Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
иначе говорим за едно и също нещо
27-11-2007 - 18:16:29
avatar
Това по което се разминаваме е, че ти си прекалено голям педант - няма лошо и аз съм такъв, но в умерени граници. Иначе ако една оферта не е описана пак казвам не пречи преди огледа (той така или иначе минава през телефонно обаждане) да се попита в случай, че брокера е пропуснал нещо или е счел, че не е необходимо да навлиза чак в такива подробности, които за теб са много важни, но не и за всички.
С две думи на Тинки пари за оглед не можем да искаме, защото винаги ще намери за нещо да се хване, че не е точно или е пропуснатоsmiling smiley
Но съм съгласен това да е схемата - има ли нещо пропуснато не плащаш за оглед - няма ли обаче - разходката и загубеното време за сметка на желаещия да го видиsmiling smiley
ок?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: готово:
27-11-2007 - 18:29:19
Както за брокера времето е било напразно нали се сещаш, че и за мене звъненето на телефони на АНИ за да разбера, че 2-рия етаж е всъщност първи и че скосяванията на последния етаж обхващат 50% от плащта - са също губене на време и пари за телефони.

За паркомястото и охраната сега видях като ми каза че има отметки. Ама все пак колко места, охраната денонощна ли е или се разчита на някой СОТ?

Дай да направим разграничение между това - "пускам обява за да ми се обадят" и "пускам обява за да рекламирам имот". Спомняш ли си навремето каква обява беше направил за парцелето в Бяла - всичко беше описал. Е не може ли сега същите обяви да ги пускаш и за имотите които преодаваш като брокер? Ще ти кажа каква е разликата тогава и сега. Тогава обявата си я пускаше сам и за да не ти губят времето беше написал всичко, сега като брокер работиш на принципа - я да го накарам да се обади и затова "спестяваш" информация. Лошо няма така си решил да привличаш клиенти. Ама да им искаш "такса оглед" след като си спестил информация това не го разбирам.
Анонимен потребител
Re: иначе говорим за едно и също нещо
27-11-2007 - 18:34:20
Quote

Това по което се разминаваме е, че ти си прекалено голям педант - няма лошо и аз съм такъв, но в умерени граници. Иначе ако една оферта не е описана пак казвам не пречи преди огледа (той така или иначе минава през телефонно обаждане) да се попита в случай, че брокера е пропуснал нещо или е счел, че не е необходимо да навлиза чак в такива подробности, които за теб са много важни, но не и за всички.

Тука не става въпрос да търсим под вола теле само и само да не платим, ама на апартамент на 2-ри етаж да не пишеш какво има отдолу или на последен да не напишеш какви са скосяванията, на селска къща да не пишеш какво е положението с пътя, водата, тока и канализацията е това не го разбирам. Извинявай ама това са въпроси дето всеки ги задава.
Re: готово:
27-11-2007 - 18:40:23
avatar
Бъркаш и сега се старая да правя така за да се отличавам от другите - това веднъж и за да не ми губят и на мен времето да си говорим глупости по телефонаsmiling smiley
Но пък ти си прекалено изряденsmiling smiley)) бих казал.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: иначе говорим за едно и също нещо
27-11-2007 - 18:41:28
avatar
Е добре де а възможно ли е да няма скосявания все пак не посления етав, а за канализацията понякога и самите брокери незнаятsmiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: иначе говорим за едно и също нещо
27-11-2007 - 18:51:02
Как така не знаят? Това е все едно да продаваш кола и да не знаеш има ли климатик или не?

А за скосяванията се предполага че на последния етаж има, затова ако случайно точно този няма - ами да го напишат.

Едно време Интертайм даваха квадратурата като
1) площ
2) площ под 1.20
3) общи части
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
27-11-2007 - 21:35:52
Тинки,шегата ми беше съвсем добронамерена.Но разбери,че няма да накараш някой да работи както трябва,ако той не го иска.Не веднъж съм изразявал мнение за "агенции"-мърлячи,които с едно или друго ни спъват работата ежедневно.Споделям мнението ти,че има обяви с няколко думи,които не дават никаква представа за имота,но и да се угоди на всеки клиент е абсурдно.Дори и да си описал всичко най-важно в една обява,то ще се намери някой,който ще каже:"Защо не е посочено какви са керемидите,с какви тухли е изградена сградата,колко камерна е дограмата?"Достатъчно е да се маркира дори само това,което е посочено ,като изискуемо в сайтовете за имоти.То дава доста информация.Лошото е,че и това не се прави от някои.Нищо друго не ни остава,освен да не се обаждаме на подобни обяви и по този начин да се отсее плявата.

smiling smiley
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
27-11-2007 - 22:41:50
Продавач,

не мислиш ли, че едно от най-важните неща за това дали купувача, ще си хареса жилището е неговото място. Офертите съдържат само квартала, а това е доста обширно понятие. И не мисля, че е каприз да да се откажеш, ако не ти хареса точния адрес, той определя живота ти - изложение, гледка, транспорт, магазини и т.н.

Друг е въпроса, че адреса се крие, за да може преди огледа да ти връчат договор за комисионна. Защото брокерите не продават услуга, а информация. Само че, и това не правите добре, щом се налага да се издържате от огледите.

Никой не иска да ходи на огледи ей така. Огледите са в работно време!!! :g: Кой нормален човек, ще си губи времето дето му плащат да се разкава из задръстена софия с разни брокери и огледи :crazy:
ehoosmiling smiley
27-11-2007 - 23:35:29
avatar
Не си много в течение на темата и се изказваш прибързаноsmiling smiley Щастливо дете огледите са 70% в извън работно време. Хората си ходят на работа когато и ние ходим, но след работа те тръгват на огледи - за мен това не е проблем бачкам и в събота и неделя когато клиентите са сериозни. Ако прочетеш предишните две части на темата ще разбереш за какво съм я създалsmiling smiley
Представяш ли си по колко огледа на ден трябва да правя за да "печеля" от тях!?smiling smiley
Идеята повтарям за стотен път е, че ако тръгне някой да си прави проучване какво се продава или може и да не купи имот в близките 9 месеца аз нямам как да го преценя със сигурност по телефона когато се уговаряме за огледите. И ако се разходим до някъде и той се убеди, че всичко е както съм го описал (е примерно не съм го запознал с потенциалните му съседи) и ми каже, че ще си помисли в следващата половин година дали го купи и дали да купува изобщо... за мен това ще бъдат 2 загубени часа сещаш ли сеsmiling smiley?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: иначе говорим за едно и също нещо
30-11-2007 - 10:33:56
avatar
Според мен ако няма скосявания не е нужно да пишат "няма скосявания"smiling smiley)) Ако има обаче тогава е необходимо да го отбележат. Тинки много си взискателенsmiling smiley бих казалsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход