Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Abu
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
18-03-2009 - 21:35:32
Покрай цените в района на десети клон расте и фанарата*. Още 20 кооперации да вържат на същата канализация и само хора с хроничен ринит ще купуват там. Интересно, още преди да съборят пазарчето смърдеше та се не траеше, а специалистите твърдяха, че нищо не може да се направи... Как ли ги продават сега апартаментите?

*фанара - миризма с цвят.

ПП Възможно е да смърди от колектора зад басейна (щото най се усеща при източен полъх), ама уж не е малко разстоянието.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
18-03-2009 - 21:46:52
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------

> Очевидно кризата във Варна още не е дошла, защото
> бурното строителство около 10-ти пощенски клон в
> Левски продължава, а цените там продължават да
> растат.


Наистина кризата във Варна не е дошла. Сделки с имоти - всеки ден със стотици, агенциите преуспяват, а около 10 клон на пощата цените растат, е с една малка подробност - те си растат, само дето никой не купува smiling smiley

Хора, Варна се намира на територията не република БЪЛГАРИЯ, не е станал град-държава.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 12:01:01
А е време да стане.
Заедно с Шумен, за да си има тази нова държава и столица... :]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 14:35:06
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> А е време да стане.
> Заедно с Шумен, за да си има тази нова държава и
> столица...

По-скоро "столицата" Шумен да си има и пристанище
:}
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 14:39:22
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> koganev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > А е време да стане.
> > Заедно с Шумен, за да си има тази нова
> държава и
> > столица...
>
> По-скоро "столицата" Шумен да си има и
> пристанище
>
По-добре без пристанище, че само ще спъва развитието на 'столицата' - в условията на криза няма да могат да се очакват сериозни псотъпления от пристанищния комплекс *pardon*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 14:47:22
Тодор Колев - президент!!!

"Черно море" в изпълнение на Тодор Колев - химн!!!

Жълто и синьо (ПФК "Панайот Волов"winking smiley - национален флаг!!!

Стилизирана хералдическа фигура, изобразяваща шапка на тояга - национален герб!!!

...
*beer*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 15:23:24
А, и двамата ме развеселихте... Майтап да става, че много сме сериозни последно време smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 18:53:23
кратункьо Написал:
-------------------------------------------------------
> Чета и ...... си мисля че и Варна е ужасно
> презастроена и пренаселена в централната част и
> широк център.Чувам че застрояват и морската вече!?

Съгласен съм с безкрайно тъпата идея да се строи в морската градина. В Бургас това не го допуснаха /тъм пък небостъргачи щяха да строят/ и мисля, че Бургаската морска градина в момента изглежда по-добре /особено плажната алея/.
Abu
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-03-2009 - 21:42:17
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
20-03-2009 - 13:46:05
Бих желал да споделя опита си след вече няколкомесечно търсене на конкретен имот. Търсех (и все още търся) боксониера или ателие, около 30 квадрата реална площ. Единственото което ми се предложи са гаражи, както и миниатюрни офисоподобни ателиенца, които в обявата бяха с една квадратура, като се обадиш намалява, а като отидеш на оглед почти съвсем изчезва, до таква степен че общите части се оказваха повече от използваемата площ. Намираха се и тавани с обща тоалетна за целия таван, пак обявени като боксониери. Върха на сладоледа беше една маза до Ритуална зала, обявена като боксониера 30+ квадрата. На огледа брокера се опули обидено когато му казах че стаята е 12 квадрата, което е наполовина от това което ми каза по телефона. "Жено, дай рулетката", казах аз, и след снетите 3.30 на 3.60 размери на стаята се оказа че даже съм я надценил. А, ако не знаете - кв."Победа" е широк център. Единственото което изглеждаше обещаващо през тези месеци беше _панелка_ в Левски, която бе лапната на следващия ден още докато се чудех кога мога да отида на оглед. Триесе и няколко квадрата, 20 хиляди евро.

Какво искам да кажа с цялата работа ли? Не, не казвам че цените няма да паднат или ще паднат, изобщо не съм в час с пазари и тенденции. Това което искам да кажа е, че: в момента, специално във Варна, всеки собственик на имот който изобщо става за нещо, си го къта. Никой не е на зор все още, а и да е - в момента в който някой свали цената маааалко под обявните и имота се продава моментално. По частните съдия изпълнители има пак само боклуци - гаражи, идеални части, лозя, тук-таме по някой хотел, а свестните жилища се обявяват на пазарни цени (които не са се вдигнали, но не са и паднали от лятото 2008 насам). Това са ми преките наблюдения на търсещ имот. Това е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход