Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И все пак вината е на брокерите.

Публикувано от tao 
tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 19:27:46
Добре бе,
Аз сичко разбрах.
Че не Ви разбирам от бизнеса разбрах, че хабер си неам от пазара и взаимоотношенията Ви също разбрах. Всичко мога да приема и да разбера, само не мога да разбера:
Защо бягате от регулацията като дявол от тамян? Защо не искате да се стандартизирате и излезете на светло?
И на най непредубедния му става ясно че има нещо гнило щом така драпате да няма регулации.

ПП>>Горо, за Гърция дай 1-во да видим какво ще стане, на гръцки съд вервам колкото и на Български, дано не съм прав. А за частния бизнес, недей се изказва така, живот и здраве света е малък може да се видим някой път на живо да пием по кафенце, неудобно ще ти стане.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 19:28:16
Не съм аз виновен, че си безработен бате, все пак ти се прави на брокерси а smoking smiley
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 19:40:40
Тао -Долавям успешни мисли в теб и ако трябва да съм сериозен.Заявявам.РЕГУЛАЦИЯТА ЗА БИЗНЕСА С ИМОТИ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!!!
-ИЗПИТИ ВСЯКА ГОДИНА .лицензи и т.н..Да, да ,да !!!..И трябва да е нормативно определена ..Ама не и не ..не става.Не знам защо..,ама .
Всъщност тогава ще отпаднат Турбозолите...,не този ,който се прикрива зад него..!!!!!Ама знае ли човек... *ok*
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 19:41:59
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре бе,
> Аз сичко разбрах.
> Че не Ви разбирам от бизнеса разбрах, че хабер си
> неам от пазара и взаимоотношенията Ви също
> разбрах. Всичко мога да приема и да разбера, само
> не мога да разбера:
> Защо бягате от регулацията като дявол от тамян?
> Защо не искате да се стандартизирате и излезете на
> светло?
> И на най непредубедния му става ясно че има нещо
> гнило щом така драпате да няма регулации.

Добре, кажи като как си представяш регулацията?
Какво да си стандартизираме, по чии стандарти да се равняваме?

tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 20:07:36
Е Ками..
Как аз да кажа как я разбирам ?
smiling smiley *angel*
..Вие ме изядохте с парцалите като споменах за регулации сега казваш аз да кажа.
Добре, ето ги моите идеи ( естествено че съм и деформиран малко от моя си бранш):

1. Вкарване на някакъв вид такса. Например 10,000 лв. Трябва да има нещо което поне да тури някаква ако щещ и символична летва за сулю и пулю. Освен това и ще е стимул да не шикалкави щот ако му земат лиценза ще изгори с едни пари.

2. Задължителна поне 3 месечна интензивна подготовка със изпит по основи на правото, основи на строителството, маркетинг. И после тапия за брокер. И после изпити сека година.

3. Регулаторен държавен орган за агенциите, който да изпитва регистрира, дава, зима лицензи, определя размери на комисионни и прочие. ( Ние като имаме ДКЕВР и ни казва цените на които да купуваме/продаваме да не сме умрели? Е да, понякога ги попсуваме по-малко ама е по-добре с тях отколкото сека коза за свой крак)

4. Един единен образец на договори и обяви за имоти. За цяла България. Една процедура от А до Я за механизма на сделката, за всички.

5. Задължителна професионална застраховка, която да покрива щети които ще нанесеш на клиента. И на АНИ и на всеки брокер.

6. Ако сгафиш или измамиш->зимане на лиценз, глоба и забрана за работа в бранша
поне 10г.

...Та това ми са идеите на 1-во четене. Ако ги намираш безумни или мислиш че ще провалят имотния пазар, не знам. Аз си мисля че горенаписаното ако се въведе поне 50+1% от неуредиците ще отпаднат.
Но, вие си знаете най добре.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 20:21:32
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Е Ками..
> Как аз да кажа как я разбирам ?

НИЩО НЕ РАЗБИРАШ- ТОВА Е ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО!

Но въпреки това се съгласявам с тебе!
И предлагам даже лиценза да е 100 000Е!
С едно условие!
Заплатата на този, който го дава, одобрява и изпитва брокерите всяка година да я ПЛАЩАШ ЛИЧНО ТИ - ОТ ТВОИТЕ ДАНЪЦИ! НЕ ОТ МОИТЕ И НА МОИТЕ КЛИЕНТИ!!!

И за да ти кажа пак, че нищо не разбираш:
Предлагаш това да го направи държавата дето по твоите думи я няма!
Дето няма съд няма такова и няма онакова!
И ми предлагаш сега да завися от още един чиновник!

Слушай момче!
Не регулации и закони липсват!
Даже съществува полиномия (многозаконие)!
Но липсва прилагането им и то неизберателното им прилагане!!! Малко по нагоре си го написал сам - липсва държава
!

Този проблем не се решава с полиномия и допълнително натоварване на бизнеса!

И още веднъж! Аз съм съгласен - стига ти и поддръжниците ти да поемете лично разходите за допълнителното лицензиране!
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 20:29:55
Между другото,
Ако сложат лиценз от 100 000е(даже ми се струва че ако е по-висока сумата ще е още по добре) и нагоре в този бизнес - аз лично ще отворя кантора в България. Дори и при сегашната криза, като изкарат в нелегалност 90% от сега съществуващите агенции този бизнес ще е като златна кокошка поне няколко години! Само да могат да го приложат това - да забранят нелицензираните!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-02 20:31 от goro.
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 20:31:29
Ей мазник, не говори с тоя тон на човека бе....

Изобщо не им се описвай и обяснявай на тия олигофрени, ама хич не им се връзвай... това им е професията да знаеш - професионални изнудвачи, кретени и комплексирани молоумници.

Никва регулация не ви трябва - трябва ви зоофическа градина, направо при големия курудил...
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 20:57:50
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------

> ..Вие ме изядохте с парцалите като споменах за
> регулации сега казваш аз да кажа.
> Добре, ето ги моите идеи ( естествено че съм и
> деформиран малко от моя си бранш):
>
> 1. Вкарване на някакъв вид такса. Например 10,000
> лв. Трябва да има нещо което поне да тури някаква
> ако щещ и символична летва за сулю и пулю. Освен
> това и ще е стимул да не шикалкави щот ако му
> земат лиценза ще изгори с едни пари.

А няма ли да е дискриминация това? Току- що, обявиха, че да регистрираш фирма с ограничена отговорност, таксата е 1евро. Такава била европейската директива, която се въвежда и у нас. С цел насърчаване на предприемачеството, за да се разкрият повече работни места. Знаеш, че има патентен данък, че пак се плаща и за бройка. Просто искаш да увеличиш парите, които да потъват в нечий джоб.
Така, автоматично излиза, че който има пари, е по- умен и ще бъде много морален, щото да не ги загуби. А няма ли да бъде по- нахъсан да си ги възстанови с лихвите барабар?

> 2. Задължителна поне 3 месечна интензивна
> подготовка със изпит по основи на правото, основи
> на строителството, маркетинг. И после тапия за
> брокер. И после изпити сека година.

Тук съм съгласна. С едно уточнение- да определиш, кой ще хапне зелника? Нали затова е тая епична битка, вече толкова години. И сега има курсове за брокери. И учат доста неща. И тапия дават. Ако тя гарантира измитането на боклука от пазара, защо не се е получило при всички останали професии, за които се учи по куп години и се получава тапия за висше?

> 3. Регулаторен държавен орган за агенциите, който
> да изпитва регистрира, дава, зима лицензи,
> определя размери на комисионни и прочие. ( Ние
> като имаме ДКЕВР и ни казва цените на които да
> купуваме/продаваме да не сме умрели? Е да,
> понякога ги попсуваме по-малко ама е по-добре с
> тях отколкото сека коза за свой крак)

Значи, назад към социализЪма!! Няма как да стане, нали схващаш? Още корупцийка с парите от данъците.
Всъщност, гилдията на адвокатите, архитектите и др., си приеха официални МИНИМАЛНИ тарифи. Как мислиш, чии интереси обслужват?

> 4. Един единен образец на договори и обяви за
> имоти. За цяла България. Една процедура от А до Я
> за механизма на сделката, за всички.

Да, съгласна.

> 5. Задължителна професионална застраховка, която
> да покрива щети които ще нанесеш на клиента. И на
> АНИ и на всеки брокер.

Няма проблем.

> 6. Ако сгафиш или измамиш->зимане на лиценз,
> глоба и забрана за работа в бранша
> поне 10г.

Тц! Има си закон- в него е казано кога, за какво, колко те наказват. И за колко време ти спират правата. А да не въвеждаме специални закони за всеки, когото не харесване по някаква причина.

Закони има, не като да няма. Няма надзор по изпълнението им. Няма достатъчно желание за самоограмотяване у хората. Нито желание като изискват, да очакват да им бъде изисквано.
И закони , направени специално за даден човек ,преживяхме.........
tao
Re: И все пак вината е на брокерите.
02-10-2009 - 21:06:51
Горо,
Недей така да палиш на три-четвърти, успокой малко топката.
Пак ще ти кажа ти си далеч от България, ние с тукашните държавни чиновници всеки ден се борим.
Едва ли ги мразиш повече от мен или който и да е средностатистически БГ частник.
Щото тва за заплатите дето им ги плащаме е най-малкото зло, ама като тръгнеш да вадиш сертификат за участие в търг и те замотаят няколко месеца и изтървеш срока или като тръгнеш да чакаш ДДС по 1 година (!) -ти се разказва играта.
Факта че говориш само за издръжки и заплати, говори че скоро не си имал вземане даване с тази сган. Проблемите са от съвсем друго естество. ..И когато отидеш 2-ва пъти до Софийска митница и НАП ще ти светне че ще предпочетеш да им плащаш и заплати и любовници само и само да си ...седят в къщи и да не пречат.
Хич не се и шегувам.

Но, дай да оставим настрана таксата и лиценза- явно това Ви мори най много.
Хайде, нека да има символична такса- хиляда лева. Няма проблем.
Друг е проблема.
Сега ще те помоля нещо:
-Влез и ми намери 2 еднакво изглеждащи обяви от които да разбереш почти всичко за даден имот? Пробвай. Няма. Няма и да намериш.
-Кажи ми поне 3 АНИ които са върнали пари на клиенти за загубено време поради грешни огледи? Няма.
-Намери ми поне 3 еднтипни договора с АНИ където да има ясен списък с права и задължения. И т.н и т.н
За това говорим.
Мани я таз такса. Мани ги тез чиновници.
Че законите са много спор няма, че не се прилагат-факт.
Но, конкретна регулация за имотния пазар -липсва. Въпреки многото закони.
smiling smiley
Светлио е прав, че аслъ на зоологическа градина приличат АНИ-тата. Не знаеш откъде и какво ще ти дойде. А оптимистите ако имат нерви и време да се съдят. Искам само да им кажа, че нервите които ще загубят никое съдебно решение няма да им ги компенсира.

Ками,
Защо и кое е връщане към социализма??? Ми почти всяка държава си има Регулаторни комисии за почти всички браншове. ДКЕВР като ти определя цена на вода, ток, парно и газ да не би да са социалисти?
Ти имаш ли идея ако дадеш власт всеки да си определя тез цени ( както е в имотите при комисионните) какъв хаос и измами ще настанат?
Виж ЧЕЗ ако не ми вярваш. С 3-месечното отчитане разказаха играта на потребителите.













Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-02 21:11 от tao.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход