Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
Ха, ти явно на това разчиташ? Да не ги въведат. Дали наистина няма да ги въведат, как ти се струва? Нали това е идеята на ЕС – общи закони и стандарти. Или тия неща не са ви ги преподавали в АОНСУ?
Аз нямам нищо общо с АОНСУ, жив и здрав бъди, и не се занимавай с мене!

Love is all around
Зададох ти ясен въпрос. Ще добавя и още няколко и ще ги кажа и на по-прост език, за тебе. Бумът на строителството след 2001 се дължи точно на цитирания от теб закон (приет през 2001). Какво ще стане, когато се приемат европейски стандарти и в твоята област? Кажи си мнението – защо мислиш, че България ще се размине с европейските закони и стандарти? Или защо смяташ, че няма да се въведат такива за изчисление на чиста жилищна площ?
4ovek и n.nikoloff, интересно ми е вашето мнение по въпросите?
74ydur, благодаря ти за "простия" език.
Първо, бумът на строителството не се дължи на тоя закон и ти много добре го знаеш и е тъпо да кажеш, че е заради това. Това е пазар, в който има търсене и предлагане както всичко останало.
Второ, аз за 99 път го казвам, че това е наредбата и закона и той се спазва от всички, независимо дали ни харесва или не, като го променят променят го, което не е сигурно че ще стане. Дори и да стане, което силно ме съмнява, не е кой знае какъв проблем. Това дето казваш за разлики от 50 до 100 м2 си е пълна глупост. Разликата между "светлата" и застроената площ на едно студио или двустаен апартамент е ок. 7-8 м2, на един тристаен около 10-11 м2. Играл съм си специално за тебе да ги смятам по съществуващ проект.
Трето, ако в площта не влизат примерно стените и балконите на кого са те тогава, чия собственост са те? Може да минат към общите части, и това е вариант, но това принципно е почти същото.
Четвърто, г-н Разбирач, с какво се занимаваш ти, ако не е тайна?

Love is all around
Уважаеми форумци,
Моля за Вашето внимание относно това:

[www.imoti.net]

Интересува ме коментара Ви за апартамента, оцветен в жълто, долу дясно на плана.
Както за "разпределението", така и за цената му - 85 190Евро
Не е най-добрият проект на света, ама кво искаш - то това си е един вид студио (двустаен преходен), и то на терасовиден етаж. Ами питай агенцията, да ти обяснят те, като го предлагат, колко точно е площта на терасите от общата площ и как са калкулирани. Ако не ти дадат адекватна информация свържи се с инвеститорите, казват се Комфорт КБК, [www.comfortkbk.com], мисля, че така ще е по-добре winking smiley


Love is all around
Какво разбирате под "терасовиден етаж"? :}
Уф, putsov, май само ти още не си разбрал за какво става дума. Ще копирам от друга тема. В другите европейски страни в цената на квадратен метър жилищна площ не влизат нито стълбищата, нито мазетата и таваните, нито терасите и квадратурата на зидовете, нито дори гаражите, а санитарните помещения и коридорите се изчисляват на по-нисък процент от останалата жилищна площ. И спокойно, всички тези неща са си на собствениците, не са на строителя. Нима общите части на старото строителство са ничии? Щото така излиза по твоята логика. Друго, не по-малко важно - жилищата не се предават на шпакловка и замазка. А що се отнася до промяната на закона, работата ми е свързана с това да съм наясно, че това ще се случи. Тъй, че “като го променят променят го,” което е сигурно че ще се случи, хората най-накрая ще са наясно, че са платили за 100 м2 (с гаража или парко-мястото, които тук се продават отделно), а са получили 50 м2.

Ето тук някой от другата тема си е направил труда да направи сравнение:

mindi: “Аз направих нещо подобно с 2-3 апартамента в Лозенец и Стрелбище /без Изток, жълти павета/ и получих цена около 3816 долара на м2 /както е по графиката от наблюдател/. Като не съм добавяла и долар на м2 за настилки и др.
Ако се добави и това ЗАСТИГАМЕ ДУБАЙ И СМЕ СРЕД 20-25-ТЕ ГРАДА СНАЙ-СКЪПИ ИМОТИ в СВЕТА!
Това е смешноо! С ниските таванчета , калните улички и спални с размер на тоалетни..Шарени евтинджос мазилки, евтинджос дограма - дето така е тънено, че на хол 30 м2 ти се отваря само балконската врата и може да изпукаш лятото...тънките стенички, през които чуваш кога се карат и кога ... се сдобряват съседите...”

Това, че не ти пишат в акта какво ти се включва, това не означава, че не ти ги калкулират в цената примерно, дори и на запад. Тази наредба за площообразуване затова е направена за да са ясни нещата, щото по действащите по Живково време уредби е неясно. Ти изглежда имаш някаква носталгия по тия времена, да има безплатно гаражче и т.н., ама няма такива филми вече. Ами отделно се продава гаража, той си е отделен имот, който после можеш да препродадеш.
Като не ти харесва, не си купувай, бе, кой те кара?И кажи с какво се занимаваш - да видим аджеба какъв капацитет стои насреща ни и ни отваря очите за живота?
Аз след следващия си пост преставам да ви реагирам, наистина ми е писнало от такива като вас!



Love is all around
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход