Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 14:44:49
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Svetlio Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Дамм, от както съм във форума сте загубили
> поне
> > 1000 потенциални клиента.
>
> Хи,хи! Нищо не сме загубили- ти и подобните ти,
> къде се тикате при клиентите? За да си клиент,
> трябва да отговаряш на едно от двете условия- да
> имаш имот за продаване или пари за купуване.
>
> "ахахахаааахахахааа, много, много съжелявам...
> просто не успях да се сдържа!"


Мдаа, блаженни са верващите smiling smiley

Не обичам да се хваля, много рядко го правя, но мойте имоти са доста повече от тези на цялото ти семейство...ако имаш такова. Освен това съм облагодетелствал не 2-3 брокера с суми далеч над тия, които ти изкарваш. Да, разбира се, че ще имам гледна точка за вас и както казах тя е доста негативна... Само ти умнице май не разбра също, че съм лъган/мамен именно от АНИ - доста грубо беше всъщност. Но определено съжденията ми върху вас нямат ефекта на отмъщението. Това беше много отдавна и почти го бях забравил - винаги гледам напред smiling smiley

И специално за тебе, понеже си от най-вироглавите тука ще добавя още една екстра:
Предлагам, тъй-като бръмчовците-брокси тук сте 5-7 човека, а в този форум влизат поне 300 (независимо колко често), да си лепнете едно стикерче с форумният ник на врата на офисът си, белкем ние случайните купувачи/продавачи не се набием на ..кривия
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 15:06:17
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> От цялата помия която се изля до момента само
> стана ясно че никой брокер неще регулации.
> Специфични за бранша, да уточним, щото регулации
> има много и всякакви в България.
> Което ме навежда на мисълта че колкото по на тъмна
> им е бизнеса , толкоз повече им харесва.
> Само незнам докога ще Ви оставят на тъмно, според
> мен горския скоро ще дойде.
>

Тао, веднаж вече те попитах- връщане към соца ли искаш? Каза- не. Сега пак говориш, че не искаме регулации. Ами, разбира се, че няма да искам държавата да ми определя колко да получавам. Ти искаш ли? И на теб, държавата ли ти определя заплатата, или само ти казва на колко да купуваш? И като ти определя, нещо да се е оправило? Колко пъти те питаха- мълчиш и подминаваш.
Какво тъмно виждаш в бизнеса ни?
Това, че можел някой и без фирма, на тъмно да го работи? Е, в някой друг бранш, няма ли такава възможност? Всички останали ли са на светло? И защо, ако не са, могат да го правят, след като са "сертифицирани" и "регулирани"?
Дали им трябват още регулации, " специфични за бранша" или им трябва надзор при спазването на закона и яки санкции, когато сгазят лука?

Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 15:22:58
Здрасти goro, аз също отказвам да се занимавам повече с неудачници, които нищо не вдяват. Понеже отдавна не сме общували, да ти кажа, че тук има раздвижване на пазара, моите брокери имат по няколко огледа всеки ден, никой не е напуснал, или съкратен, състава ми е същия, продължаваме да работим. Хубав уикенд да имаш !
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 16:07:39
Quote

От цялата помия която се изля до момента само стана ясно че никой брокер неще регулации. Специфични за бранша
*bow*
ками, нали съм ти писал, че си много проста? Добре. Не разбрах само нещо - не знаеш какво е професионална застраховка и никога не си имала, защото си достатъчно богата за да платиш евентуалните щети от ниския си КИ? :} eye popping smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 16:47:45
avatar
Купувач Написал:

> ками, нали съм ти писал, че си много проста?
> Добре. Не разбрах само нещо - не знаеш какво е
> професионална застраховка и никога не си имала,
> защото си достатъчно богата за да платиш
> евентуалните щети от ниския си КИ?


Да, писал си, въпросът е кой е простия?
В поста си отбелязах, че ако законът го изисква, ще си направя професионална застраховка. Колко съм богата, не е твоя работа. Това, че едно най- елементарно изречение не можеш да разбереш, говори красноречиво за твоя КИ.
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 19:51:30
avatar
tao Написал:
--------------------------------------------------
> -----
> От цялата помия която се изля до момента
> само стана ясно че никой брокер неще регулации.

Не е съвсем така, оптимистко се обяви за регулации на 8-а и 9-а страница от темата:

optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> След като за останалите професии има дипломи, един
> вид лиценз, право да практикуваш е редно същото да
> се изисква и от брокерите.

Даже спори в един-два поста с Камелия.

Но като цяло повечето от пишещите тук здраво оплюват идеята, ясно е защо...
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 19:56:28
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Но като цяло повечето от пишещите тук здраво
> оплюват идеята, ясно е защо...

И защо? eye popping smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
03-10-2009 - 21:07:29
Пиши, ками, пиши! :] :]
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 10:58:41
Сривлювци ако има регулация ....?!??То това няма да направи цените... ......такива каквито изпадналците търсите..Регулация ,АКО ТОВА Е ТОЧНАТА ДУМА .нямам нищо против...Само че по скоро ..лиценнз режими ,застраховки ,нормативна определеност. и т.н..не може да се определи като регулация .А като нещо съвсем различно....ПРИМЕРНО- ИЗИСКВАНЕ ЗА УПРАЖНЯВАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕН ВИД ДЕЙНОСТ..!!!!
Говорите за застраховки и т.н гаранции ,които като понятие или са Ви чужди или се правите на ощипани..

Лично аз съм за някакакъв "режим" на дейността ..Но той трябва да е нормативно определен ,ако Ви е ясно какво значи това.. *xxx*
А ми е чудно какви гаранции търсите от брокера...Гаранция за какво ?Да не купите имот с неизяснен статут?Да не бъдете измамени?Ами те се дават бе мамини златни..
Има си Договори с Агенцци ,които ВИЕ не искате да сключвате???(дър.тарикати-"подписа си аз без адвокат не слагам".-да Ви .....у тъпаците)Има си Пр.Договори....Във всяка сделка(БЕЗ НАЕМИ по желание) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО минава през нотариус!!!Каква точно гаранция търсите???

*write*
Re: И все пак вината е на брокерите.
05-10-2009 - 12:38:07
имам няколко въпроса към брокерите тук, съвсем добронамерени - да не се приема като заяждане:
- казвате че АНИ гарантират определени моменти по сделката и имота, и именно затова сключват договори с клиентите. аз лично съм показвал подобни договори на адвокат и отговора беше че задълженията са твърде размити, а отговорността - неясна. но ок, аз приемам че съм попадал все на "куци" агенции. как точно и какво ВИЕ гарантирате? има ли случаи и възможно ли е да се осъди агенция за неспазване на договора? какви са главните ви задължения по договора? аз съм попадал на следните проблеми, заради които съм отказвал сделка - неуредени сметки, статут на жилището "офис", некоректно зададени параметри на жилището, включване в ЧЗП на скосове под 1.5м (което според оценителя ми вече не е жилищна площ и не би трябвало да се включва). това се сещам до момента. това са все проблеми които са ми били скрити от брокера и аз съм ги откривал впоследствие чрез адвокат и оценител които наемам. ако човек не се усети и сключи такава сделка АНИ носи ли отговорност? мога ли да ги осъдя и как ще ми покрият щетите? нормално хора упражняващи професия която може да доведе до щета сключват застраховки подобни на "ГО". вие такива имате ли? ако имота се окаже с 2-3к неплатени сметки какво правим?
моля да не отговаряте че си проверявате всичко и такива проблеми при вас няма - аз съм просто един човек сключил общо 5 сделки през живота си с НИ и щом АЗ съм попадал на такива проблеми, то те явно не са изключение а правило.
та така - съвсем добронамерен въпрос - щом твърдите че носите отговорност обяснете как и каква отговорност носите - гаранционен фонд ли имате, дружества с неограничена отговорност ли сте, застраховки ли имате, капитала на фирмата ви ли е достатъчно голям за покриване на щети?
само за сведение - аз когато при упражняване на професията ми допусна грешка мога и в затвора да вляза - имам колеги които сега гният нейде из занданите. това се нарича отговорност. а вие?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход