Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:42:25
avatar
ами Радо разпечатай си го ... но в US се работи по този начин, пък те като гледам не са по изостанали от нас ...
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 13:55:57
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Необходими са и точка по въпроса
> ------------
> Май тук е разковничето, ТИ казваш кое и как ! Ако
> може мъ-ъъъничко по - скромно, а ?
> ------------
> За възнаграждението...Смяташ, че на
> предварителният договор и всичко е ОК. Ооооо много
> си се объркала, ше има да взимаш. Точно покрай
> тези предварителни договори много от вас
> злоупотребяват и не само това, ами директно си
> създават “бизнес” нишичка. И аз съм горял с капаро
> така и тука поне 5 подобни оплаквания съм прочел.
> Не става, възнаграждението след работата – поне
> основното, за някаква предплата на предварителен
> (не повече от 20%) съм съгласен. - Останалото си е
> своего рода чиста предпоставка за далаверничане.
> Ако желаеш мога и да ти опиша възможните (а и
> използваните) злоупотреби с плащането на
> предварителен договор.
> -----------------------------
> Кой от нас злоупотребява с ПД и как става това, че
> нещо не схващам ? Ние, които не сме част от този
> договор, злоупотребяваме с него ?! Ще ми обясниш
> ли като на брокерче ?


Ами да тука ще е разковничето, след като се дърпате като магаре на баир..И въобще не е нескромно, след като хората са горели с пари и вие не сте поемали никаква отготорност, напротив, най-много да намажете още повече...

Принципно смятам че е абсолютно ненужно да ти обяснявам, защото съм убеден че много добре знаеш за какво иде реч (много ви харесва ролята на витошката водица), но ще вметна няколко неща поне за наблюдавщите, белким някой си направи правилни заключения.

Какви преимущества има за вас плащането на комисиона на ПД, а не на крайна сделка:

Предпоставка за менте оферти. Тука поради причини от сорта на слаб пазар и тн случайно изкачат много изгодни оферти, които предразполагат бързо купуване/продаване. В случая да кажем оферта – предлагане. Отиваме бързо на ПД за да не изпуснем сделката. Вие си зимате паричките “за свършената работа”. Обаче после се оказва, че сделката няма как да се финализира поради куп причини: нередовни документи, тежести и прочие. Вас естествено ви е еня – нали сте се омазали вече. Като се замислим с малко повечко творчество какво ни пречи да поизсценираме няколко “оферти” с цел прибиране на комисиона. В един слаб пазар това не само не е невъзможно, но е и практика. - Както казах – ако се поровиш във форума ще откриеш такива оплаквания.

Предпоставка за измами. Абсолютното ви приключване на отношения между страните, тоест посредничеството ви на ПД е факт след като сте си прибрали “вашето”. От тук натам прехвърляте отговорността изцяло на нотариуса и случайните обстоятелства, въпреки че те нямат никави отношения отностно “събирането” на страните. Всичките възможни измами, които могат да станат (а и са станали), независимо от причината и страната, реално са могли да бъдат предотвратени ако вие сте били стимулирани да ПОСРЕДНИЧАТЕ до края. Най-малкото при подобно отношение и мераците за измама ще са минимални, тъй-като в крайна сметка ви касаят и вас, тоест няма да земете нищо.

Предпоставка за качество. Тука коментара е излишен. Много ясно, че кат си земеш парите отрано, по-натам всичко е зарязано и “живият” ви интерес от финализиране изчезва.
Клиента не търси и иска от вас само намиране на купувач/продавач, а реална сделка – за това взимате и такива цифри безбожни. Брех нормалният бизнес със собствен капитал, където риска е 100% се счита за успеше, дори много добър ако е в рамките на 10%, а вие абсолютно неангажираните пускачи на обяви взимате по 3% от страна!!! - Айде да мислим а! Ше земеш 200лв. за “пускане на обява” и тва е, ако ще ви е ролята да свържете “2 и 2” - купувач и продавач.
В крайна сметка трябва да си изясните какво е брокерството и какви задължения и отговорности ще включва. И не само да си го изясните, ами и да му дадете широка гластност, така че хората да знаят какво точно ше им УСЛУЖИТЕ, тоест за какво си плащат. Сигурен съм че 50% от новите клиенти нямат идея какво ще им услужите вие. Много добре знаете това и за това и злоупотребявате. Доказателството е това рипане в момента!
Има доста какво още да се пише, ама ми писна, а и не ми е това работата все пак.

Надявам се Дичо да не ми задаваш повече глупави въпроси, защото и аз нямам цял ден време да се занимавам с тъпите ви провокации от немай къде и нямаме на друга по-важна работа.
Колкото и да се правоите на “пръднали в рейса” както каза колегата – И за вас ще дойде горския! Или ще се промените и ще работите отговорно и заслужено или ще ходите за гъби – няма друго положение.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 14:49:48
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> > Още веднъж ще ти го повторя ИЗЦЯЛО В ИНТЕРЕС
> НА ПОСРЕДНИЦИТЕ ВЕЧЕ НАСТАНЕНИ НА ПАЗАРА - ИДЕЯТА
> Е
> > ДА НЕ СЕ ДОПУСКАТ НОВИ ИГРАЧИ ЗА ДА МОЖЕ ТИ
> КАТО КЛИЕНТ ДА ПЛАЩАШ ПО СКЪПО!!!
>
> [www.manche.pref.gouv.fr]
> 0%2070-9%20du%202%20janvier%201970.PDF
>
> Закон n° 70-9 от 2 януари 1970 (последни промени:
> 2002), регламентиращ дейността на брокери на НИ.
> Затова тук "БРОКЕР НА НИ" е много полезна
> професия, уважавана и от продавачи, и от купувачи

Барбароне,

Да те питам!!!

Вие програмистите думичката достойнство познавате ли я?
В предния ти пост ясно пишеше 1970 и 1972г но си го изтрил.

Казваш и следното:
Quote

Не бих си позволил да коментирам нещо, без да съм го прочел изцяло. Дори на гръцки да е
А смяташ ли, че познаваш достатъчно добре брокерския занаят, та да можеш да си позволиш да го коментираш? Например Тао смята - той каквото е научил в енергетиката е готов да го приложи успешно в брокерството - чудя се защо не седне да печели много пари като брокер ами се занимава с глупости!

Всъщност и това не е важно. Подчертах нещо в червено, защото си мислех, че разговарям с умни хора и да ги подсетя какви интереси се крият точно в лицензирането. Коментар от теб - никъкъв - навил си си как ще поставиш брокерите на мястото им и си дъвчеш старата песен.
За да няма недомислици: На мен лично лицензирането само ще ми помогне - ще го получа почти автоматично защото твърде много години законно съм в този занаят, а ще хлопне вратата на много конкуренти, виж за купувачи и продавачи съвсем не съм сигурен. Това, че са лицензирани енергийните фирми не ги спасява от спиране на тока и монополни цени.

Още нещо да те питам.
Да не би да си въобразяваш, че всички брокери са с килийно образование или имат биография по-кратка и по-малко успешна от твоята?

п.п.
Удивлявам се, как в този форум умни хора и специалисти в различни области си позволяват да уронват престижа си давайки мнения в области в които са пълни профани.
Най-интересен случай ми е Фло. Стахотна ерудиция - преди години, докато строях още бих дал злато за такъв кадър. И изведнъж виждаш същия този човек да дава безумни предложения за неща за които е очевидно, че не е наясно. И започваш да се питаш какво е сбъркано, че това е възможно...
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 15:41:56
barbaron Написал:
> http://www.manche.pref.gouv.fr/demarches/Loi%20n%B0%2070-9%20du%202%20janvier%201970.PDF
> Закон n° 70-9 от 2 януари 1970 (последни промени: 2002), регламентиращ дейността на брокери на НИ.
> Затова тук "БРОКЕР НА НИ" е много полезна професия, уважавана и от продавачи, и от купувачи smiling smiley

goro му се нахвърля, чак ще го разкъса:
> Барбароне, Вие програмистите думичката достойнство познавате ли я?
> В предния ти пост ясно пишеше 1970 и 1972г но си го изтрил.

Дал съм линк към самия закон, но виждам, че тук всеки е писател - не е читател (или чете само заглавията).

> А смяташ ли, че познаваш достатъчно добре брокерския занаят, та да можеш да си позволиш да го коментираш?

Не съм коментирал закона, просто го прочетох и съм дал линк към него с надежда да го прочетете и помислите над него, защото виждам от години, че тук се ДЪРЛЯТЕ ЗА БРОКЕРСТВОТО от години, повтаряйки едни и същи глупости като недоносчета (и купувачи, и продавачи, и брокери), докато тази професия е регламентирана и добре организирана от векове отлично другаде. Но не - ти най-дълбокомислено шаблонно заключаваш: "Френската бюрокрация е пословично известна ...".

Уважавам твоите досегашни компетентни мнения, не ме разочаровай сега smiling smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 16:04:20
avatar
Все пак, дайте да погледнем и линка, а?

Има няколко интересни момента в него като:

- застраховка професионална отговорност
- застраховка финансови последици

Две неща, които ги няма при нас и създават доста ядове на ползвалите некачествени брокерски услуги. Както го няма и регистъра на лицензираните брокери, което пък дава повод за други ядове.

Барбароне, само не разбрах тая застраховка отделно към всяка сделка ли се прави или е под формата на някаква годишна такса?!



Нищо чудно да се копира 1:1 и у нас тоя закон.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 16:22:50
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Уважавам твоите досегашни компетентни мнения, не
> ме разочаровай сега

Барбароне и аз твоите.
На разни полуУбразовани келеши въобще не им обръщам внимание, най-много да се побъзикам и посмея, но с тебе си прав, че наистина се ядосвам!

Стадото е готово да си надене какъвто и да е хомот, само някой да му обещае да го спаси от лошите брокери, строители, доктори и т.н.
Не случайно се опитах да подскажа в чий интерес би било основно лицензирането на брокерите
И в същия момент се появаваш ти или друг, който по презумпция би трябвало да е безпристрастен и му даваш "аргументи" (не случайно го слагам в кавички) за да си надене хомота по безболезнено. Ако това го прави глупак е разбираемо. Когато го правят умни хора без да помислят, най-малкото се удивлявам.
Само си представям, колко корупция добавя и ще добави лицензирането в България (ясно ти е, че последното не ме засяга) и се ужасявам!
Ужасявам се, че един ден може да ми се наложи да възложа стопанисването или продажбата на имотите си там не на хора, които познавам, а на негодници минали през цедката на корумпиран чиновник, само защото на почтените люде които лично знам не са им стигнали средствата да си купят лиценза! По скоро, аз със сигурност ще намеря законова врътка да се оправя, но колко ли народ ще изгори?

Та затова съм може би малко краен.

п.п.
Определено смятам, че когато господ ти е дал малко повече ъкъл възможности и късмет с това изисква и повече отговорност!
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 16:43:49
Аз съм за лицензирането.
Лиценз, издаден ти от държавата, че имаш право да работиш, ако отговаряш на опредеени изисквания.
В тези изисквания не влиза уреждането на оглед, държейки телефон в едната ръка а с другата разбърквайки боба в тенджерата.

Лицензът е нещото, което може да се отнеме от тези, които не си вършат работата според изискванията и тогава много по-малко недоволни клиенти ще има.

Във всяка цивилизована страна гражданите са свикнали да има правила (закони) и да се движат в рамките им.
Така е устроено обществото.
За сега по-добро няма измислено.


Изразявам мнение, без да имам желание да влизам в спор с който и да е. smiling smiley

Весел уикенд. *beer*
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 17:25:23
Защо си мислите, че лицензирането трябва да е задължително свързано с някаква голяма сума? Може да е свързано повече с други неща като образование, ценс, съд минало и куп още. Вие не сте съгласни със самото лицензиране, като контролна и рамкираща действията функция, оправдавайки се предварително с таксите!! Така се пораждат размислите, че просто скачате срещу лицензията от гледна точка на вижданията ви за прекратяване възможността за неправомерно и незаслужено облагодетелстване. Обратното..оправдайте се де...
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 17:27:05
аа да, весел викенд на сички *drunk*
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 17:27:52
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------

> Какви преимущества има за вас плащането на
> комисиона на ПД, а не на крайна сделка:
>
> Предпоставка за менте оферти. Тука поради причини
> от сорта на слаб пазар и тн случайно изкачат много
> изгодни оферти, които предразполагат бързо
> купуване/продаване. В случая да кажем оферта –
> предлагане. Отиваме бързо на ПД за да не изпуснем
> сделката. Вие си зимате паричките “за свършената
> работа”. Обаче после се оказва, че сделката няма
> как да се финализира поради куп причини: нередовни
> документи, тежести и прочие. Вас естествено ви е
> еня – нали сте се омазали вече. Като се замислим с
> малко повечко творчество какво ни пречи да
> поизсценираме няколко “оферти” с цел прибиране на
> комисиона. В един слаб пазар това не само не е
> невъзможно, но е и практика. - Както казах – ако
> се поровиш във форума ще откриеш такива
> оплаквания.

Пак се вкара в някакви филми, ама за деца до 5г. възраст!
Никога не си нито купувал, нито продавал, но и нищичко не си чел и слушал за това, как протича процеса на покупко- продаба на имот.
Освен ако, предварително не си приел, че всички купувачи са формени идиоти.
Все бях чела недомислици, ама твоята е върха в поредицата теми за лошите брокери.

> Предпоставка за измами. Абсолютното ви приключване
> на отношения между страните, тоест
> посредничеството ви на ПД е факт след като сте си
> прибрали “вашето”. От тук натам прехвърляте
> отговорността изцяло на нотариуса и случайните
> обстоятелства, въпреки че те нямат никави
> отношения отностно “събирането” на страните.
> Всичките възможни измами, които могат да станат (а
> и са станали), независимо от причината и страната,
> реално са могли да бъдат предотвратени ако вие сте
> били стимулирани да ПОСРЕДНИЧАТЕ до края.
> Най-малкото при подобно отношение и мераците за
> измама ще са минимални, тъй-като в крайна сметка
> ви касаят и вас, тоест няма да земете нищо.

А ти откъде знаеш, че след като е взет комисиона, клиентите са оставени да довършват сделките сами? ЕЖК, нали?
Че, за да се подпише ПД, нали не само имота трябва да е намерен, а и проверките да са направени. Това, клиентите, за разлика от теб, го знаят.
И друго има- ама отде да знаеш, като не си и виждал ПД дори. Няма нужда и да се визира чл. 19 от ЗЗД, за да бъде обявен за окончателен по искане на изправната страна. Клаузи за неустойки има вътре, та изправната страна да бъде добре възмездена за причинените неудобства и притеснения, ако сделката пропадне.
И обикновено, това е задържане на капарото, или връщането му в двоен размер. Капарото е 10% от цената на сделката. Малко ли ти се вижда?
А за измамите има съд- който се почувства измамен от някого, знае какво да прави.
Ако знаеш за някоя осъдена агенция, или брокер- дай линк и да коментираме.

> В крайна сметка трябва да си изясните какво е
> брокерството и какви задължения и отговорности ще
> включва. И не само да си го изясните, ами и да му
> дадете широка гластност, така че хората да знаят
> какво точно ше им УСЛУЖИТЕ, тоест за какво си
> плащат. Сигурен съм че 50% от новите клиенти нямат
> идея какво ще им услужите вие. Много добре знаете
> това и за това и злоупотребявате. Доказателството
> е това рипане в момента!
> Има доста какво още да се пише, ама ми писна, а и
> не ми е това работата все пак.

Ами, това че ти не знаеш какво е брокерството, не значи, че не е изяснено. Във всеки договор, който клиентът сключва с посредника, са изредени действията, с които му се услужва. И той може, представи си, да прибави и допълнителни свои изисквания.
Ако човек не иска да разбере нещо, вината не е в другата страна.
Като нямаш идея от нещо, питаш- ако трябва и сто пъти, докато ти стане ясно. За съжаление, ти си от тези, които имат мнение без да познават материята.

> Надявам се Дичо да не ми задаваш повече глупави
> въпроси, защото и аз нямам цял ден време да се
> занимавам с тъпите ви провокации от немай къде и
> нямаме на друга по-важна работа.
> Колкото и да се правоите на “пръднали в рейса”
> както каза колегата – И за вас ще дойде горския!
> Или ще се промените и ще работите отговорно и
> заслужено или ще ходите за гъби – няма друго
> положение.


Хи,хи! И ти ли си началник влак? Аман от милиционери в тоя форум!
Личи си, колко важна работа имаш, щом и ти киснеш във форума като нас, ами поне не се изживявай като шеф- последна инстанция, че ако наистина "тръгнем за гъби", току- виж сме те изместили от работното ти местенце. Нали сме големи манипулатори, провокатори и мошеници- като нищо ще те подхлъзнем.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход