Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 03:09:34
един въпрос към сербез продавач/ купувачите:

вие парите ги държите в Бг банки нали?

да не окаже след 6 месеца че имате само за грънци...
та по-леко с изхвърлянията за това че ще изкупите всичко като паднат цените под 500 евро.

на времето такива си правеха сметки какво да правят с парите дето ще ги спечелят от варненските пирамиди, да се сещате после както стана? и шествията в центъра.?...





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 03:30 от kuku987.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 03:23:16
сравняването на Варна с Маями го приемам за шега.

като направите една баскетболна зала във Варна която да има средно 20 000 + посетители готови да платят 120-150 + долара средна цена за един баскетболен мач от НБА, когато средният доход на домакинство надмине 50 000 щатски долара на година, когато построите каналите им (някой да е виждал каналите на Маями)?
когато хората живеят в къщи с басейн които струват 2-3 годишните им заплати (и са по-евтини на квадрат (без да се броят бейзмънта и гаража в квадратурата) от хампартаментите във Варна) а не в панелки във Възраждане тогава ще ми приказвате за Маями.

Варна си беше хубава на времето - преди 20 + години. един нормален град.
сега не е така, засра се вилната зона (иначе токът е 140 волта, едно кафе го вариш 1 час), няма канализация, ужас. Аксаково и Виница се водят престижни квартали. ужас.



Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 03:38:04
четете следното:

[forum.investor.bg]

Няма стабилност в момента. Всъщност идеятя, че кризата в БГ ще е силна и брутална просто не е обнародвана все още. Имам приятел с малка фирма за сондажи, която в момента е само на хартия и не функционира. Вече месеци няма работа. Подизпълнители по строителни обекти получават заплатите си във тарекот, който освен за тренировки по карате за друго няма да ползват. Вече станах свидетел на това как някои банки раздават кредити само на хора които плащат % обратно през трети лица!!! Това ми напомня за едно неотдавнашно минало.
Имам поглед в-ху стокообмена в Европа. Като гледам какви са навлата при транспорта... , честно казано очаквам всеки момент масови фалити при превозвачите с повечко лизинги. Строително-кредитния бум в БГ, който създаде работа на много хора и ги накара да си помислят, че имат пари свърши и няма да се повтори в близките 10 години.Цените на НИ са вече в мазето, просто по медиите се пишат врели некипели. Реални зделки по на 400-600 евра на квадрат подпират пазара, а строителите се молят и баят да не се разчуе, което естествено естествено ще доведе до лъсването на имотно-пазарния ни задник. В последния месец имах възможност в рамките на маркетингова дейност да контактувам с известен брой бг фирми ( окло 60). Познайте с какво впечатление останах!?! Мдаа вносители и дистрибутори почти нямат продажби на селскостопанска техника, а на строителна да не говорим. Производители не смогват да си покрият дълговете а пазарът поема все по-малко стоки както и кредит!!! Общо взето всички са затаили дъх и чакат цунамито, а по-далновидните затварят офиси и концентрират дейността. Между другото вносът в БГ намалява, което ме навежда на мисълта, че хората не харчат или по-точно не има дават кредити да харчат, нищо ново нали !?! Струва ми се, че не след дълго единствените пари които ще създават блага в БГ ще са ЕУ фондовете, АКО се управляват горе долу добре (което е малко вероятно). Въобще картинката явно не е розова, тепърва ще задлъжняваме на МВФ под предлог, че приемаме помощни пакети на стойност милярди, които естествено само ще консолидират зависимостта на страната от външни институции. Това последното всъщност за какво ли го споменавам, та то от край време си е така и не само с БГ. То и силни до скоро икономики ще трябва да играят по чужда свирка много скоро време!!! Въобще....
"Welcome to the new world" !!!.
Един свят с повече възможности за маладите(които мислят корпоративно).
Един свят с по-добро корпоративно образование.
Повече задлъжнялост и зависимост.
Един свят в който технологиите ни заслепяват, и ни карат да си мислим че живеем добре...
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 03:54:09
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> сравняването на Варна с Маями го приемам за шега.
>
> като направите една баскетболна зала във Варна
> която да има средно 20 000 + посетители готови да
> платят 120-150 + долара средна цена за един
> баскетболен мач от НБА, когато средният доход на
> домакинство надмине 50 000 щатски долара на
> година, когато построите каналите им (някой да е
> виждал каналите на Маями)?

Куку, абе то е ясно, че Варна и Маями са супер различни и все едно да сравняваме ябълки и портокали. Иначе каналите са във Fort Lauderdale/Port Everglades, а не в Маями, на половин час с кола от там, но си е друг град.


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 08:25:08
Тази тема все по-силно започва да се превръща в платформа, от която се излива емигрантският негативизъм. И не само тази. Забелязвам, че повечето от участниците, които живеят в странство, са заели тази позиция. Дали е подсъзнателно или просто поза не се наемам на тълкувам, но все повече се задълбочава това ми убеждение. Винаги ми е било странно как българи в чужбина говоря за 'нас' във второ лице множествено число - 'вие' това, 'вие' онова...Явно пак опираме до чусвтвото за самоопределяне.

Куку, върни се назад и прочети кой пусна мухата за сравнението м/у Варна и Маями winking smiley Същият, който беше чул за плановете да се строи небостъргач на парцел 600м2. на мястото на шахдома - този, който живее в 'голям европейски град'. Аз, който съм роден и израсъл буквално на метри от Шах Дома, така и съм пропуснал тази новина...или може би е бил просто слух сред емигрантските среди, до които аз достъп нямам, знам ли
Това за 140-те волта ток пък го срещам за кой ли път вече. Дано поне ти е ясно, че 140 волта не е напрежението в цяла Варненска област.
Що се отнася до прогнозните ти цени, би ли дал разбивка на съставните на тази цена от 248 е/м2? Колко струва земята, колко тухлите, колко бетонът...
Варна е град в България и като такъв си носи своите особености, съпроводени от всичките недостатъци и предимства. Аз не съм заровил глава в пясъка пред очеВАДНИТЕ недостатъци на моя град и държавата ни, но мисля, че разходката в облаците също не е правилна позиция. Никога не е била.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 09:02:23
Продава

2-СТАЕН

245 EUR

град Бургас
Меден рудник

Квадратура: 69 m2
Етаж: 3-ти

Особености: Тухла, В строеж, Асансьор, С гараж, С паркинг, Лизинг

Допълнителна информация:
НЖСК Степен на завършеност на жилището- на тапа. Състои се от дневна с кухненски кът, спалня, антре, баня-тоалетна, склад. Обща тераса за двете стаи. Тухлена зидария, мазилка по стените, шпакловка на тавана, трикамерен PVC стъклопакет, интериорна блиндирана врата. ДИРЕКТНО ОТ СТРОИТЕЛЯ! Офис: ул. 'Александровска' 51, ет. 4, ж. к. 'Меден Рудник' с/у бл. 451 тел. 056/828 476,

Публикувана в 13:20 на 23 февруари, 2009 год.
Обявата е посетена XXXXX пъти.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 09:53:15
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> коганев писал:
> --Не ми е работа да се намесвам във Варна, но
> принципно се извъртат нещата, а в --частност и във
> Варна.
> --НИКОЙ НЕ ТВЪРДИ, ЧЕ ПОВСЕМЕСТНО И ПОД СТРОЙ
> ВСЕКИ В ТАЗИ ДЪРЖАВА ЩЕ СИ ПРОДАДЕ НИ НА
> 300е!!!!!!!!!
> --Има места, които няма да паднат под 1500, а има
> места КОИТО ИЗОБЩО НЯМА ДА СЕ ОБЯВЯТ ЗА ПРОДАЖБА,
> независимо от цената.
> --Кризата ще засегне САМО И ЕДНСТВЕНО ОНЕЗИ, КОИТО
> СА ПРИНУДЕНИ да продават.
>
> това е абсолютно погрешно. абсолютно невярно.

Кое е абсолютно погрешно и невярно? Може ли едно по едно и конкретно, а не в глобален мащаб?

Повсеместно и под строй ли ще ги продаваме? И аз ли ще си продам НИ? Ами аз не искам... и не съм искал през последните няколко години. Преживял съм три кризи без да продам НИ - ще преживея и тази. И не само аз...

В Пловдив, в Стария град, има една кръчма - Пълдин. Ей така се сетих... Значи когато Пълдин я продадат за по-малко от 5000 Е на кв. м. тогава ще се съглася, че всичко и навсякъде е разруха. А когато къщите около Пълдин паднат под 3000Е на кв.м. - тогава и аз ще си купя. Две!!! Напомням ти, че има продажби ИЗВЪН обявите - това са перли, брилянти на пазара на НИ. Техните цени не се определят на килограм по средни цени от обявите. Те си имат съвсем други купувачи. Само да ти кажа, че в тези къщи по стените има рисунки на бай Дечко, на Слона, на Златьо Бояджиев...

Та, освен притиснатите до стената, кои други ще продават на нива под себестойност или на т.нар. дъна? Ства въхпрос за НИ, нали? Недей глобално да ми обясняваш, а простичко - кои ще продават на дъното?
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 11:56:15
avatar
...кои ще продават на дъното?

Съдебните изпълнители! :]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 13:08:40
кратункьо Написал:
-------------------------------------------------------
> ...кои ще продават на дъното?
>
> Съдебните изпълнители!

И колко имота от типа, който описа Коганев, знаеш да са били купени с ипотека? А колко въобще са били продавани?
Човекът ти каза, че само притиснатите до стената ще продават. Дали те или съдебните изпълнители след тях...каква е разликата winking smiley

Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 13:09:24
zrfv Написал/а:
Quote

Тази тема все по-силно започва да се превръща в платформа, от която се излива емигрантският негативизъм. И не само тази. Забелязвам, че повечето от участниците, които живеят в странство, са заели тази позиция. Дали е подсъзнателно или просто поза не се наемам на тълкувам, но все повече се задълбочава това ми убеждение. Винаги ми е било странно как българи в чужбина говоря за 'нас' във второ лице множествено число - 'вие' това, 'вие' онова...Явно пак опираме до чусвтвото за самоопределяне..
.
Какви са тези изявления?Това е свободен форум за ИМОТИ и всеки има право да изявява мнението си за тях. Регистрира се и изразява мнението си , каквото и да е.Ако изразеното мнение по някакъв начин е в противоречие с правилата на форума - има си администратор , който/която ограничава достъпа му/и...В правилата на форума не е указано какво трябва да бъде гражданството , социалното положение ,сексуалната ориентация,пола ,партийната принадлежност или местонахождението на даден форумист.Прочете ги тези тези правила ,за да не ставате смешни... А за платформи обикновенно се пише в интернет страниците ,които са създадени за участници с определени интереси и /или обединени около някаква кауза (партийна например). Прочетете ги тези неща ...
[forum.imoti.net] *book* *write* *yes*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 13:12 от милко вълков.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход