоите напъни да се изказваш от позицията на последна инстанция са смешни, писанията ти неадекватни и показват не само абсолютно непознаване на материята НИ, абсолютно незнание по въпроса "Що е то посредник?", ами и много , много завист и злоба.
tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 12:55:45
В интерес на истината Светлио е прав.
Бил съм канен на подобни регулации за "общественно обсъждане" от чиновници.
Ние им даваме една папка документи обясняваме им какво да се промени, те кимат умно с глава и после правят каквото си искат.
Нека АНИ не се заблуждават че ако се стигне до законова регулация някой ще ги чуе. Кратуните ще си натворят каквото си пожелаят в НС.

Ще Ви дам един прост пример който всички знаете:
-Знаете ли че когато спря газта по време на газовата криза в началото на Януари, Министерството на енергетиката НЕ ИЗАДАДЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ че има форсмажор? Те просто на официален език не признаха че има газова криза.
..А Вие си мислите че некой някого ще пита или ще обсъжда. ..Ех мечти мечти.
Ами да не би МОСВ да взе под внимание забележките на бизнеса за парниковите квоти?
А я нека някой от ИНвестора който чете тука да каже колко срещи са имали посредниците с КФН и колко пъти са настоявали за промяа в регулациите за листване и за ФП и...глас в пустиня.
Затова казах че накрая ще дойде Горския и ще затвори кафенето. Лошото е че когато държавни чиновници регулират го правят по най-възможно идиотския и неправилен начин за бизнеса.
Саморегулация е номера и после да им го поднесеш на тепсия сичко разписано и прошнуровано само да мине на четене в НС.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:06:20
"Твоите напъни да се изказваш от позицията на последна инстанция са смешни, писанията ти неадекватни и показват не само абсолютно непознаване на материята НИ, абсолютно незнание по въпроса "Що е то посредник?", ами и много , много завист и злоба."

Ами вие с всеки пост го насаждате това съвсем умишлено. Не четеш ли каво става тука? То, да не сме някакви мазохисти, да ви търпим плоските номера и обидите...
Някой беше написал "каквото повикало - такова се обадило' smiling smiley winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход