Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
Да не обръща внимание на еснафските мнения означава да не чете своите собствени (виж по горе на к’во му се вика нашенски еснафлия в съвремемен вариант, примерът е много показателен). N.nikoloff, може сега и с някои анатомични органи да почнеш да се хвалиш. Не дай боже повечето българи да са като тебе! Заради едните баничарки се изцвъкахте по всяка точка от Черноморието и не само, но това ще се връща на децата ви, за съжаление – и на нашите.

Putsov, с к’во се занимавам ще ти кажа – работя, забавлявам се, пътувам, сравнявам, срещам се с приятели, чета доста и напоследък пиша в този форум.
Ти гледам, че си търсиш съквартирант в другия форум. Дано да си намериш, че ако не можеш да си плащаш квартирата (какъвто си мощен строител/инвеститор :} ), току виж те върнали обратно в Стара Загора. Успех!

А сега по темата – не си заслужава да се плащат и 400 евро/м2 за абстрактна площ, която може да бъде продавана в този си вид само в България, при това не още дълго. При прецизни изчисления тези 400 евро/м2, всъщност стават поне 600 евро/м2, и тези пари за българското творение “на шпакловка и замазка”. Докато стане годно за обитаване, както се продават новите жилища по света, става поне 1000 евро/м2. А ако тръгнем от цена 1500-2000 евро/м2, сметката излиза, че тук реално всъщност се плащат 3750-5000 евро/м2. И оттук нататък, може да се коментира и качеството на нашето ново строителство. Нова ТВ излъчи материал за него. Може да се гледа тук [www.neterra.tv]
12.02.08, между 8.38 и 9.00 ч.

За това обаче си има отделна тема:
[forum.imoti.net]

Но и тая ви далавера ще свърши скоро, както казват англичаните “ще изтърпим и това удоволствие”.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-27 11:32 от 74ydur.
Четящият доста 74ydur, г-н философ, аз мисля, че не съм казвал, че съм мощен инвеститор, а работя за такъв. И това какво си търся въобще не те засяга. Ти нещо лично ли се опиваш да ме засягаш, а? Хайде, кажи какво работиш, да видим, или ще се прикриваш като.......да видим какъв авторитет си?

Love is all around
Ми по логиката на “какво те засяга” – и теб не те засяга какво работя. Питаше с какво се занимавам – отговорих ти. confused smiley
Здравейте,
Няма да правя намеци и внушения, няма да питам за цените на строителството, за печалби и т.н. Не ме интересуват. Вече.
Вчера случайно минавах с колата и погледът ми беше привлечен от един строеж.
Елитният кв. Изток на гр. София, ул. Ф. Ж. Кюри № 2, на 50 м. от бивше кино Изток, срещу Плиска.
Не се сдържах и направих снимки.
Сорри, нямаше табела (Знаем кой не слага табели) и не мога да кажа чие е това чудо на човешкия гений.

Какво ще споделите ?
Би ли струвало примерно 2000 Е м2. Не съм много наясно с цените.

Някой знае ли защо в момента повечето строители искат 80-100% предплата на зелено.
Няма такова нещо, поне в повечето случаи...

Love is all around
В повечето мои случаи има.Мога да напиша имената и обектите.
И все пак, в случаите когато това го има, защо според вас е така.Каква може да е причината строител да иска такаво предплата. Питам сериозно.
Ами случая е да няма осигурено финансиране, иначе не мога да си го обясня...Говориш за фаза да иска толкова на зелено, имаш предвид преди 1-ва копка ли?

Love is all around
Да именно преди първа копка, с резрешение за строеж и вече поставена ограда на обекта. На външен вид сериозни фирми. Това не са им първите обекти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход