Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 13:15:36
avatar
Още малко светлина по темата:

[www.dnevnik.bg]
[www.dnevnik.bg] *book*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 13:37:59
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> четете следното:
> .......................
> "Welcome to the new world" !!!.

Това чаках да прочета и да събера 2+2!

Явно варта и киреча няма да се харчат доста петилетки.
Земеделската земя и ВЕИ - е друго.

Благодаря на kuku987, acen1975, koganev, BulCan и още много умни люде! Те си знаят кои са. Не на последно място и на д-р Красимир Петров от щатския унивеститет в Охайо.
Живи и здрави и благодаря за споделеното знание! Питам си дали си давате сметка колко съдби спасявате?!...*bow*

Хавлията, фъстъците и както Д. Адмас е писал - "Без паника!"
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 13:41:30
Господин Вълков,

Не виждам защо някой би трябвало да се засяга от изказването ми. Постът ми беше не нападка, а констатация, с която не съм ангажирал никого и от която същевременно би трябвало да се усеща и известна доза тъга, която е единственото ми чувство, което съм вложил в случая. Уважавам дълбоко хората, без значение тяхната сексуална ориентация, раса, партийна принадлежност. Уважавам не по-малко и сънародниците ми, живеещи в странство и винаги ми е било и ще ми бъде странно и мъчно, когато виждам, че съществува някакво разграничение от типа 'ние и вие'. Аз никога не съм усещал така нещата. Дано да не се заблуждавам.
Правилата на форума (в по-голямата си част тези правила са еднакви за всички форуми по отношение на санкциите за изразяване на някакъв вид нетърпимост) са ми добре известни. Аз самият съм бил и продължавам да съм част от администрацията на няколко други форума и смея да твърдя, че съм наясно до голяма степен. Ако все пак администратор или модератор сметне, че съм нарушил правилата, нека вземе съответните мерки.
Членувам в този форум от доста време. Не мисля, че до момента съм давам повод на някого да се чувства засегнат, но понеже родителите ми са ми дали достатъчно добро възпитание, поднасям извинения на евентуалните засегнати. *beer*
Относно 'платформата', бих казал само, че прекалено сте се задълбочил в понятието. Аз лично не влагам толкова дълбок смисъл.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 13:48 от Zrfv.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 22:05:28
коганев, като имаш пари, харчи си ги както си прецениш.

щом си готов да платиш за нещо петорната му цена нямам никакво намерение да те спирам.

със здраве.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
07-03-2009 - 00:19:39
Zrvf, нагнетяваш напрежение и омраза във форума smiling smiley Шега разбира се.

Жалко е това, че не знаеш какво става около теб не хубаво. Тръгнал си да коментираш глобални неща, пък не знаеш какво става около теб самия. smiling smiley Това за този проект за небостъргач го знам от човек от камерата на архитектите във Варна, който между другото участва и в съставянето на новия устройствен план на Варна. Виждал ли си новия план? Съветвам те да го видиш. Точно в този план са заложени едни грандомански проекти, нещо като Варна Маями на Балканите. Примерно, иска се да се мести пристанището на вътре в канала и на мястото му да се направи алея с яхтено пристанище. Долу до гарата, където са банките да се строят небостъргачи, нещо като Канари Уорф. Това лично мен ме съмнява да стане. А иначе един от пишещите хубаво ви е обяснил кога точно Варна ще стане Маями.

Варна е точно един град на границата между Мала Азия и Европа. Културно, икономически и по всякакъв друг начин на мен лично ми напомня на Измир. Няма как и да е друго. Ако човек провери регистрите на града ще види, че в началото на 20ти век във Варна преобладаващата част от населението е било от османски произход (нищо лично срещу хората нямам). Като сложи човек визнатийците, гагаузите, арменците и еврейте се получава една сплав, която може само да ти гарантира ориенталщина. Как ще стане Варна Маями? От къде ще дойдат чернокожите да карат кабрио коли и да слушат рап? Кога ще дойде Версаче да си спре яхтата във Варна и да си направи вила. Къде ще го настаним? В хотел Мусала, който пък е собственост на един украйнец дето си мисли, че е Тръмп ли?

Нямам предвид, че Маями е най-красивият град, но като види човек какво е направено там и какво във Варна и като сравни цените на НИ може да се види най-добре размера на балона при НИ във Варна.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
07-03-2009 - 00:24:19
лелееее за 2 минути осра Варна
Там за където разказваш =да ще има яхтени пристанища и доколкото чувам вече са закупени терените , така че небостъргачи може и да няма още 10 години , но яхтени пристанища ще има
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
07-03-2009 - 00:41:23
super_jack, радвам се, че ти не възприемаш думите ми като израз на нетърпимост winking smiley
Ако се разровиш по-назад в темата, ще видиш, че и за местенето на пристанището вече стана дума. Това местене би било съвсем закономерно и обосновано от гледна точка на разположение на пристанищния комплекс (не заради атракционите, които се очакват), за разлика от тея идеи за небостъргачи.
Иначе на всеки трезвомислещ човек е ясно, че паралел м/у двата града няма как да се направи.

П.С. Ако проектът с преместването на пристанището се осъществи, то цените на имотите в Гръцката махала ше скочат от нормалните за след 10 години 248е/м2 на скандални нива от над 500 е/м2. Това е моята прогноза в дългосрочна перспектива smiling smiley






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-07 00:49 от Zrfv.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
08-03-2009 - 02:09:02
наскоро шефа бе на банкет по случай акт 16 на жп-гарата, дето я ремонтираха преди 3 години. Та там са коментирали въпросните идеи за местене на гара и пристанище. На кратко:
ЖП-гарата се мести на мястото на стара гара. Сегашната са прави на музей.
Пристанището почва от там (старата гара) на запад.
изрива се пристанище Варна изток, коловозите на гарата, корабостроителния.
Изрива се всичко от острова. За това най ми е хикс как ще се разберат за нефтения терминал на "Петрол". Горките сега си правят нови резервоари.
Прави се пътна връзка през езерото (мост или тунел) горе долу между института по хидродинамика и стара гара.

Само за ориентир.
За продължението на булевард Левски до бул Сливница и Владислав трябва да обезщетят собственици със жилища в ЕПК, зад вече построеното до Мак-драйФ. Като гледам, яко финансиране има *xxx*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
08-03-2009 - 02:20:11
... и това "изриване" след коя точно ракия го решиха "шефовете" :]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
08-03-2009 - 11:04:24
Автоматчик, и в Барселона е било така преди около 100 год. Всичко са изринали хората за да построят обаче 5-6 булеварда които кръстосват града. И други неща са направили-та Барса е един от наи-красивите градове. Сега пък строят отделни квартали на юг и север от града представляващи еднофамилни къщи с инфраструктура по за 20000 човека. Свързани са с метрото на града и се стига до там за 10-20 мин. за 1 Е. Всичките са на 5 м. от морето. Пожелавам и на Варна тоя късмет!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход