Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 12:47:22
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Но като цяло повечето от пишещите тук здраво
> > оплюват идеята, ясно е защо...
>
> И защо?
>

Не се прави на две и половина.
Защото на никой не му се дават "грешни" пари за обучение и лицензи и не му се губи време, много по-лесно е да кажеш "Аз съм брокер", да почнеш да пускаш обяви тук и там, да ходиш по-огледи, да даваш аматьорски мнения и съвети, да въртиш селски номера (пускане на фалшиви обяви, крадене на обяви от конкуренцията и т.н.) и накрая да прибираш тлъсти комисиони. Затова кьораво, куцо и сакато стана брокер по едно време...

Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:00:39
мда, това и на мен винаги ми е било интересно - виждал съм какви документи се изискват за да станеш "бакшиш" както и какви изпити и проверки има... а уж бакшишите били прости селянье... а при АНИ - нищо...
ми то и затова толкова проблеми има в този сектор и толкова имотни измами стават... няма регулации, няма отговорност, не се плащат данъци... явно някой някъде има полза от цялата тази работа. лошото е че хората вече се усетиха, авторитета на агенциите за АНИ е под този на бакшишите дори...
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:16:33
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Не се прави на две и половина.
> Защото на никой не му се дават "грешни" пари за
> обучение и лицензи и не му се губи време, много
> по-лесно е да кажеш "Аз съм брокер", да почнеш да
> пускаш обяви тук и там, да ходиш по-огледи, да
> даваш аматьорски мнения и съвети, да въртиш селски
> номера (пускане на фалшиви обяви, крадене на обяви
> от конкуренцията и т.н.) и накрая да прибираш
> тлъсти комисиони. Затова кьораво, куцо и сакато
> стана брокер по едно време...

"Грешните пари" ги даваш като наемаш офиса, като го обзавеждаш и оборудваш. Като пускаш рекламите- дори и някой да ги краде, пак трябва да плати публикуването им, като плащаш консумативите. Та, за да избиеш тия " грешни пари", трябва да има разбиращи брокери. Тия, хванатите от кол и въже, просто ти гонят клиентите. Това важи за всяка професия- поне тук не си ли съгласен?
Така че, да не пратиш брокера на курс, да не му отделиш време да го научиш как да работи- значи да си бъркаш сам в джоба.
То, куцо и сакато стана и строител по едно време- или забрави? И взимаха надници, дето не си и сънувал, пък стените падаха, а на втората година сградите са като строени миналия век. Куцо и сакато стана и сервитьори по морето и другите курорти. И там падаха пари, дето професор не е сънувал. Във време на подем на икономиката, всеки се пробва. Пазарът е този, който отсява.
Защо ти се правиш на две и половина- виждаш, че ритаме срещу това, някакъв орган да лицензира, като за целта определя такса. Защото това е начина да се корумпира всичко. И на пазара да останат само " наши" хора.

Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:24:59
Вивич-Отговарям ти-Възможност да се осъди АНИ ..ИМА ,ако има за какво.Например ако те е подвела с тази неточна информация както ти казваш може.Има и ком за защита на потребителите..
Аз не знам какво гарантират "ВСИЧКИ" АНИ ..,но знам какво ти гарантирам аз...(БЕЗ ДА СЪМ ЕДИНСТВЕН)
Първо за да тръгна да предлагам имот ..трябва на 100% да съм сигурен ,че всичко е ок.Във всеки един мой договор пише,че собственикът ............е ДЛЪЖЕН и носи отговорност (включително и наказателна-ако представя невярна и неточна инфор и т.н.Примерно казано не ми се цитират буквално.клаузите).а аз като ани СЪМ ЗАДЪЛЖЕН ДА НЕ ЗЛОУПОТРЕБЯВАМ С ЦЕНА ИНФО И Т.Н..Така ,че този проблем е изчистен предварително..Преди да стане сделка ...ВСИЧКО СЕ ПРОВЕРЯВА ОТНОВО ..ама всичко..!!!!и сметките също...

Пояснявам застраховки нямаме ...Защото това не е наш проблем -такива са правните норми и законите в държавата .Аз съм за !!!Да ги имамаме..Сори не зависи от мен..!!!!
Капитала на фирмата ми е достатъчен ,но аз не мога да покривам щети предизвикани от някой друг---Примерно собственост с фалшиви документи!!!Но мога да проверя дали е такава..и да известя страната!Както кказах проверявам предварително...тОЕСТ РАБОТЯ И ДАВАМ ГАРАНЦИИ до толкова колкото ми позволява ЗАКОНОДАТЕЛСТВОТО!!!По същия начин работят нотариуси и адвокати.Проблема ,че държавата и закона имат пропуски отнесени към нед.имоти не е на брокерите,не е нотариусите и адвокатите..!!Това е !! *xxx*
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:26:06
Да допълня vivic с един реален пример.
Обява за терен "на пътя от А за Б", който се оказва всъщност на ...750 метра от пътя. У къро. Брокерът по всякакъв начин гледа да не даде точното положение. Ако купувача отиде до терена, кой точно трябва да му покрие ненужно направените разходи? Ами ако идва от чужбина? Ами ако идва цял екип за оглед?
Професионалната застраховка е колкото за застрахования, толкова и за клиентите му. При наличието на такава, клиента би трябвало да има по-голяма сигурност (въпроса за българските застрахователи е отделен. все пак има и чужди такива.) Познавам хора в България, които съвсем не са бедни, които правят подобни застраховки. Заради себе си и заради клиентите си. Но вероятно според занаятчийския просташки стандарт на брокери тип камелии, това минава в графата "смешни балъци", щом закона в България не го изисква.
До момента не съм чул и не съм прочел в този форум за случай брокер да обезщети клиент за причинени му щети. За сметка на това доста четох за "такса оглед".
И като стана дума за подвеждаща информация - моля вижте обявите на този сайт. Една голяма част от тях не съответстват на реалния имот. А за това имено се носи отговорност. При това не абстрактна, както си мислят или се надяват брокерите тип камелия.
Сигурен съм, че сред брокерите има честни професионалисти, но бранша им се наводни с всякаква паплач, вкл ограничени злобни лелки химички. И ако тези честни професионалисти искат да бъдат различавани от останалите, то решението е стандартизацията.
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:31:28
turbozol,
благодаря за отговора smiling smiley
явно повредата е била в моя телевизор (попадал съм на куци агенции). имате доста мърша в бранша човек... дано пазара да ги отсее, и вие ще имате огромна полза от това!
*beer*
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:36:46
Купувач донякъде си прав-Но разбери,че най трудното нещо от всеки един бизнес е да се премахне мършата ....(Разбира се изключвам сравнението ти с Камелия)За случаите които ти цитираш за е....е е брокера .Собственика го е излъгал или обратното той за да не изпусне ??!!!Търси клиента...Няма Договор не проверени документи ..страхотия!!!Да де ама като има такъв случай коментарите ТУК във форума не са достатъчни!!Ами пускай жалби където трябва търси си правата...Дада ама не ..Не сме свикнали ..така плюеме всички изразходваме повече енергия да .."крещим по форумите"А ТОЗИ КОЙТО Е ВИНОВЕН ,ако има такъв му дреме..
И престанете с тази проф.застраховка не е уредена нормативно ..Няма такава ..
Виж ЗЗД ,кой за каво носи отговорност..?!!!!? *xxx*
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 13:41:09
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------

> Професионалната застраховка е колкото за
> застрахования, толкова и за клиентите му. При
> наличието на такава, клиента би трябвало да има
> по-голяма сигурност (въпроса за българските
> застрахователи е отделен. все пак има и чужди
> такива.) Познавам хора в България, които съвсем не
> са бедни, които правят подобни застраховки. Заради
> себе си и заради клиентите си. Но вероятно според
> занаятчийския просташки стандарт на брокери тип
> камелии, това минава в графата "смешни балъци",
> щом закона в България не го изисква.
> До момента не съм чул и не съм прочел в този форум
> за случай брокер да обезщети клиент за причинени
> му щети. За сметка на това доста четох за "такса
> оглед".
> И като стана дума за подвеждаща информация - моля
> вижте обявите на този сайт. Една голяма част от
> тях не съответстват на реалния имот. А за това
> имено се носи отговорност. При това не абстрактна,
> както си мислят или се надяват брокерите тип
> камелия.
> Сигурен съм, че сред брокерите има честни
> професионалисти, но бранша им се наводни с
> всякаква паплач, вкл ограничени злобни лелки
> химички. И ако тези честни професионалисти искат
> да бъдат различавани от останалите, то решението е
> стандартизацията.


Според твоя не само просташки, но и напълно профански стандарт, няма нужда от закони. Ако има- няма значение те какво повеляват.
Аз може да имам сто застраховки, умнико, но те пак няма да отидат при теб само защото ти се иска. Това си набий в главата.
Всеки може да бъде принуден от ЗАКОНА да обезщети някой, на когото е нанесъл вреда. Но, за целта, трябва тя да бъде доказана по надлежния ред. Трябва да има съд и присъда. Май не ти се ще да е така? По- ти харесва да санкционират по броя на храчките и комплексарските изхвърляния.
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 14:20:36
Quote

Да де ама като има такъв случай коментарите ТУК във форума не са достатъчни!!Ами пускай жалби където трябва търси си правата...Дада ама не ..Не сме свикнали ..
ВЕрвай ми, аз съм от свикналите. Може би е добре някои юрист да каже каква точно отговорност можеш да потърсиш според българските закони, например за случая, за който писах. winking smiley
Пък и не на последно място е съдебната ни система. например едно добро постижение е ... 7 години. Всъщност брокерите тип камелия и на това разчитат - не са много тези, които ще чакат и ще си тровят нервите 7 години за 2-3 или 5к евро.
Но при ясни правила и отговорности, нещата стават по-лесни и удобни за клиентите и за посредниците. разбира се, не и за химичките, случайно попаднали в бранша ви.
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 14:37:56
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------

> Пък и не на последно място е съдебната ни система.
> например едно добро постижение е ... 7 години.
> Всъщност брокерите тип камелия и на това разчитат
> - не са много тези, които ще чакат и ще си тровят
> нервите 7 години за 2-3 или 5к евро.
> Но при ясни правила и отговорности, нещата стават
> по-лесни и удобни за клиентите и за посредниците.
> разбира се, не и за химичките, случайно попаднали
> в бранша ви.


Много си залухан, ей!
Най- ясното правило е договорът, който ти и подобните ти, не искате да сключите. Че да не се минете. Ако сключиш договор, си търсиш правата по СЪДЕБЕН РЕД.
Кое нарушено "ясно" правило, поражда моментална санкция, вкарвайки автоматично пари в джоба ти?
Кое е това, "по- удобно" за теб, ако се въведат още няколко правила?
Ами, ако на АНИ се забрани да работят без договори?
Ами, ако се въведат задължителни такси, при наемането на посредник?
Ами, ако се забрани на клиентите да сключват договори с повече от една АНИ?
Какво ще правят хитреците като теб? Пръв ще писнеш, че ти нарушават правата.
Да, но този, който извоюва правото да коли и беси в гилдията, хич няма да се интересува от твоите права, защото ще има всички лостове, да осигури само своите.
Ама то, малко акъл се иска, не само пръскане на слюнка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход