Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Туристически сезон 2009 по морето.

Публикувано от filmatoplo 
Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 18:31:28
Спрямо миналата година някой сегменти бележат 50% спад .В разговор с ресторантьори и собственици на хотели -поглеждайки тетрадките с оборота от миналата година по това време - 50% . В моята професия свързана със строителството спада е 4 пъти спрямо мин г -радостното е че няма заеми. :] Легловата база стартира в момента с цена 10 лева за легло . Само цените на пици и дюнери са високи - тоест и по заведенията е скъпо. Търговците на дрехи и други дрънкулки са като попарени марули-понеже още зимата платиха наеми от 5 до 15 000 лева и сега няма да могат изби . Лято е а хора няма в 20 часа като излезна на терасата не мога да позная дали е лято .-Август ще бъде септември. Забелязва се че чехи и словаци не пазарят -големи турби с алкохол -лягат си рано без песни.Аз също имам сем хотел - плахи са нещата плахи. На да ли ще изкарам същия оборот като миналата година . Дано не съм прав ама декември,януари и февруари -голям глад ни чака. За Приморско,Китен говоря. Ще го бъде или не *huh*
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 19:01:13
на хората не им се харчат пари за глупости в момента. А и нали са набълбукани с кредити и трябва да заделят основно за вноските, та не им остават свободни пари за море.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 19:16:48
Значи за сега с 50% казваш?
-Връщам се тъкмо от Таi-Phuкет и трябва да ти споделя,че не само полета и нощувките ми бяха с невероятно намаление,но и там на място се оказа,че излети(30-80%),заведения(20-50%),пазар(20-75%) ,така че се подготвайте.Преди седмица ме молеха за 900гр. калкан на скара с малко салтка към него за 4.30?.Таи-масажи 1h-4? и.т.н. *beer*
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 19:26:43
avatar
ciganin Написал:
-------------------------------------------------------
> на хората не им се харчат пари за глупости в
> момента. А и нали са набълбукани с кредити и
> трябва да заделят основно за вноските, та не им
> остават свободни пари за море.
>
> __________________________________________
> Без комисион! *No commission!* Keine Кommission!


Това са глупости, все може да отделиш поне 1000 - 1500 ойро за почивка. Ако си опрял до тях то си потънал вече, само че не го знаеш още :]
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 19:31:42
Servel Написал:
-------------------------------------------------------
> Това са глупости, все може да отделиш поне 1000 -
> 1500 ойро за почивка. Ако си опрял до тях то си
> потънал вече, само че не го знаеш още


И аз така мисля, даже по 3 - 4000 ойро на всеки 2 месеца за почивки нищо не са, ама защо тогава хотелиерите ревът


Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 19:53:06
И аз да кажа, направо 5000-6000 Юро всеки българин трябва да може да отдели за почивка и непременно да ги забие в жилищен..., пардон курортен комплекс Слънчев Бряг, в мазните ръчички на разни другари.
Ако не забиеш Е6К в цветушата и просперираща бг туристическа кочина... падрон индустрия , си много изпаднал и освен т'ва никакъв патриот не си.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 20:54:44
avatar
ciganin Написал:
-------------------------------------------------------
> Servel Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Това са глупости, все може да отделиш поне
> 1000 -
> > 1500 ойро за почивка. Ако си опрял до тях то
> си
> > потънал вече, само че не го знаеш още
>
>
> И аз така мисля, даже по 3 - 4000 ойро на всеки 2
> месеца за почивки нищо не са, ама защо тогава
> хотелиерите ревът
>
> __________________________________________
> Без комисион! *No commission!* Keine Кommission!

Ми ще реват, щото за тия пари може да се почива на много по-добри места по света.

Бях преди 10тина дни на нашето море и много ме дразнеше, че навсякъде, където влеза ме заговарят на англиийски, немски или руски - а после пищят. че чужденците не оставяли бакшиши.

Ами щом им се лезят на тях ( дето чужденците дошли тук и не смеят 5 лева да изхарчат извън хотела) - да печелят от "богатите" чужденци.

Не знам кое ме дразни на нашето море повече - свръхзастрояването или липсата на елементарно обслужване *beer*
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 20:55:30

Яворе,

Ти не отиде ли до Бангкок? smiling smiley

Тази цена на пакета, който си ползвал е такава, защото сега е нисък сезон (прочетох те в инвестор) Най-много натежава цената на самолетния билет. По това време на година са винаги ниски. Освен това, авиокомпаниите, в момента, правят много големи намаления.

Хотелите, обслужването, цените са несравними с нашите, за съжаление.

Цените на храната, шопинга... С тях, допълнително се намаляват (избиват) разходите...
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 21:21:18
filmatoplo

Дано не съм прав ама декември,януари и февруари -голям глад ни чака. За Приморско,Китен говоря. Ще го бъде или не


Ами какво търсиш там? Аз съм работил 1980 г. на ММЦ-то на скутер и повече не съм се върнал. Което ме впечатли тогава беше, че на 1 юни в Сл.бряг/тогавашния/ имаше достатъчно хора и плажа вече беше зареден с чадъри, а в Созопол и надолу нямаше един чадър или човек. пълна пустош. Там сезона започва един месец след Сл.бряг и свършва месец и половина преди него.

Значи за сега с 50% казваш?
-Връщам се тъкмо от Таi-Phuкет и трябва да ти споделя,че не само полета и нощувките ми бяха с невероятно намаление,но и там на място се оказа,че излети(30-80%),заведения(20-50%),пазар(20-75%) ,така че се подготвайте.Преди седмица ме молеха за 900гр. калкан на скара с малко салтка към него за 4.30?.Таи-масажи 1h-4? и.т.н.


Освен, че сега е дъждовният период, т.е. най-лошият, за да ти направят такива отстъпки значи цените са били с пъти отгоре. Бил съм в Тайланд в голамата им криза преди 12 г. и нямаше особени отстъпки. Верно, че в хубавите места няма как и да има. Но не можеш да сравняваш Тайланд с нашето море, защото отивайки там отиваш в чужбина и естествено, че впечатленията са различни, даже да е много по-лошо. Най-гнусните пици съм ял в Рим и в "Планета Холивуд" в Тайланд, но ги ядеш там. За да кажеш къде е по-хубаво трабва да седиш достатъчно.

Бях преди 10тина дни на нашето море и много ме дразнеше, че навсякъде, където влеза ме заговарят на англиийски, немски или руски - а после пищят. че чужденците не оставяли бакшиши.

Това не го разбрах.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
28-06-2009 - 21:41:03
др. Иванов,
Ама ти.... направо ме разстрелваш... :]

Само за Планета Холивуд приказваш. Ако си бил там, наистина, само нея посочваш... smiling smiley

Голямата криза и нямало отстъпки.... Ако сега е евтино, тогава беше безбожно евтино.

Преди, 1$=25 бата. По време на кризата, бата започна да се обезценява. 27-30-35-40бата за долар...

Цените обаче бяха в батове, същите!!! Какви още отстъпки трябва да се правят?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход