Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите? Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент ..

Публикувано от Mstr 
то и сега има гаранция за качество - купуваш си от Барбуков ( Аспекти ), Интертайм, Фин, Мин, и т.н. - строй за по 700 - 800 Е и е ясно че качеството е никакво
- купуваш си от разни други ( не ги споменавам за да не стане реклама ) в същият квартал за по 2000 Е и всичко е точно, гаранция на покрива 30 години - примерно, ама не можеш да искаш с 10000$ да си купиш НДК - то и да искаш качество и с всичката си наглост да ми стравняваш дървени къщи в Щатите по средата на нищото за тухлен апартамент в София, е няма как да стане
О свещенна, простота! Българинът е прасе и като такова обича да се храни с обелки и боклуци. Аз за 6 месеца обикаляне само веднъж видях кола на 130 000 км - всико е 300 000 и нагоре дори и на 5-6 години. Що народ миналото лято се реди по опашки за да вземе консерва на половин милион километра, щото "цените щели да се вдигат". Проблемът е, че прасето така си е научено да си живее. Всеки ще ти каже, че неговата кола е най-най, е от къде я купихте, освен ако не е нова? Същото е и с апартаментите - прасето си е научено в кочината, не е било нито в Париж, нито в Лондон, а най-вероятно и до Белград не е стигнало за да види, що за кочина си купува в България. Бългрските прасетата са сити и грухтят доволно за ралика от щатските им събратя дето до скоро и те грухтяха доволно, ама сега заминаха, както се пееше в песента "на мезета".
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------
> то и сега има гаранция за качество - купуваш си от
> Барбуков ( Аспекти ), Интертайм, Фин, Мин, и т.н.
> - строй за по 700 - 800 Е и е ясно че качеството е
> никакво
> - купуваш си от разни други ( не ги споменавам за
> да не стане реклама ) в същият квартал за по 2000
> Е и всичко е точно, гаранция на покрива 30 години
> - примерно, ама не можеш да искаш с 10000$ да си
> купиш НДК - то и да искаш качество и с всичката си
> наглост да ми стравняваш дървени къщи в Щатите по
> средата на нищото за тухлен апартамент в София, е
> няма как да стане


Това са глупости,дето вече няма кой да ти се хване. За Е 2000 трябва да се събуя и да влезна. Че и чистачка до живот да ми осигурят. Не да ми продаваш кимизарник на шпакловка и замазка с изглед в прозореца на съседа,а да ми водиш екстра безшумния асансьор и мраморните плочи във фоайето! winking smiley
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------
> то и сега има гаранция за качество - купуваш си от
> Барбуков ( Аспекти ), Интертайм, Фин, Мин, и т.н.
> - строй за по 700 - 800 Е и е ясно че качеството е
> никакво
> - купуваш си от разни други ( не ги споменавам за
> да не стане реклама ) в същият квартал за по 2000
> Е и всичко е точно, гаранция на покрива 30 години
> - примерно, ама не можеш да искаш с 10000$ да си
> купиш НДК - то и да искаш качество и с всичката си
> наглост да ми стравняваш дървени къщи в Щатите по
> средата на нищото за тухлен апартамент в София, е
> няма как да стане


Не знам кой ти сравнява и какво ти сравнява, ама едно нещо е ясно че хабер си нямаш от няколко неща. Номер едно в "средата на нищото", безработицата е с поне 10% по-ниска от тази в София, а минималната заплата е сигурно 2 пъти по-голяма от средната заплата в София. Номер две е че в "средата на нищото" има не само дървени къщи,а и тухлени(ооо... чудеса!!!) апартаменти. Цени няма да цитирам защото диапазона е огромен, а и както вече споменах, луд е не този който яде баницата, а този който му я дава!!

10 пъти по-висок стандарт при 10 пъти по-ниски заплати moody smiley: ,
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> > Не знам кой ти сравнява и какво ти сравнява,
> ама
> > едно нещо е ясно че хабер си нямаш от
> няколко
> > неща. Номер едно в "средата на нищото",
> > безработицата е с поне 10% по-ниска от тази
> в
> > София, а минималната заплата е сигурно 2
> пъти
> > по-голяма от средната заплата в София. Номер
> две е
> > че в "средата на нищото" има не само дървени
> > къщи,а и тухлени(ооо... чудеса!!!)
> апартаменти.
> > Цени няма да цитирам защото диапазона е
> огромен, а
> > и както вече споменах, луд е не този който
> яде
> > баницата, а този който му я дава!!
>
>
> - номер едно - в България стандарта на живот е
> около десет пъти по скъп от колкото в Щатите
и при
> 30 лв/кило луканка няма как да ти продавам
> апартамент по 100$.м2
> - номер две - в Щатите 90% от хората са виждали
> 100$ на цяло само по телевизията
> - номер три - .... мога да продължавъм до
> безкрай, ама няма смисъл, не ми се спори с
> поредният емигрант или поредният "българин", чудещ
> се как да емигрира
>
> Не се наемам да разгадавам смисъла на това твърдение, то само може да събуди съжаление у мене.
>


И пак обърнахте темата в кавга.Защо не се съберете някъде на по......бира или нещо такова и не се накарате колкото ви душа държи.Тук хората се опитват да поискат мнение,обсъждат теми,а определен контингент,постоянно присъстващ във форума,обърква и разваля всичко.
Ами да,започваш да четеш нещо,след 2-3 изказвания се започва една......,след което се питаш за каво идеше реч в началото.
Или се срещнете,или си организирайте друга тема лично и само за вас,няма какво да ви гледаме сеира!!!!!!!! :g: :} :!:
С едно нещо не съм съгласен с брокера с многото еденици.Има много възможности прозореца ти да гледа не към съседа на една ръка разстояние.Във всеки квартал има места където пълен е ужас относно отстояния ,а на няколко преки страхотни панорамни гледки.Незнам как не си го видял след като си брокер.Ще дам за пример Лозенец.Има една група улички Любата,Голо Бърдо,Тодор Ночев до японския ,където умопомрачаващ подтискащ пейзаж на схлупеност може да те докара до депресия и там наистина се искат 2 000е на кв/м.В същото време на не толко известната уличка Николай Лилиев на 200метра от там в горната и част има уникална гледка към парка и цяла София,където може да се купи в момента на 1 400е.Така че като даваш огромна сума се гледа всичко.Между другото в описаните като грозни панелни гета,голямото отстояние между блоковете си е правило отколкото изключение.
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
.Ще дам за пример Лозенец.Има една
група улички Любата,Голо Бърдо,Тодор Ночев до
японския ,където умопомрачаващ подтискащ пейзаж на
схлупеност може да те докара до депресия и там
наистина се искат 2 000е на кв/м.В същото време на
не толко известната уличка Николай Лилиев на
200метра от там в горната и част има уникална
гледка към парка и цяла София,където може да се
купи в момента на 1 400е.

И естествено нямаш право да имаш кола. Да не говорим че е много стръмна smiling smiley

На въпроса: Как, Къде и с Колко строителите прецакват купувачите?
- Под прецакване имаш предвид вероятно разликата между себестойност и продажна цена. "далаверата" на строителя така да се каже. Невидими фактори определят това. Рушвети, работни заплати, режийни, оборудване, отчисления за инвестиции в проекти и механизация, кризисни фондове и безброй други подобни са правопропорционални на прогнозното търсене в района на строежа.

Стува ли се да се плащат пари повече от 400 Е за апартамент
Да, а в Манхатън може и по 5000$
Не е ли ясно че района и обитателите му формират цените и качеството на строителството.
До Брокер 1111-Новото строителство като цяло е с много ниско качество..Изключенията не ги включвам.Но се съгласи ,че публиката се влияе от бранша като цяло и това е причината да бъдат негативни.Едно ново строителство независимо дали е фамилна къща ,резиденция или кооперация може да струва и повече от 2000Е.Важно е каво предлагаш като краен продукт.Там където са твоите кооперации има ли някой който възстановява улиците след приключване на обекта или се гази в калта за да стигнеш до лукса.Ако издаваш до ключ с какви материали са изпълнени настилките-хола с бамбуков паркет ли е?Или е ламинат..Керамиката каква е?-Монтана ,Исперих-първо качество по бдс!!??А дограмата и топлоизолацията??Мазилките по фасадата полимерни ли са..и на кой производител?!
Лично аз рядко срещам строител инвеститор да доказва материала ,който е заложил..
Така ,че приятелю строителите като цяло сте по големи шмекери и от брокерите и от "румънските ченчаджии "взети заедно..Така че не се надувай и не казвай че по -голямата част от брокерите са негрмотни,защото при строителите инвеститори е още по страшно, та и трагично .А освен това и документирано -справки прокуратурата.. smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход