Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
tigivi Написал:
-------------------------------------------------------
> И все пак, в случаите когато това го има, защо
> според вас е така.Каква може да е причината
> строител да иска такаво предплата. Питам сериозно.

За да не можеш да се откажеш,каквото и да ти сервира,затова!
А може да ти сервира всичко- да струпа едно пале тухли и да се води че е започнал дейност. Така поне 5г. няма как копче да му кажеш. А през това време,ще продаде на други като теб на зелено.......и ще кара поредната нова кола,и ще се дуе с яхтата си.....
Да си чул за осъден "инвеститор"?
И за да ти сервират накрая (ако въобще се стигне до там) още по-малко квадрати, щото баничарката му на оня струвала 174000. Значи не стига, че продават 69м2 за 80 по 1200 евро/м2, а на всичко отгоре получаваш 60, вместо 69 м2. На шпакловка и замазка (специална промоция за България). Ето:

“Внимавайте за квадратурата, когато купувате ново жилище. Обявените размери на жилището понякога не отговарят на реално използваемата площ. Най-често обаче желаещите да се сдобият с нов апартамент недоволстват от метода, по който е била изчислена квадратурата.
Например жилището е обявено 80 квадрата, в които са включени общите части. Обявената чиста площ е 69,57 кв. м. Ако клиентът събере квадратурата на стаите, балконите и стените, чистата площ става 60 квадрата. Когато се плаща, трябва да се дадат пари и за тези 9 квадрата отгоре, за които хората са объркани откъде идват. По този начин за апартамента от 80 квадрата, при който квадратът е 1200 евро, трябва да се дадат 96 000 евро. Ако трябваше да се заплаща само реалната площ от 60 квадрата, то той струва реално 72 000 евро. Така квадратният метър излиза не 1200 евро, а 1600 евро, оплакаха се кандидати за нов апартамент. Те настояват строители и брокери да започнат да обявяват реалната квадратура на апартаментите.”

[www.novinar.net]

А putsov беше писал, че това дето казвам за разлики от 50 до 100 м2 си е пълна глупост. Прав си putsov, пълна глупост. Сега се убеждавам, че е така. Процентната разлика е много повече от 50.
М,да! Къде сте господа инвеститори и работещи за тях? Къде сте,че да опровергаете написаното? smoking smiley
74ydur Написал:
-------------------------------------------------------
> И за да ти сервират накрая (ако въобще се стигне
> до там) още по-малко квадрати, щото баничарката му
> на оня струвала 174000. Значи не стига, че
> продават 69м2 за 80 по 1200 евро/м2, а на всичко
> отгоре получаваш 60, вместо 69 м2. На шпакловка и
> замазка (специална промоция за България). Ето:
>
> “Внимавайте за квадратурата, когато купувате ново
> жилище. Обявените размери на жилището понякога не
> отговарят на реално използваемата площ. Най-често
> обаче желаещите да се сдобият с нов апартамент
> недоволстват от метода, по който е била изчислена
> квадратурата.
> Например жилището е обявено 80 квадрата, в които
> са включени общите части. Обявената чиста площ е
> 69,57 кв. м. Ако клиентът събере квадратурата на
> стаите, балконите и стените, чистата площ става 60
> квадрата. Когато се плаща, трябва да се дадат пари
> и за тези 9 квадрата отгоре, за които хората са
> объркани откъде идват. По този начин за
> апартамента от 80 квадрата, при който квадратът е
> 1200 евро, трябва да се дадат 96 000 евро. Ако
> трябваше да се заплаща само реалната площ от 60
> квадрата, то той струва реално 72 000 евро. Така
> квадратният метър излиза не 1200 евро, а 1600
> евро, оплакаха се кандидати за нов апартамент. Те
> настояват строители и брокери да започнат да
> обявяват реалната квадратура на апартаментите.”
>
>
>
> А putsov беше писал, че това дето казвам за
> разлики от 50 до 100 м2 си е пълна глупост. Прав
> си putsov, пълна глупост. Сега се убеждавам, че е
> така. Процентната разлика е много повече от 50.
>


"той струва реално"...толкова колкото може някой да даде за него за да го купи. Неправилно се поднася информацията с общите части напълно съм съгласен само, че не всички ги обявяваме така дори повечето брокери и строители от доста време насам си обявяват колко е чистата е площ - това не е някаква тайна. И всеки един купувач преди да си купи нещо отива на място може да си опъне ролетката никой няма да го спре. А ако купува на зелено също може дори от чертежа да разбере колко ще му бъде чистата жилищна площ.
Така, че "реално" цената на апартамента е 10 а дали реалната му площ е 7 или 8 той "реално" се продава за 10 - ако няма кой да го купи и не си заслужава цената както и да го обявиш в реклама резултата ще е един и същwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Дай сега, след като поднесохте невярно информацията, да довършим с това, че сме “на опашката по цени на имоти. О, извинявай, “на опашката И по цени на имоти”.
"поднесохте" кои са "ТЕ"? А всъщност настигнахме ли Лондон или му дишаме във врата? Не бях ли достатъчно изчерпателен в предишния си пост?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
И аз съм спорил със същите емигранчета и
определено и мен не ме разбраха как така
давам 2000 лв на месец вноска за джип на лизинг
имам и кредит по който внасям вноска и
детето ми ходи на детска градина в която месечната вноска е 550 лв.
пък и пари в депозит съм заделял.
И как така ми харесва да си живея в БЪЛГАРИЯ и цялото ми семейство е щастливо
Но аз пък така и не можах да ги разбера как така да си вложа парите
в акции и един ден да ги загубя всичките наведнъж.
И СЛАВА БОГУ ЧЕ НЕ ГИ РАЗБРАХ!!!!

clap: clap: clap:

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.














Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-27 20:23 от kompas.
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------

> какво да опровергавам и коя си ти въобще да
> опровергавам нещо пред теб или пред останалата
> *****, наричаща се брокери в София
>
> НА КОЙТО НЕ МУ ХАРЕСВА ДА НЕ КУПУВА АПАРТАМЕНТИ,
> НИКОГО НЕ КАРАМЕ НА СИЛА, ние си имаме и
> апартаменти ( не панелни кимизарници ) и коли,
> така че както беше казал Любо Пенев на времето:
> който не му харесва да **** супата и толкова

Ти пък къде- барабар Петко с мъжете?
Обръщам се към инвеститорите и работещите за тях. Колкото и да се опитваш да се присламчиш към гилдията,няма кой да ти хване вяра. То и от мерака ти да бъдеш брокер,само единия ник ти е останал.
И да се дуеш и да псуваш,все си си въздух под налягане. :}


Първо искам да благодаря на опонентите! Без тях тази тема нямаше да се развие толкова.
Продавач, отдавна спрях да обяснявам за баничарката си каквото и да е. То от зяпачи акъл да искаш. Никой не ми вярва, че съм я взел да ходя например до Варна за по-малко от 3 часа с почивките - бързо и сигурно.
Относно цените - колегата го е казал преди мен. Може би не сте наясно но пазарния принцип, че едно нещо струва толкова, колкото някой даде за него в България се практикува от много време. Аз лично го наблюдавам и живея от него от повече от 20 години. Ако на мене себестойността ми е 400 евра и ако успея да го продам на 4000 евра изобщо няма да се срамувам, а ще се гордея че съм направил нещо което струва 4000 евра. След като някой ми е дал тия пари - толкова струва. На това му се вика икономика, ако не сте наясно. Всеки има прави да формира начин да си продава апартаментите, ако ще и не 100% авансово, ами и 120% може да иска - стига някой да му ги дава. Ако му ги дава - на прав път е, ако не - не е. Много е просто. Апартаментите са си негови и ще постъпва с тях както си поиска. Ето че ми хрумна идея - ще поговоря с някои мои лобисти из държавната администрация да учредим звание "Герой на капиталистическия труд"

( Сега малко ще нагорещим темата)

На баничарката ми не пише BRABUS, защото не ми харесва. За разлика от вас (онези двама-трима) аз мога да кажа че не ми харесва, защото мога да си позволя да го имам ако ми харесва. Затова много ми е интересно как давате мнения за нещо (апартаменти в различни строежи при различни предприемачи), което не можете да го имате, за да коментирате качеството или недостатъците му.
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------


> На баничарката ми не пише BRABUS, защото не ми
> харесва. За разлика от вас (онези двама-трима) аз
> мога да кажа че не ми харесва, защото мога да си
> позволя да го имам ако ми харесва. Затова много ми
> е интересно как давате мнения за нещо (апартаменти
> в различни строежи при различни предприемачи),
> което не можете да го имате, за да коментирате
> качеството или недостатъците му.


С това си прозрение,изби рибата!
Качеството на едно нещо се гледа и обсъжда преди купуването. Само глупавият купува със затворени очи,а после пищи.
За това,какво можем и какво не можем,си поговорете с брокера с многото единици.
Той като теб обича да се изхвърля,да си вярва и да решава кой какви възможности има.
:} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход