Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
Колеги време е за такса огледи! (3)
21-11-2007 - 18:31:03
avatar
В първата част на дискусията имаше много интересни мнения можете да ги видите тук:

[forum.imoti.net]

Втората част направо премина в екшън подробности тук:

[forum.imoti.net]

Някои добре казани мнения тук:

[forum.imoti.net]

[forum.imoti.net]

[forum.imoti.net]

Ако някой има какво още да добави или просто иска да сподели и своето мнение може да го направи в тази тема. Разделението на темата в три части правя с цел улеснение на потребителите на форума за да не се получава превъртане на скрола на мишката през 600 мнения както се случва в други теми.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-21 18:33 от Продавач.
Хем помолих тук да ги коментираме ама ъ-ъъъ
26-11-2007 - 17:10:14
avatar
[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Хем помолих тук да ги коментираме ама ъ-ъъъ
26-11-2007 - 17:17:10
avatar
"за каква такса оглед ми говорите?
Я се замислете вие брокери.
Можете ли да ми кажете защо не предоставяте цалата информация за апартаментите, които предлагате. Спестявате си данни като "преходен", "северен", "последен етаж", "открити части". Да не говорим, че пишете едни възхвали за апартаментите, и ние се хващаме на вашите думи и ходим да ги гледаме. Не знам какво печелите, когато губите и вашето и нашето време?Дано добре да ви плащат за това."



Аз Галинке говоря за случаите когато имота е описан детайлно и към него са прикачени няколко снимки, а не ако имота е описан:

"Тристаен апартамент в Овча купел, панел, 6-ти етаж..." и без снимки - за подобни случаи не само такса за оглед е абсурдно да се помисли, но дори брокера трябва да дава пари за да заведе някой да го види...





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Хем помолих тук да ги коментираме ама ъ-ъъъ
27-11-2007 - 13:52:39
Quote

Аз Галинке говоря за случаите когато имота е описан детайлно и към него са прикачени няколко снимки, а не ако имота е описан:

"Тристаен апартамент в Овча купел, панел, 6-ти етаж..." и без снимки - за подобни случаи не само такса за оглед е абсурдно да се помисли, но дори брокера трябва да дава пари за да заведе някой да го види...

Айде да те видя - посочи ми 10 оферти от този сайт описани както трябва.

И се замисли не трябва ли да се почне първо с оправянето на описанието на офертите, пък после с таксата. Иначе става малко като с винетките - "плащайте винетки", "ама пътищата са разбити", "ами ние с тези пари ще оправим пътищата" и т.н. Е оправиха ли се пътищата - не.

P.S. - гледам препратки си дал към "ценни" мнения. Да беше дал някоя препратка и към "другата" страна.
готово:
27-11-2007 - 14:29:12
avatar
[www.imoti.net]продава-Мезонет-София-Княжево--enno-666071.html

[www.imoti.net]продава-Двустаен-София-област-гр.Копривщица--enno-678764.html

[www.imoti.net]продава-Къща-Велико-Търново-област-с.Петко-Каравелово--enno-535188.html

[www.imoti.net]под-наем-Тристаен-София-Лозенец--enno-803808.html

[www.imoti.net]под-наем-Офис-София-Люлин-7--enno-816897.html

[www.imoti.net]продава-Парцел-София-Хаджи-Димитър--enno-767199.html

[www.imoti.net]продава-Тристаен-София-Драгалевци--enno-729019.html

[www.imoti.net]продава-Офис-София-Център--enno-718326.html

[www.imoti.net]продава-Двустаен-София-Овча-Купел--enno-689799.html

[www.imoti.net]продава-Двустаен-София-Княжево--enno-817410.html

Ето ги мисля, че са описани доста прилично е може би не са всички перфектни, но на общия фон...smiling smiley Има и много друфи надявам се няма да ме караш да ги копвам всички тук, защото не разполагам с такова време. Ако не са се получили като линк ги потърси по номер на офертата и ще ги видиш.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-27 14:30 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: готово:
27-11-2007 - 16:40:29
Значи във всички обяви липсва описание за:
1) размер на стаите
2) изложения на стаите
3) дали може веднага да се влезе във владение

Сега да разгеледаме обявите, които си дал, една по една и да си зададем първите въпроси които ни идват на ум като ги гледаме. държа да подчертая че това са въпроси които сигурно възникват в 99% от случаите.

1) [www.imoti.net]
Последен етаж - има ли скосявания?
Княжево - има ли наклон на терена?
Къде са отговорите?????

2) [www.imoti.net]
Пише етаж 2 от 3. Аз само два етажа виждам на снимката.

3) [www.imoti.net]
Пак виждам само два етава на снимкат апък се говори за 3
Асфалтов път?
Канализация?
Това са първите неща за които човек се пита като ще купува къща на село.
Къде са отговорите?
"Дворна площ: 0 кв.м", после се говори за 1900 м2 - последно с двора ли се продава или не


4) [www.imoti.net]
Първите 3 снимки не ми се коментират.
Иначе като за обява под наем е добре

5) [www.imoti.net]
Ще пазаруваме офис значи. Ами естествено възникват въпросите:
1) окабеляване
2) алтернативно захранване при спиране на тока - агрегатче или нещо такова
3) охрана
4) поддръжка - чистачки ала-бала има ли нещо
5) места за паркиране
Къде са отговорите?

6) [www.imoti.net]
Това щеми го дешифрираш ли "Т/В/Р/К"
Предполагам 4ovek би имал доста въпроси към този парцел и надали отогворите им са в 5-те реда описание

7) [www.imoti.net]
Калко апартамента се предлагат.
Гледам нова сграда - не може ли поне скица да се сложи на апартамента


8) [www.imoti.net]
Какъв офис като на скицата гледам спалня.
Там по план офис ли трябва да има или някой е решил да прави смяна на предназначението?

9) [www.imoti.net]
Тази определено държи палмата на първенството по абсолютно ненужна информация:
Quote

хол ПВЦ, ламинат, мека мебел, ТV, DVD, щори. Трапезария на ламинат, бокс-ламинат, фаянс, порьчкови шкафове, миална машина, печка, хладилник, фритюрник, ал.дограма. Спалня-ПВЦ, ламинат, щори и спалня с гардерооб- комплект

10) [www.imoti.net]
Етаж 2 от 6 - ама веднага изниква въпроса какво има отдолу?
От строител ли се купува или от обезщетен собственик?
Може ли да се вземе с кредит?
"Сградата е с предстоящ А16 до четири месеца" - значи ли че има Акт 15?
Ами тези въпроси винаги възникват при продажба на жилища в строеж и то на 2-ри етаж.
Къде са отговорите?????
Re: готово:
27-11-2007 - 17:10:07
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Къде са отговорите?????
>
>
> Къде са отговорите?
>

> Къде са отговорите?????


Ами...в телефоните, изписани под обявите.Така ще можеш да разбереш и какви китки са засадени в двора. winking smiley
Re: готово:
27-11-2007 - 17:11:35
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > Къде са отговорите?????
> >
> >
> > Къде са отговорите?
> >
>
> > Къде са отговорите?????
>
>
> Ами...в телефоните, изписани под обявите.Така
> ще можеш да разбереш и какви китки са засадени в
> двора.

Силно се съмнявам... Когато си търсех апартамент, повечето брокери въобще не можеха да ми отговорят на въпросите... "Офертата била на тяхна колежка, ама можело да ме заведат да видя" и такива...

Анонимен потребител
Re: готово:
27-11-2007 - 17:22:25
Продавач твърди, че офертите които се публикуват трябва да са "детаилно" описани и предложи горните оферти като пример за детаилно описани оферти.

Можеш ли да ми отговориш на един въпрос - не е ли по лесно да напише че 2-рия етаж е над гаражи примерно вместо да го казваш на всеки обадил се, защото аз се съмнявам да има човек който се е обадил на обява за 2-ри етаж и да не е попитал какво има отдолу?
Не е ли по лесно да се напише за последните етажи какви са скосяванията вместо да се обяснява на свеки обадил се? Или ти имаш случай в който някой обадил се за последен етаж не е питал за скосяванията.
Или може би някой ти се е обадил за наем на офис и не е питал за това дали има охрана, места за паркиране и как е окабелено, или може би първия въпрос като продаваш къща не сред полето не е "има ли асфалтов път"?

Темата е за това трябва ли да има такса оглед. Е при такива оферти аз не виждам с какви очи може да се иска такса оглед. Ако си описал всичко и някой иска да ходи на "изложение" - ами вземи му парите, ама като не знаеш какво предлагаш да искаш пари ми се струва върха на нахалството.

Ако имаш нужда някой да ти се обажда по телефона - ами пусни си обява "обадете ми се по телефона".
Re: готово:
27-11-2007 - 18:11:33
avatar
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------
> komin4e Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Тинки Уинки Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > >
> > > Къде са отговорите?????
> > >
> > >
> > > Къде са отговорите?
> > >
> >
> > > Къде са отговорите?????
> >
> >
> > Ами...в телефоните, изписани под
> обявите.Така
> > ще можеш да разбереш и какви китки са
> засадени в
> > двора.
>
> Силно се съмнявам... Когато си търсех апартамент,
> повечето брокери въобще не можеха да ми отговорят
> на въпросите... "Офертата била на тяхна колежка,
> ама можело да ме заведат да видя" и такива...
>
>



Явно не си звънял по подобно описани оферти, защото който се старае офертите му да изглеждат така значи все пак се старае дори и да не е перфектен и мега детайлено да е описал всичко. Иначе виждам, че пропускаш да прочетеш отметките в някои оферти за паркоместа, охрана и т.н. за които питаш.
А то все пак не може и хич да не звъннеш да попиташ за нещо от сорта на: "Знаете ли дали собствениците ще са склонни да ме изчакат 3 месеца докато ми отпуснат кредит?" Такива неща няма как да се пишат в офертите както и дали съседите на някой рекламиран имот не са всъщност мутри, които утре могат да взривят от което да пострада и твоя имот... За такива неща се пита.
Иначе все ще се намери нещо, което липсва, но важното е да добиеш представа за имота. Виждам, че не ти харесват снимките на апартамента под наем...според мен е снимана и околната среда с някаква цел ти обаче не одобряваш - друг може да му хареса децата му да си играят в такава градинка.
Та ок тези оферти, които на бързо измъкнах от агенции, които се стараят и познавам всъщност не съм ги разглеждал детайлно мисълта ми беше следната - виждаш оферти описани по този начин и имаш само една две въпросителни и ако техния отговор получиш по телефона - положението те устройва и отиваш на оглед нали?

ок обаче все пак на "живо" не ти допада и продължаваш да търсиш - кой е сбъркал нещо в случая? ако брокера не е укрил никаква информация, а просто ти не си останал доволен е заради твой да го наречем каприз (условно) т.е. разходил си се и ти и си разходил и брокера - за теб не е било на празно, защото едни 100 000 евро никой не дава лесно това е ясно, но за него брокера това време е било на празно...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход