Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:08:10
Хей "TAO", брокерът не определя сам "високи" ценови нива, ти явно си много встрани от бизнеса с имоти. Агенциите работят с цени зададени от продавачите. Нали разбираш, че ако кача цената с 10.000 евра - (твоят марж), само ще хвърлям пари за реклама за продажба на дадения имот и никои няма да прояви интерес към него, защото съм неконкурентен с това ниво. Точно обратно - ограмотявам продавачите, че ако искат да се продаде имота им трябва да се сложи цена с 2.000 евра по ниска от базовата за конкретния район. Относно таксите и лицензите - трябва да знаеш, че един лиценз не означава професионализъм. Аз съм в бранша от 1993 година и често съм чувал реплики като твоята - да има такси, само, че точно тези, които го желаеха това нещо в момента не работят с имоти, а вече са продавачки на обувки. Пазара и кризата ги отвя като есенни листа.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-03 14:31 от varna.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:24:52
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Бил съм канен на подобни регулации за "общественно
> обсъждане" от чиновници.
> Ние им даваме една папка документи обясняваме им
> какво да се промени, те кимат умно с глава и после
> правят каквото си искат.

> Нека АНИ не се заблуждават че ако се стигне до
> законова регулация някой ще ги чуе. Кратуните ще
> си натворят каквото си пожелаят в НС.


И аз в подобна ситуация изпаднах.
Обяснявам му на Тао, 50 поста му изписах, ама той продължава да си пише глупостите - иначе на един сериозен въпрос не е отговорил...

п.п.
Глупост слуд глупост майно льо!!!
Четеш и се чудиш, възможно ли е? И като си помислиш, че някои от тези хора слагат пред името си я инж. я адвокат..., с манталитет и знания на общи работници...
Всъщност, един черноработник е хиляди пъти по умен - в болшинството от случаите не би си позволил изказвания извън компетенциите му.
Хайде, оправете брокерите, пък после отидете оправете вашите бизнеси, белким един ден имаме инфраструктура, производство, енергетика, здравеопазване...
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:36:02
Ами вие с всеки пост го насаждате това съвсем умишлено. Не четеш ли каво става тука? То, да не сме някакви мазохисти, да ви търпим плоските номера и обидите...
---------------------
Чета, чета. И пиша. Не знам кое наричаш плоски номера, ама ако не ти харесва нашата работа, не ни ползвай, така няма да ти се налага да търпиш нищо. А за обидите - май ти не четеш, ако някой от нас е отправил обидни думи към някого, то ВИНАГИ е било в отговор на някоя мила думичка като "бльокерче" или "бльокита". Имаш избор - и без това е ясно, че силата ти не е в НИ, пробвай някъде, където ще имаш повечко познания и няма да те обиждат.
------------
Някой беше написал "каквото повикало - такова се обадило'
-------------
Аз го написах. Повтарям го само за теб.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:43:43
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------

> И пак повтарям, за неискащите да разберат: след
> като купувачите/продавачите са изцяло в основата
> на действие на всяко АНИ – желанието и волята ще
> бъдат тяхни


По- смешно нещо не бях чела! Желанията и волята на няколко кибика в един форум, не могат да променят законодателството в една страна. Нито да създадат специално такова за един бранш. Търсенето определя предлагането. Ако имаше елементарно понятие от историята на посредничеството в страната, щеше да разбереш, че АНИ през годините са оформили начина си на работа в зависимост от търсенията на клиентите. Така че, имат готовност винаги да реагират и да въведат промяна, ако преценят че губят клиенти.
Но, само защото има възможност в България да не се спазват законите, не означава, че трябва да се въвеждат допълнителни специални изисквания.
Те не могат да бъдат панацея- пак няма да се спазват, както и досега- от тези, които са решили да действат така.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:46:26
Дичо,
Само да ти кажа едно здравей!

п.п.
Опитах се да бъда полезен, ама...
Смятам, че е абсолютно безмислено да се отговаря на индивиди от "постоянното присъствие" в този форум. Като наливане в каца без дъно е. Та моя милост се оттегля.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 13:50:32
Ками, после се чудят защо им се надсмиваме над простотиите, които бълват ?! Не за имотите, Светльо, Валсодар и още няколко безработни индивиди нямат елементарна представа от елементарни неща, като например що е то "посредник" и какви са отговорностите на кръстниците на сватбата, ако младите се разделят някой ден ?!
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 14:08:29
Добре шефчета! Слушам и изпълнявам smiling smiley

Всъщност...не мога да бъда толкова лош все пак, не бих ви оставил да скучаете, тоест да пишете глупости в никакъв случай!

Дамм, от както съм във форума сте загубили поне 1000 потенциални клиента. Не искам да знам колко сте загубили преди това, а и ще губите в бъдеще, както сте тръгнали в инерцията си от нескрита злост към клиентите и май общо взето към света...

Добрее, на вас вече не ви пука, понеже съвсем явно показвате, че сте се сринали окончателно. Разбирам, че нямате стимул...всъщност кой ви е виновен??
Обаче не разбирам защо другите брокс си траят – не е трудно да се сетиш, че лицето което местните “специалисти” клепат на брокера, е лепнато и на тях самите...
Остава да мисля за чисто бг-тупан-текно манталитет и “колегиални” отношения, което определено не е предпоставка за никакви бъдещи положителни промени..

С две думи. Колкото и да отричате, рейтинга ви пада и пада.... и в един момент дори да имате желанието да го дигнете вече и с виагра ще е късно
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 14:10:05
"Ако имаше елементарно понятие от историята на посредничеството в страната"

ахахахаааахахахааа много много съжелявам... просто не успях да се сдържа :} :} :}
tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 14:22:13
От цялата помия която се изля до момента само стана ясно че никой брокер неще регулации. Специфични за бранша, да уточним, щото регулации има много и всякакви в България.
Което ме навежда на мисълта че колкото по на тъмна им е бизнеса , толкоз повече им харесва.
Само незнам докога ще Ви оставят на тъмно, според мен горския скоро ще дойде.
eye popping smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 14:26:54
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------

> Дамм, от както съм във форума сте загубили поне
> 1000 потенциални клиента.

Хи,хи! Нищо не сме загубили- ти и подобните ти, къде се тикате при клиентите? За да си клиент, трябва да отговаряш на едно от двете условия- да имаш имот за продаване или пари за купуване.

"ахахахаааахахахааа, много, много съжелявам... просто не успях да се сдържа!"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход