Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
Sagitta,

Не мога да разбера какво ти е смешно. Питай някой архитект да ти каже, че точно така се казва, в случая. Вие тука само плюете, а въобще не сте в час с някои неща. Айде!

Love is all around
Преставаш да реагираш, ах, нима?! А какво включват квадратурите по обявите за имоти тук и там би ли бил така добър да разясниш? Какво значат 100 м2 тук и там, пък нека да не ти пишат какво включват. Значи в Германия е ясно, а тук видите ли, неясно? :}
Драги putsov,
Може би пропуснах да отбележа, че етажът не е последен...
А относно "плюенето" категорично възразявам - никога и нищо не съм плюла, нито имам намерение
Искам мнението на компетентните форумци за този апартамент, това е :]
putsov Написал:
-------------------------------------------------------
> Това, че не ти пишат в акта какво ти се включва,
> това не означава, че не ти ги калкулират в цената
> примерно, дори и на запад. Тази наредба за
> площообразуване затова е направена за да са ясни
> нещата, щото по действащите по Живково време
> уредби е неясно. Ти изглежда имаш някаква
> носталгия по тия времена, да има безплатно гаражче
> и т.н., ама няма такива филми вече. Ами отделно се
> продава гаража, той си е отделен имот, който после
> можеш да препродадеш.

Хи,хи,хи! По Тошово време нямало яснота,та затова ид. ч. бяха от порядъка 1.897. Стълбища нямаше,стени -също........спускаха ни на терена с хеликоптери. Всеки с акъл в главата ще има носталгия по начина на изчисление от ония времена,който изненадващо за теб,се оказва същия в сегашна Европа!

> Като не ти харесва, не си купувай, бе, кой те
> кара?И кажи с какво се занимаваш - да видим аджеба
> какъв капацитет стои насреща ни и ни отваря очите
> за живота?
> Аз след следващия си пост преставам да ви
> реагирам, наистина ми е писнало от такива като
> вас!

М,да! И да реагираш,и да не реагираш,можеш,ако имаш достатъчно чувство за самосъхранение,да се запиташ защо брокерите се обръщат срещу вас?
Така и така,те си взимат комисион от клиента,защо ли ви правят антиреклама?
Можеш и друга да се запиташ,дали този който е решил да си купи ново строителство е кон с капаци,затичан към фургона ти,без да вижда и чува какво става наоколо?

smoking smiley
Мдаааа .... Докато съм бил днес по обектите, за да може брокерите да си взимат комисионните гледам че темата понабъбнала. Явно цари голяма липса на работа при брокерите, защото са доста активни във форума.

Не мога да разбера защо има хора, които си мислят че заинтересованите хора от ЕС си нямат никаква представа какво става в БГ и чак сега ще го открият, ще ахнат и ще размахат пръст. Какъв огромен наивизъм от страна на онези професионални безделници, наречени брокери на недвижими имоти. И защо си мислите,че някой въобще ще повдигне темата, камо ли да натиска парламента и правителството ни за някакви драстични промени в нормативната база. Толкова тъпа теза на хора, кото си формират мнението от ТВ, вестници и разговори между колеги, които разбират максимум колкото самите тях - демек въобще нищо.

За инфо: в момента - аз съм инвеститор на един обект с 19 прилични апартамента (от които 6 обезщетение); главен изпълнител на един друг обект - 3220 РЗП; подизпълнител по определени дейности на 4 други обекта. Минах през всички и съм направил по 20-30 минутни оперативки на всеки обект. За тези 20-30 минути средно 2 души на обект дойдоха да питат за закупуване на имот и още двама на обект (не казвам дали мъже или жени), които се представиха за брокери и искаха да продават това което ще се реализира. На единия обект един брокер се изхитри и застана отвън и прехващаше клиенти и ги зарибяваше че той продавал този обект. Когато инвеститора забеляза тази работа едвам отървахме брокера от линч!!!!

К'ви заинтересовани хора от ЕС ще размахват пръст и ти не знаеш. И що реши, че точно в тази сфера няма да се въведат европейски стандарти? Щото така ти е удобно на тебе? Мнеее, с риск да разочаровам клиентите ти, един ден техните апартаменти ще бъдат обявявани по разпродажби с много по-малко квадратура от тази, за която сега ти плащат. И държа да отбележа, че не съм брокер, нито пък ме интересува кой държи да ти продава и купува т. нар. “прилични апартаменти”. А за мнението си далеч не разчитам на ТВ и вестници (особено български).
към n.nikoloff

Може въпросът ми да е бил неудобен, а може и просто да си го пропуснал.
Имаш ли сграда на 5 години? Би ли качил нейни снимки?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-02-26 20:24 от dragula.
Айде такива клакьори,които ми говорят за Европейски стандарти да вземат да ги издирят и да вземат да ги преведат и да вземат да ги публикуват, за да можем ние тъпите предприемачи, които произвеждаме най-големия БВП в страната и покрай нас хиляди други специлисти си печелят прехраната да се ориентираме и да си посипем главите с пепел, да си затворим фирмите за да може някой друг да си избие комплексите, придобити от некадърността или мързела му да възпроизведе нещо с двете си ръце.
Айде нема нужда, проучи темата сам, ако ти остане време от търчане с баничарката по обектите. Превеждай си, питай, чети и т.н.

А снимки, че няма да сложиш е ясно - що да си правиш анти-реклама? :}
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Мдаааа .... Докато съм бил днес по обектите, за да
> може брокерите да си взимат комисионните гледам че
> темата понабъбнала. Явно цари голяма липса на
> работа при брокерите, защото са доста активни във
> форума.

М,да! Ако наблюденията са ти правилни,дали не се дължи на липса на клиенти,готови да купуват със затворени очи? Нали не си въобразяваш,че всички са запретнали крачоли и се лутат в лунния пейзаж на строящите се блокове,та затова АНИ бездействат?

> Не мога да разбера защо има хора, които си мислят
> че заинтересованите хора от ЕС си нямат никаква
> представа какво става в БГ и чак сега ще го
> открият, ще ахнат и ще размахат пръст. Какъв
> огромен наивизъм от страна на онези професионални
> безделници, наречени брокери на недвижими имоти. И
> защо си мислите,че някой въобще ще повдигне
> темата, камо ли да натиска парламента и
> правителството ни за някакви драстични промени в
> нормативната база. Толкова тъпа теза на хора, кото
> си формират мнението от ТВ, вестници и разговори
> между колеги, които разбират максимум колкото
> самите тях - демек въобще нищо.

Ще ти кажа защо. Защото няма как да подкупите институциите в ЕС,че да си затворят очите. И там има корумпирани,но сте твърде малки,та да платите достатъчно!
Това,което пишат по вестниците и съобщават по телевизиите,също не е без корист. Фактът,че се развоня,говори че и там не можете да дадете достатъчно,че да запушите пробойната.


> За инфо: в момента - аз съм инвеститор на един
> обект с 19 прилични апартамента (от които 6
> обезщетение); главен изпълнител на един друг обект
> - 3220 РЗП; подизпълнител по определени дейности
> на 4 други обекта. Минах през всички и съм
> направил по 20-30 минутни оперативки на всеки
> обект. За тези 20-30 минути средно 2 души на обект
> дойдоха да питат за закупуване на имот и още двама
> на обект (не казвам дали мъже или жени), които се
> представиха за брокери и искаха да продават това
> което ще се реализира. На единия обект един брокер
> се изхитри и застана отвън и прехващаше клиенти и
> ги зарибяваше че той продавал този обект. Когато
> инвеститора забеляза тази работа едвам отървахме
> брокера от линч!!!!

Щом ти определяш апартаментите като "прилични",то всеки заинтересован е наясно,че са просто трагични. Защото с "лукс" кичите тия на шпакловка и замазка,но с мраморни плочи в общите части и безшумен асансьор!

Че вършиш всичко,т.е. че си майстор-пенкелер,разбрахме. Че си некадърен сценарист-също.
:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход