Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 09:54:56
Един балон се надува различно в зависимост от количеството въздух, което се вкарва в него и неговата еластичност. Имотният балон у нас може да се надува още някоя година, може да се пукне и сега. Ти кажи, кога шумът от пукването ще бъде по-силен и стряскащ? smoking smiley
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 10:07:55
Продавач, ако за София има увеличение в броя на сделките за останалата страна има намаление. Все пак София не е България
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 10:16:25
Imotenbalon Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, ако за София има увеличение в броя на
> сделките за останалата страна има намаление. Все
> пак София не е България
............................................................................

София е "другата България" spinning smiley sticking its tongue out

Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 10:43:23
Хора, как така тълкувате данните?? Справката от агенция по вписванията показва следното:

4-то трим. 2007 107080 продажби за страната (15854 за София)
1-во трим. 2008 56483 продажби за страната (8035 за София)


Това само със сезонност ли се обяснява??? clap:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-22 10:45 от stamby.
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 20:47:05
avatar
Imotenbalon Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, ако за София има увеличение в броя на
> сделките за останалата страна има намаление. Все
> пак София не е България


Приятелю НЯМА намаление и за страната!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 21:27:18
Продавач, ти да не обикаляш като някоя фея из страната бе *****? не само има намаление в страната ами направо е катастрофа... всички се ослушват само.. недей да лъжеш хората :g:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-22 23:23 от Продавач.
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 23:26:39
avatar
tsekata Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, ти да не обикаляш като някоя фея из
> страната бе *****? не само има намаление в
> страната ами направо е катастрофа... всички се
> ослушват само.. недей да лъжеш хората
>


Първо молбата ми към теб е да не ми създаваш работа за да не ми се налага да ти коригирам мнението - просто не използвай обидни и нецензурни изрази независимо към кой потребител тук във форума, защото това не е спортен форум!

Второ влез в сайта на службата по вписванията и провери дали лъжа!

Трето приятелски съвет от мен - изказвай се подготвен в противен случай се излагаш!



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е какво стана?
22-05-2008 - 23:54:47
много си зле, направо ми редактирай мнението към нарастване на сделките, като се правиш на редактор.
не ми ги разправяй тия за службата по вписвания. като си продавач уж то сам знаеш, че има един период от търсене на имот през намиране, покупка та чак до вписване. айде да видим следващите два месеца какви ще са цифрите за вписванията.
разбери, че не си прав, тия цени имат цикли ще дойде и тук коригирането, а според мен вече е почнало... каквото и да си говорим друго са си чисти спекули.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-23 00:01 от tsekata.
Re: Е какво стана?
23-05-2008 - 00:07:21
avatar
Аз съм брокер приятелю само ник нейма ми е "продавач" smiling smiley
Виж за мен е все тази дали растат цените, броя сделки или каквото и да е. За мен е важно да ми върви в бизнеса и да имам голям оборот - а голям оборот се прави не с високи цени, а с продажби. Тъй че фактите са си факти не можеш да ги промениш - а дали и кога ЩЕ се променят това можеше да питаме баба Ванга на времето...
Много хора има тук във форума, които смятат, че на брокерите им е угодно да растат цените - това не е така. Важното е да има сделки те формират месечен и годишен оборот... Ако цените спрат да растат и дори спаднат с 5-10% в София аз ще се радвам много, защото ще се увеличат сделките и хората по-бързо ще правят своя избор, което за брокерите е ок...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е какво стана?
23-05-2008 - 03:58:32
така, първо си оправете скапания сайт и кирливия Май ес кю ел и Пи Еич Пи.

второ, оставиха ги за малко на мира във форума и се разпърдяха сладурите.
без малко да се наакат.

за какво става дума в горната статиика по вписванията? Ами че тя включва сумарно всички сделни с НИ включая земеделските земи и парцелите.... и виличките по лозята... т.е. това не е статистика за жилищата...

като се има впредвид че сега е модно купуването на земеделска земя...
да не се окаже че 10 процента от тези сделки са за жилища...
(тъй де да не се окаже че бай доган изкупува земеделска земя а това тука се отчита като сделки с жилища...)

Иначе статискиката е абсолютно смехотворна, жена ми е от малко провинциално градче (бишв окръжен център), там имат 10 сделки за година, леля и продава апартамент тухла в центъра от 3 години на много изгодна цена и досега е нямала оглед...

А тази статискика отчита над 500 продажби на тримесечие за това градче....

сладури.
Точно както статиската за цените дето се оказва че отива пешо на държавна заплата от стъкмистиката до офисите на избрани фирми (явлена, адрес НИ) пият по едно кафе с брокера, предоставят му се избрани (и фиктивни) сделки и новата бомбастична статискика е факт.

Това в европейска държава. Като се има впредвид и каква инфлация отчитат сладурите...

То затова в Бг никога няма да има реална статискика и информация.. че тогава няма да има шарани. То шараните се ловят в мътна вода.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-23 04:18 от kuku987.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход