Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:08:03
goro Написал:
> Още веднъж ще ти го повторя ИЗЦЯЛО В ИНТЕРЕС НА ПОСРЕДНИЦИТЕ ВЕЧЕ НАСТАНЕНИ НА ПАЗАРА - ИДЕЯТА Е
> ДА НЕ СЕ ДОПУСКАТ НОВИ ИГРАЧИ ЗА ДА МОЖЕ ТИ КАТО КЛИЕНТ ДА ПЛАЩАШ ПО СКЪПО!!!

http://www.manche.pref.gouv.fr/demarches/Loi%20n%B0%2070-9%20du%202%20janvier%201970.PDF

Закон n° 70-9 от 2 януари 1970 (последни промени: 2002), регламентиращ дейността на брокери на НИ.
Затова тук "БРОКЕР НА НИ" е много полезна професия, уважавана и от продавачи, и от купувачи smiling smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:12:46
Необходими са и точка по въпроса
------------
Май тук е разковничето, ТИ казваш кое и как ! Ако може мъ-ъъъничко по - скромно, а ?
------------
За възнаграждението...Смяташ, че на предварителният договор и всичко е ОК. Ооооо много си се объркала, ше има да взимаш. Точно покрай тези предварителни договори много от вас злоупотребяват и не само това, ами директно си създават “бизнес” нишичка. И аз съм горял с капаро така и тука поне 5 подобни оплаквания съм прочел. Не става, възнаграждението след работата – поне основното, за някаква предплата на предварителен (не повече от 20%) съм съгласен. - Останалото си е своего рода чиста предпоставка за далаверничане. Ако желаеш мога и да ти опиша възможните (а и използваните) злоупотреби с плащането на предварителен договор.
-----------------------------
Кой от нас злоупотребява с ПД и как става това, че нещо не схващам ? Ние, които не сме част от този договор, злоупотребяваме с него ?! Ще ми обясниш ли като на брокерче ?
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:12:57
goro Написал:
> Подобни закони има във всички държави от западна европа. Този който си цитирал е от 1970 и поправки от 1972г.

Не бих си позволил да коментирам нещо, без да съм го прочел изцяло. Дори на гръцки да е smiling smiley
tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:14:27
Абе аз ги разбирам, не искат да им набият яки такси и лицензи, но това е неминуемо.
Вече сме го гледали тоз филм.
Според мен ще им сложат 100-150к за лиценз и 10к на калпак и нещата ще се оправят.
като не могат да разберат какво значи "саморегуляция" някой ще ги "изрегулира" много сериозно.
И ние така се правехме на тарикати, правехме се, правехме се и ..накрая дойде горския.
smiling smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:15:25
И КВО СТАНА КАТО ДОЙДЕ ГОРСКИЯ...?!!??
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:23:17
avatar
кЪв лиценз те гони бе мишок ...
За да има лиценз, 1-во държавата трябва да създаде протекции на бранша
тоест да се Уреди НОРМАТИВНО ИМОТ В БГ ДА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАВА И КУПУВА ПО ДРУГ НАЧИН ОСВЕН ЧРЕЗ ПОСРЕДНИЧЕСТВОТО НА ЛИЦЕНЗИРАНА КАНТОРА ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!


Тоест ти като частно лице НЯМА да можеш сам да си продадеш имота и ще трябва да похарчиш 5 ст за да звъннеш на АНИ, за да я помолиш най-учтиво да ти го продаде.
Както молиш Нотариуса-частник да ти изповяда продажбата.

Ако това стане, вадя 100К и ги давам на Държавата от воле, ЗАЩОТО МИ Е СЪЗДАЛА НОРМАЛНИ УСЛОВИЯ ЗА РАЗВИВАНЕ НА БИЗНЕС, А не да се занимавам с тъпанари и клошари, както много правилно ги квалифицира колегата по-горе.

Кат' си клошар оди да ровиш У боклука, ще ти дам и 2 лв за пица, но не ме ангажирай да си губя времето с теб и да те водя по огледи. Моля те!!!
tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:26:22
Ми Турбозоле , сега ще ти обясня:
-Като дойде при нас "горския", 80% от фирмичките си заминаха. На втория етап дойдоха едни големи и лоши чичковци от Европата и ..настана мир и либоФ.
Та Турбозоле скоро очаквам "Горския" и лошите чичковци и при Вас.
Та така.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:31:46
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
Освен това,
> тука говорим за строго специфичен бизнес..вие в
> крайна сметка (мн пъти съм казвал) работите с
> капитала на клиентите си.

Май, русичкият си ти! Че и многократно си го показал.Ние НЕ работим с капитала на клиентите. Защото не сме техни представители, а посредници. Прегледай закона и виж каква е разликата между ПРЕДСТАВИТЕЛ и ПОСРЕДНИК.

Не може да сте
> безгранично неотговорни, няма как! Най-малкото са
> ви необходими някакви правови рамки, изисквания и
> задръжки в "бизнес изблиците" ви, които както се
> изразяваш много, много желаеш и поради което никой
> не може да ти забрани да практикуваш.

Правови рамки има, това че ти не ги знаеш, говори лошо за теб, не за " рамките" Има и законова забрана за практикуване- само че, трябва да отговаря всеки един индивид на "изискванията", за да се приложи към него. И това можеш да намериш в Интернет, нали се причисляваш към високообразованите.

> Няма защо да спориме:
> Въпросът е какви ще са ограниченията и
> изискванията, а не дали са необходими! Необходими
> са и точка по въпроса

Точка, ама не! Кой си ти, че от висотата на невежеството си, да определяш кое как да става?

> За възнаграждението...Смяташ, че на
> предварителният договор и всичко е ОК. Ооооо много
> си се объркала, ше има да взимаш. Точно покрай
> тези предварителни договори много от вас
> злоупотребяват и не само това, ами директно си
> създават “бизнес” нишичка. И аз съм горял с капаро
> така и тука поне 5 подобни оплаквания съм прочел.
> Не става, възнаграждението след работата – поне
> основното, за някаква предплата на предварителен
> (не повече от 20%) съм съгласен. - Останалото си е
> своего рода чиста предпоставка за далаверничане.
> Ако желаеш мога и да ти опиша възможните (а и
> използваните) злоупотреби с плащането на
> предварителен договор.

Горял си, ако е истина, щото си се правил на майстор, а не си се консултирал със специалист. Като знаеш възможните начини за злоупотреба, що си изгорял?

> За конфиденциалността.. какъв пример искаш да ти
> дам? Например, че 5 години след някаква сделка ми
> звънят някакви агенции с името ми, дори други
> детайли. Какво значи това..Значи че са зели инфо
> от колега..

Глупости на търкалета! Ако след изповядване на сделка някой е продължавал да ти звъни, е било защото съвсем "удобно" си забравил да го предупредиш, че вече си я извършил. И защо ли ти трябва да предупреждаваш- нали нищо не плащаш, дори и на сто агенции да възложиш да работят за теб.
Ще те питам, обаче, ако така лелеяните ограничения въведат една хубава задължителна такса при наемане на посредник, дали няма да опищиш орталъка, че ти взимат пари без още да са почнали да работят!

По проблема също съм чел 10-на
> оплаквания. Другото – искаш да ми кажеш, че е
> съвсем безобидно да боравиш с лична информация
> около дохода, състоянието и подробностите от
> сделката ли??? Хех “Света вода ненапита”. Не си
> чувала, че едно време някои кейбългайс носеха инфо
> на едни хора как ти е обзаведен домът ли??!! Малък
> пример..не ме карай да поствам доста и във връзка
> с НИ-посредничеството

Пак си в грешка, драги! Никой не се интересува от доходите ти, нито ти иска официална справка за тях. Никой не се интересува от имотното ти състояние и не изисква справка за него, за разлика от теб, дето искаш всички тези сведения за строителя. Ако си продавач, единственото което интересува посредника, е имота, който си обявил за продан. И разбира се, ако дадеш ключ за огледите и нещо междувременно изчезне, съответните органи ще разпитат и посредника. И ще преценят дали е виновен, или не. Ако е виновен, ще си понесе наказанието, определено от закона. Елементарно!

> Безмислено е да оспорвате принципно дали се
> нуждаете от контрол. По-добре спорете от какъв
> контрол се нуждаете

И това не си схванал! Никой не оспорва нуждата от контрол! Само че, контрол по спазване на закона е едно, а създаване на специален закон за някого, щото не ти бил харесвал- съвсем друго.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:34:13
А ,защо да са лоши чичковците.?!!?Ако има яснота...няма проблем..съгласен.Ако има нормативна определеност и е добре измислено чудо..Аз и сега си работя горе долу така...
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:39:36
avatar
Wilson Написал:
-------------------------------------------------------

Quote

За да има лиценз, 1-во държавата трябва да създаде протекции на бранша
тоест да се Уреди НОРМАТИВНО ИМОТ В БГ ДА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАВА И КУПУВА ПО ДРУГ НАЧИН ОСВЕН ЧРЕЗ ПОСРЕДНИЧЕСТВОТО НА ЛИЦЕНЗИРАНА КАНТОРА ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!
- тоя бисер ще си го разпечатам и всеки път, когато ми стане тъжно и скучно, ще си го прочитам с кеф и удоволствие! *ok* *angel*

Гладен брокер - държавни протекции сънува.
Ех, бедний ми Йорик... ! :}

Уилсъне, днес си на фаза - кефиш ме! *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход