Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
Нещо много загрубя темата. Нека обобщаващо да попитам - спора между брокери и предприемачи ли е? В смисъл - ние(които да сме) сме връхта, другите (останалите) са боклук? Нещо такова ли е спора? Защото в почти всички спорове има някоя смислена теза или фраза и след това се изражда в плюене...
Само да допълня - в момента в който окача информационната табела на обекта ме налитат като мухи на мед по тридесетина брокери на ден минимум. Да не кажа някои по-засукани брокерки докъде стигат само и само да им дам някакви права за продажба на някой и друг апартамент. Наглостта им стига дотам, че аз, който нямам никаква нужда от тяхните услуги трябва да им плащам за услугата им от която, както казах - нямам нужда!!! Не мога да разбера и логиката им - "все на някой трябва да ги дадете тия 3%". И като ги питам "защо трябва" и "откъде - накъде" - не могат да ми отговорят. Не могат да схванат защо не искам да им дам едни немалки пари за нещо, което зависи единствено и само от мен, защо трябва да ми влизат в схемата - не знам...
Колко пъти ходя с познати дя оглеждам новото творение от 34м.кв. чисто жилищно.И хората чакат съвет от мене макар че вътре в себе си са решили да го купят.Ако кажа не ,не ми вярват ,но няма и три дена и звънят помощ прецакват ни.Сякаш аз съм им построил шибания коптор.Не съм велик магьосник да го разтегна до 100 квадрата,да спазя сроковете на строителство,да променя лошото качество и да сменя долнопробните материали.Дакато има риба ще има и рибари дето да я ловят ,можеме и да се плюеме до безкрайност ,но това няма да направи 34квадрата 100.

Най-мразя да давам съвети ,а хората тъкмо това искат.

p.s.От футбол и строителство всеки българин разбира.
Дори при безупречно качество, новото отстъпва на старото по показател място.
Никой през годините не е мислил да строи на лошо място, за да останат по-добрите места да се строи там през 2008г.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-25 22:23 от dragula.
КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.

много добра мисъл,евала.
Налиsmiling smiley Избрах си я за автоматичен подпис smiling smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Значи всички места в един неопределен миг в миналото - щрак - и са застроени изведнъж ..... Оттам нататък всички други терени не стават за нищо .... интересна мисъл. Май брокерите, които същетвуват благодаряние на предприемачите сега плюят по тях, защото предприемачите като предприемчиви хора си продават сами построеното и не плащат такса "съществуване на ненужно звено в производството и реализацията на строителство" в размер на 3%. Затова всичката тази ...(хм - не ми идва точната квалификация) се скъсва да хвали всичките онези грохнали панелки и изтекъл срок на годност за обитаване, който е изтекъл дори и според БДС. Защото само там намират убежище, впрочем както и хлебарките.
Ей Николов, много си прав, ама много, аз точно това исках да и кажа на камелия, ама тя ще ти каже, че тя продава само старо и не признава новото, дори го антирекламира, ама защо... Щото за тях изхода е единствено в тази посока, както казваш ти clap:

Love is all around
Като построиш сграда на Съборна или Московска се обади. Ако се лиша от сделките с ново строителство, дохода ще ми падне с 5%. Това направо ще ме съсипе. Миналата година съм имал само две сделки с панелни жилища - двустаен в Дружба и гарсониера във Фондови жилища. Това не е моята чаша чай.
Ако сравниш сгради на 5 години и сгради на 30, в чия полза ще е сравнението. Ако 2012 година сравним сградите, които сега пускаш в експлоатация със сгради на 40 години в чия полза ще е сравнението. Ако имаш много голям парцел в който могат да се построят няколко сгради, ще оставиш ли отстояние, колкото е примерно между блокове 253, 254 и 255 в Гео Милев / перпендикулярни са на Николай Коперник/. Те са ми любимите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-26 09:51 от dragula.
Аз строя според нормативните изисквания на законите и подзаконовите актове и определените стандарти. Не съдете предприемачите, ако ме разбирате... Гледам доста сгради в карето Ботев, Тодор Александров, К. Величков, Сливница. Не виждам предимство в старите сгради (ако въобще се наричат сгради). Ама никакво!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход