Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
Към n.nikoloff

С теб за повечето неща сме на едно мнение. Щом нещо може да се продава на някаква цена, се продава на тази цена. Няма значение колко му струва на строителя. Това е пазарът. Това важи и за старо и ново строителство, и за тухли и панели.
Сигурен съм, че можеш и BRABUS да си купиш. Това казах, защото BRABUS започва там, където свършва AMG. Аз от коли много не се интересувам. И обикновен Мерцедес си е добра кола. А яхти има и над 200 метра. Не знам до каква дължина можеш да стигнеш.
Нещото, което смятам и твърдя е, че новите сгради като станат на 5 години, примерно, започват да изглеждат по зле 30-40 годишните сгради. Просто ти предложих да ме опровергаеш. Направи го.

И един искрен съвет. Независимо от това с каква кола си спазвай ограниченията на скоростта и изобщо целия Закон за движение по пътищата. Това е сериозно и вън от темата.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-27 23:42 от dragula.
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
Ето че ми хрумна идея - ще
> поговоря с някои мои лобисти из държавната
> администрация да учредим звание "Герой на
> капиталистическия труд"
>

Някой хора никога са толкова романтично настроени....
Ехххх, друго си беше при тошо правешкия, освен парици и звания си имахме. Друго си е освен лъскави играчки и певачки ЧОРБАДЖИ да ни наричат. Така да си личи от далеко, че сме от сой, че сме заможни и възможни така да се каже.

П.С. Поне си призна, че имаш лобисти. В лобистите му е майката на далаверата. Кажи си го направо а недей разтяга локуми за пазарната икономика и как можеш да направиш нещо за 400 и да го продадеш за 4000. Щото ако си толкова добър, щеше да си на запад и не на 4000 да го продадеш а на 40 000.
Към dragula,
Както казах - доста "колеги" работейки, като "за последно" и които вместо да правят бизнес правеха преди години "набези" в бранша и в бизнеса въобще и резултатите са това, което всички виждаме из кварталите. Смея да твърдя обаче, че болшинството от сградите, които се издават сега имат доста достойнства. Най-малкото и предприемачите и клиентите поеволюираха и никой няма да си купи кофти жилище, ако не е прилично.
Между другото за сведение на присъстващите (онези двама-трима) болшинството от оакалите се фирми-предприемачи са се пръкнали от напредничави брокерчета на НИ, които са помислили че понеже строителството е ресурсен отрасъл може да се скочи без знания в този бизнес и въобще морето е до колене, но действителността е друга. Няма да отрека, че някои изключения са се справили и до днес се справят добре със строителството, но това са еденични изключения.
Huba-buba,
тоа, което съм заработил в БГ ми е достатъчно. Всъщност ще е достатъчно и на внуците, които още нямам. Хич не им искам чужбината - тука си ми е ОК. Ха обяснете ми ако река да направя някое чеверме из Европата как ще ме гледат. А пък тука след някоя и друга седмица ги почваме с компанията.
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> П.С. Поне си призна, че имаш лобисти. В лобистите
> му е майката на далаверата. Кажи си го направо а
> недей разтяга локуми за пазарната икономика и как
> можеш да направиш нещо за 400 и да го продадеш за
> 4000. Щото ако си толкова добър, щеше да си на
> запад и не на 4000 да го продадеш а на 40 000.
>


Само едно да напомня. Там,на запад,шмекерлъците на българските "инвеститори" не вървят. След първата сграда ще го докопат и ще го съдят до дупка. И за разлика от тук,ще му плащат гяволиите децата и родата до девето коляно. smoking smiley
Камелия е права, на запад шмекерлъците на българските "инвеститори" не вървят, затова са такива родолюбци. Но и тук ще има добри закони, скоро. Такива като n.nikoloff ще пълнят списъците на фалирали строители (виж другата тема). А след това и секс няма да им липсва. В затвора. :loveu:
N.nikoloff, относно фалитите на строители, чети новините. Има го и в другата тема. “Очакват 50 на сто ръст на фалитите в строителството през 2008”. [www.investor.bg] Относно затвора, там най-вероятно биха те вкарали собствената ти алчност и безхаберие, както съдя по съждения от сорта на “Всеки има прави да формира начин да си продава апартаментите”. Не всеки има. Има закони за тази работа. Ще има и нови. Съд има когато например клиентите ти получат по-малко квадрати, което явно е масова практика, щото “Всеки има прави да формира начин да си продава апартаментите”. Съд има, когато на обекта ти пострада необезопасен работник, съд има, когато се струти някоя некачествена сграда. Съд има, когато не си плащаш данъците, за да си купиш поредната баничарка. Съд има, когато не плащаш осигуровки и не обезопасяваш работниците си, пак по тази причина. Съд ще има и за продажби на зелено, когато полученото не съответства на рекламата. Да изброявам ли още? Заглавията засега са “Още няма осъден строител”, но нещата са динамични и скоро ще има. А когато има съд е вероятно да има и затвор. Ще става и още по-вероятно.

Като гледам, явно на теб ти липсва дрога, щом си се присетил. На мен не би ми дошло на ума. А за революционер-анархистите - не съм, но ги уважавам една идея повече, отколкото еснафите с баничарките, дето се фукат по форумите к'ви коли карат, к'ви яхти и пушки си купуват. Нещо друго?
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Че кой е казал, че само по това време се прави
> секс.

А,никой не е казал! Ма,нали по цял ден джиткаш с баничарката по калищаците, нормално е вечер да го практикуваш..........пък като не става- не става,поне си контактуваме......... winking smiley
човекът се похвали с баничарка, яхта и супермодел за жена, а вие ще го изядете.
и е прав, колкото и да ми е неприятно да кажа, че цените се формират на пазарен принцип...
в нашия случай е на балонно-пазарен принцип, но това е отделна тема. щом някой дава, ще има и кой да вземе. лошото е, че това определено не е стабилен растеж на тоя пазар, но кой собственик на земя или баничарка се интересува от това?
всички сме се затичали към кацата с меда: "аз сега да взема колко мога, а след мен и потоп..."

така и трябва. тогава ще има доста по-предпазливо бизнес поведение в следващите години. докато отминалата криза се забрави и нещата се повторят отново winking smiley
Мдааа. Почна се най-после. Новините от днес:

Не купувайте дом на зелено
Банките отказват кредити на строители, чакат бум на фалити

Не купувайте дом на зелено, може да останете с празни ръце. Строителните предприемачи са най-застрашени от фалити през тази година. За това предупредиха от "Кофас България", която от 4 години прави проучване за кредитния риск у нас. Банкрутите на строители ще се увеличат с 50% през 2008 г. Една от причините за това е отказът на банките да финансират строежи "на зелено". Кредитните институции се страхуват, че имотите няма да се продадат и парите им ще пропаднат. Новите строежи са с много лошо качество, кварталите никнат без план и терените се презастрояват.

[www.standartnews.com]

Май трябва да се пусне в отделна тема.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-28 10:14 от 74ydur.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход