Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
09-04-2008 - 14:45:47
Спиридон,

Ок, мерси за поправката smiling smiley Нека са 40 км smiling smiley

Ако същността на изказването ти е, че София ще расте "на ширина" или по-скоро "на диаметър", съм съгласна с него (е, дано поне нагоре не расте и да си остане Витоша планина, а не квартал на София smiling smiley.

Проблемът с инфраструктурата си го има, обаче, и няма да бъде решен в близките 5-10 години (поне аз не го виждам да бъде решен) - вземи самото околовръстно даже -то е направо подигравка за град с тези мащаби вече. Има твърде много да се прави. А тези, които идват и остават, искат "всичко и сега", за което не мога да ги виня ('щото и аз го искам smiling smiley).

А в приказката за причините и за ролята на държавата не ми се навлиза. Съмнявам се, обаче, че държавата (не и сега, не и нашата) ще се заеме да помага на гражданите си да си решат жилищния проблем.
Re: Е какво стана?
09-04-2008 - 15:16:56
Joan пет десет години ако са това ще е чудесно

В други теми бях писал че и 20 години няма да са достатъчни за ифраструктурата в частност София

Виж по малките градчета ще може и да се оправят за толкова години ако ги оправляват малко по-умни глави които мислят 15 год. напред а не мандат да сврши друг да дойде

Аз съм сигорен че до 8 год околовръстното още няма да е направено така че да функционира както трябва .Говорим за цялото околовръстно

Казах го и пак ще го кажа иска градоустройствен план който да направи така че софия наистина да започне да расте към вакарел и долно и горни лозен ,там има прекрасни места за построяване на еднофамилни къщи

В софия има доста работа да се върши има куп места на които могат да се пробият тунели и да се направят наистина добри и бързи връзки между някой точки но аз лично невярвам че това ще стане някога

Наскоро правиха проучване колко допълнително плащат софиянци за бензин поради задръстванията и сумата се оказа над 100 000 000 лв годишно

Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 08:24:42
avatar
Е какво стана winking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 08:43:43
Много "харесвам" откривателите на топлата вода - говорят,говорят и накрая,хоп.....планината родила мишка !
прочетете постовете на ПУНДИ - какво,къде и кога ще се продава ?!?!
прочетете постовете на ПУНДИ , че пазарът никога не спира !!!!!!!
ПУНДИ пишеше-ще се продава ОНОВА,което НЕ Е продавано и е още ЕВТИНО !!!

ето доказателството :/businessweek.bg/news.php?category=1&id=1834
Пунди пишеше-ще се продава онова,което позволява джоба ни , когато се успокои т.н. КРИЗА в САЩ , която им подарихме с високата лихва на ЕЦБ !
ето началото на края !!![money.ibox.bg]
Индъстри УОЧ още снощи започна изпускането на духа от бутилката , да се готвят пишманспекулантите , след тях консуматорите на новини !
всичко лошо е забравено - "хайде отначалооо,ринги ринги раее" - това беше една песничка от детсквото ми
Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 09:44:37
Industry Watch за "богатството на домакинствата в България"


Финансовите активи нарастват значително по-бързо както от инфлацията, така и от ръста на заплатите
24.04.2008
"Богатство на домакинствата в България, първо тримесечие на 2008 г." е редовният доклад, който Industry Watch представи днес.

По оценка на Industry Watch финансовото богатство на населението достига 31.3 млрд. лв. (или 4100 лв. на човек от населението) към първото тримесечие на 2008 г.

Финансовото богатство нараства значително по-бързо както от инфлацията, така и от ръста на заплатите

- с 28.5% спрямо същия период на 2007 г. Българските домакинства вече притежават финансови активи на стойност над 55% от БВП.

Българските домакинства продължават да бъдат консервативни при управлението на своите спестявания, като държат над 60% от богатството си в банкови депозити и около ¼ под формата на пари в брой.

Високият дял на нискорисковите (и нискодоходни) форми на спестяване - депозитите и парите в брой - ограничава прякото влияние на глобалната финансова криза върху богатството на населението.

Все пак кризата доведе до известна трансформация в активите на населението - спрямо предходното тримесечие банковите депозити нараснаха за сметка на акциите и вложенията във взаимни фондове.

Динамиката на богатството по видове активи е следната:

Делът на парите в брой във финансовото богатство намалява, коeто е индикатор за повишено доверие на гражданите в банковата система.

Намаляването на относителното тегло на държаните пари в брой вероятно отразява и процес на постепенно свиване на сивия сектор.

Депозитите продължават да са най-значимия финансов актив на българските домакинства. В рамките на 7 години депозитите се удвояват като размер. На годишна база ръстът на депозитите се стабилизира около 30% годишно. Коефициентът на проникване (като % от БВП) достигна 35%.

Част от индивидуалните инвеститори на фондовия пазар през миналата година бяха мотивирани от възможността за реализиране на бързи и големи печалби, без склонност към дългосрочно вложение.

При спада на доходността в последните месеци тази група инвеститори побързаха да изтеглят вложенията си. Същевременно, някои граждани се пренасочиха към по-малко рискови алтернативи като банковите депозити например.

В този контекст преоценката на риска от страна на домакинствата е здравословен процес, твърдят анализаторите на Industry Watch.

Жилищата продължават да са най-големият актив в богатството на домакинствата.

Масовите жилища поскъпнаха с 32% годишно през първото тримесечие на 2008 г. въпреки влиянието на глобалната криза, като по ръст на цените на жилищата България продължава да заема едно от първите места в света.

Общата стойност на жилищата в българските градове достигна 68.5 млрд. евро в началото на 2008 г. По този начин съвкупното богатство (финансово и жилищно) на домакинствата се разширява до около 165 млрд. лв. (84.5 млрд. евро) в началото на 2008 г.

В Industry Watch очакват финансовото богатство да запази относително високи темпове на растеж през следващите две години, като българските домакинства ще насочват все по-голяма част от спестяванията си към инструменти, носещи (обикновено) по-висока доходност.

Не очакваме сътресения на пазара на масови жилища, които са основният актив в богатството на българските домакинства, отбелязват анализаторите.

Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 11:16:19
:} :} :} На тия Industry Watch само името им е западно - същите лъжливи овчарчета са като оптимистично настроените изказващи се собственици на агенциики- "само нагоре... нас туй не мож ни застигна".
Айде бе!!!! Само че лъжат не само себе си ами и целокупния български народ, ето това ме дразни най-много.
Тия прости и злонамерени наблюдателчета включват в богатството и жилищната площ - чакай малко, кой въобще може да оцени колко струва жилищната площ и не е ли това манипулация и опит да се задържи или надуе балона.
Ето такива са за съдене за манипулираща пазара информация.
Като потъват да си потъват, защо искат да завлекат и други. Отврат :g: :g: :g:
Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 11:42:27
ИХТИМАН И ВАКАРЕЛ СА ЕДНИ ЦИГАНСКИ ГЕТА И НИЩО ДРУГО, САМО МАЛОУМНИК МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ТАМ, ТЕПАВИЧАРОВ НАДЯВАМ СЕ НИКОГА ДА НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ БЪРЗА ПОМОЩ В ВАКАРЕЛ И ИХТИМАН ЗАЩОТО ТЯ НИКОГА НЯМА ДА ДОЙДЕ ТАМ, 20 МИН ДО ТАМ Е САМО В МЕЧТИТЕ ТИ !!!НИКОЙ НЯМА ДА ТИ СЕ ВЪРЖЕ ДА ЖИВЕЕ ТАМ , ПИШМАН ИНВЕСТИТОРИТЕ ОТ СУПЕР ГРАДЧЕТО ДО ЕЛИН ПЕЛИН МАЙ ПРИКЛЮЧИХА С СТРОЕЖА И ИЗДУХАХА СУПАТА!!!!! :loveu: :loveu:
Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 13:19:05
Емилиано,

Съгласен съм че в Ихтиман и Вакарел се срещат цигани, но да не би в София фда няма? По твоята логика САЩ и досега нямаше да се създадат , защото в прериите на Запад не е имало Бърза помощ и театър. Освен това има желани и възможни неща. Ако човек има работа в София , а семейството му живее в Арчар и не разполагат със 100 000 евро, мисля че по-доброто решение за жилище е около София при наличие на добри пътища пред перспективата на за(г)робващ заем. Европейските столици със Софийски цени гарантират инфраструктура, зелени площи и на-вече транспорт. Няма столица в Европа , която да е без развита мрежа на метрото, т.е поне 3-4 диаметрални линии с обща станция на различни нива някъде в центъра, така че между две най-отдалечени точки разстоянието да се взема за по-малко от час. Това ще стане в София наи-рано след 20-на години. Това, на което казват сега метро е трамвайче с 2-3- километров тунел.... Така че възникваи въпроса струва ли си да се вкараш в материална зависимост за цял живот срещу удоволствието да наблюдаваш 20-30 годишните родилни мъки на нормален съвременен град.
Не ангажирам никого с мнението, просто си мисля на глас. Надявам се все още да е безплатно



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-25 14:15 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 18:57:15
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------

> Казах го и пак ще го кажа иска градоустройствен
> план който да направи така че софия наистина да
> започне да расте към вакарел и долно и горни лозен
> ,там има прекрасни места за построяване на
> еднофамилни къщи

Нека ти обясня- София си има нов градоустройствен план и точно затова към Долни и Горни Лозен може да се застрояват еднофамилни къщички,че и такива в затворени комплекси. Само че, не може да оставиш един град да се застроява до безкрай само защото цяла България е решила да се пресели в него. Никъде по света го няма това мислене. Ако приемем,че в София живеят 2 милиона души,имаш ли представа по колко кв.м. зеленина трябва да се осигури на човек,за да изпълним европейските норми? А по колко детски площадки,спортни съоръжения,паркинги?

> В софия има доста работа да се върши има куп места
> на които могат да се пробият тунели и да се
> направят наистина добри и бързи връзки между някой
> точки но аз лично невярвам че това ще стане
> някога

София е строена рингово,за разлика от Варна,например. Тази особеност не може да не се отчита и "пробиването на тунели" не може да продължи безкрайно. Вземи карта на града и виж как са му ориентирани улиците............може да разбереш какви са му особеностите.
Ако пък се поинтересуваш за височината на водите в различните квартали,може още неща да ти се изяснят......
Re: Е какво стана?
25-04-2008 - 20:54:04
"Само че, не може да оставиш един град да се застроява до безкрай само защото цяла България е решила да се пресели в него. Никъде по света го няма това мислене."

Е това не е вярно!
Справка - Google Earth - отвори и разгледай тихоокеанското крайбрежие на САЩ напр.Сан Диего . Огледай се и около мегаполисите на атлантическото крайбрежие.
Виж Австралия - цял континент с неколко големи града .
Не искам да те пращам около Индия и арабските страни - ама и там е така !
Сателитните снимки са специално за Щатите са напълно актуални - няколкомесечни .
winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход