Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 23:52:44
Zrfv, уж си от Варна пък не си чувал за мераците да се строи небостъргач на мястото на стария шах дом, точно срещу хотел Черно море. По едно време се беше заговорило за Алея 1. Абе от едно време има идеи Варна да стане като Маями. Само, че тези с идеите нямат пари един стадион да довършат, а между другото това е една от най-мощните икономически групи в България.

Относно снобарството. Нито съм се опитал да оплювам Варна и варненците (аз самия съм от Варна), нито съм се опитвал да се правя на забравил се снобар. Това, което писах за Варна е опит за представяне на реалността. Явно вие се засягате като ви показват реалността. Няколкото нови сгради с нищо не промениха икономиката на града. Разчита се главно на туризъм, парите на моряците, заблудени инвеститори в НИ и трансфери на българи от чужбина. Кажете ми ако греша. Туризмът и чуждите инвеститори се оттеглиха. Останаха моряците, за които не се знае дали ще имат работа в скоро бъдеще...За средните заплати по градове в България си има статистика. Такива извадки за това колко познати взимали по 1000 лева на месец не са представителни. Един млад човек няма всъщност какво да работи във Варна, особенно зимата. Освен да се качи на параход и да отплава друго няма.

И за да не се отклоняваме от темата, на този фон цени от 1500 евро на квадрат направо са смешни. А на купилите вече на тези цени, човек може да каже само едно честито.





Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 23:54:26
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> помня като почваха да КОПАЯТ на мястото на бившата
> гарнизонна фурна(предполагам знаете от КОЙ..?!!!!
> )....До чаталджа
> Почваха да копаят когато познат(брокер) ,отиде да
> пита дали има свободни единици.....
> Казаха че няма...!!!!!
> Цените започвали от 1200-1300е...още не бяха
> разкъртили асфалта..Информацията е от уста но
> цифрите впоследствие се убедих че не са
> фантазия.......
> С очите си видиах и гарантирам че строителството
> беше наистина КА¬ЕСТВЕННО....
> Не само в довършителните работи.......а дори и в
> основите.....

> Там например дори и криза не вярвам да падне под
> 1400-1500е/м2....
> Отделно че там живеят по-заможни
> люде.......предполагам.....

Жорка ,малко засилваш нещата!На тоя адрес например токовете и електромерите са тотално сбъркани и господ не може да ги оправи кой заради кого плаща тока от съседите!В строителството лъскавото далеч не е синоним на качество.Качеството първо е комфорт на обитаване
:]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 01:02:37
Фло , правя разлика между лъскаво и добре изпипано строителство.....
Аз съм критичен по принцип но когато нещо е направено много солидно-не мога да си изкривя душата......
Ако за теб качество е хубава боя или скъп теракот , за мене е масивни основи , хубава изолация , качествен покрив и др. неща които не се виждат при завършена сграда....
Това за токовете не го знаех...но не е голяма беля......
Нова инсталацияи всичко е ок.....
Ама калпави бетон , тухли и др.-няма оправия......
Но да не се отклоняваме от темата както казва Джак......
Ако някой чуе на такива места и такива имоти да паднат на 500е/м2 , да ми каже....
Веднага купувам и софра му спрятам.....айде лека... *tired*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 01:10:02
Я виж ти?! Преди време на морето имаше различни цени за българи и за чужденци- то и сега пак така, само дето тези за българи са по-високи.

[www.imoti.net]




[www.freeimmo.bg]






Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 07:01:15
super_jack Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv, уж си от Варна пък не си чувал за мераците
> да се строи небостъргач на мястото на стария шах
> дом, точно срещу хотел Черно море.

Парцелът на Шах дома наистина не е малък като за района, ама не мога да си представя какъв небостъргач може да се постои там. За х-л Черно Море бяха необходими цяло каре къщи, а тука на няма половин-един декар. Колко етажа небостъргач ще се двигне smiling smiley
Иначе това си е един от най-добрите (да не казвам, че е най-добрия) имоти във Варна.

Относно снобарството, помисли как говориш за 'съгражданите' си winking smiley Зимата аз си работя същата работа, която работя и през лятото. Хем имам моряшки паспорт, а така и не съм го позлвал по предназначение и не ми е минавало през ума да се кача на кораб winking smiley
Пак ти казам, че за много от нещата си прав, но представяш нещата прекалено песимистично. Когато дойдеш да работиш във Варна, тогава давай мнение за заплатите - това е моят другарски съвет winking smiley

Жоро, тази кооперация нещо така и не ме грабна с вида си отвън. С тези полусутеренни първи етажи, горе е прозорче до прозорче, балконче до балконче (то не, че при останалото строителство е по-изчистен дизайнът). Отделно Кооперацията еразположена в най-шумната и мръсна част на 'Чаталджа'



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 08:53 от Zrfv.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 09:53:58
Не ми е работа да се намесвам във Варна, но принципно се извъртат нещата, а в частност и във Варна.

НИКОЙ НЕ ТВЪРДИ, ЧЕ ПОВСЕМЕСТНО И ПОД СТРОЙ ВСЕКИ В ТАЗИ ДЪРЖАВА ЩЕ СИ ПРОДАДЕ НИ НА 300е!!!!!!!!!

Има места, които няма да паднат под 1500, а има места КОИТО ИЗОБЩО НЯМА ДА СЕ ОБЯВЯТ ЗА ПРОДАЖБА, независимо от цената.


Кризата ще засегне САМО И ЕДНСТВЕНО ОНЕЗИ, КОИТО СА ПРИНУДЕНИ да продават.

Причините за това могат да са много, но най-честите ще са:
- непосилна ипотека или обслужване на друг заем за закупуване на НИ;
- угроза от фалит при малки приходи от продажби;
- належащи други големи разходи, вкл. инвестиционни.

Нека ви припомня и листа с купувачите.
- потребители - нуждаещи се от жилище;
- инвеститори - за някакъв вид бизнес;
- чужденци - от горните два вида;
- държавата - по ред причини.

Потребителите са с ограничено финансиране за известно време, затова са много слабо активни.
Инвеститорите също са с доста слабо финансиране, а и интересът към НИ значително спадна напоследък.
Чужденците като цяло са доста скептично настроени... а и техните локални проблеми не са за пренебрегване.
Държавата - нямам идя какво може да направи държава като България с тако управление.

на фона на горното може да се каже, че НИ масово ще се продават на много по-ниски нива от сегашните, но цени над 1500 Е ще има и сделки на такива нива ще има, като те няма да са определящи - става въпрос за крайно ограничен брой НИ с уникални характристики. По-скоро ще са единични сделки и няма да минават през обявите по форуми и вестници. Обявите по-скоро ще са затрупани с евтини НИ, защото освен горното, АНИ ще пускат по 50 пъти едни и същи НИ... по стар и доста по-ожесточен навик.

В частност за Варна може да се каже, че е в по-изгодно положение от София, защото София, освен административна столица е едно нищо, а Варна е красив морски град. Аз съм от Пловдив и затова оценката ми е безпристрастна. :]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 10:36:48
Много хубаво мнение от Коганев.......
Няма нужда от допълнение.....
Мисля че важи в по-голяма или малка степен за всеки от по-големите градове......
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 15:08:08
Присъединявам се към Жоро. *beer*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-03-2009 - 15:33:31
Дали има някаква информация какво ще се случва на ъгъла на ул. "Генерал Колев" и ул. "Македония". Дали няма да е същото "качествено строителство"?
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-03-2009 - 03:05:59
коганев писал:
--Не ми е работа да се намесвам във Варна, но принципно се извъртат нещата, а в --частност и във Варна.
--НИКОЙ НЕ ТВЪРДИ, ЧЕ ПОВСЕМЕСТНО И ПОД СТРОЙ ВСЕКИ В ТАЗИ ДЪРЖАВА ЩЕ СИ ПРОДАДЕ НИ НА 300е!!!!!!!!!
--Има места, които няма да паднат под 1500, а има места КОИТО ИЗОБЩО НЯМА ДА СЕ ОБЯВЯТ ЗА ПРОДАЖБА, независимо от цената.
--Кризата ще засегне САМО И ЕДНСТВЕНО ОНЕЗИ, КОИТО СА ПРИНУДЕНИ да продават.

това е абсолютно погрешно. абсолютно невярно.
надуването на балона на НИ в световен мащаб се дължеше изключително на евтиното кредитиране в резултат на което 80 процента от световното богатство е в екуити. изкючителен левъридж раздуващ цените на НИ до нива в пъти над реалните

в момента тече естественият процес на краха на всякакво екуити. няма пари и капитал в света да обусловят такива цени на имотите.
в момента се запълват дупки във финансовата система като се трупа нов дълг.
съществуването на световната финансова система е невъзможно без да се променят коренно фундаментите. какво ще се случи? здраво ограничаване на кредитирането и изискване за даунпеймънт от 25- 50 процента от стойността на имота. както и насърчаване на спестяването.

Бг балонът се разви само и благодарение на натрупването на дългове. 37 милиарда евро се изпапаха и изляха в бетон, сега предстои плащането.

Аз се хващам на бас че цените ще се синат под нива от 248 евро за топ локейшън.
абсолютно съм сериозен.

наблюдателите в Бг нямат и хабер какво се случва в момента по широкият свят.
случва се глобална депресия (цитирам министър предесателя на УК - Гордън Браун)

Бг в скоро време ще се окаже в невъзможност да поддържа дефицита във външната търговия и с инфлирането на лева цената на имотите ше стане...0.

В Канада в момента има спад на проддажбите на НИ от 80 процента (продават се 1/5 от имотите опреди година) а спадът на цените е около 20 процента за 3-4 месеца.
това в една от най-богатите страни на света с огромни запаси на суровини.

да си въобразяваме че Бг ще остане настрани от кризата или ще поддържа отношение цена на имот спрямо годишни доходи от над 15 (при норма 3) е наивно.

дори и 248 може да се окаже оптимистична прогноза.





Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход