Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 01:56:48
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> в 5.25 няма риба , но около 3.15 има сафрид
> ...лови се до 5.25 - после се спи до обяд , хапва
> се лекичко и се търси сянка ...и така до надвечер
> ....решава се къде да се отиде (близките курорти)
> малко разходки , пак се хапва дори се пиива ...
> между другото напоследък в Каварна беше яко
> ....вчера на плажа в Шабла имаше подвижна
> дискотека разположена на 4 тира - не че отидох
> ...утре обаче го дават дъждовно и след обяд ще
> прескоча до Златните ...има един бар в които все
> едно си под водопад - много готино е направен и
> повечето сядат там като е жега , но те не знаят
> колко по готино е като вали порои и ти си по
> водопада абе селкси живот


Е да де.
Идвам като си наловил рибоците.
Ти лягаш да почивам а мъката по дегустацията остави на мен.
Ден започнал с пържена рибка и биричка от сутринта върви винаги интересно
:cry: *beer*
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:09:28
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> А, Продавач! Ама ти сега тук ли си? Или си
> изпълзял само заради това, че ти изкопаха темата,
> която изглежда адски неадекватно сега?
> След година пак ще сме тука. И ще се показваме,
> при това не както ти се "показваш" в последно
> време. Ако искаш и 2012 ще сме тук.
> Между другото, ако си принципен, ще сложиш на
> офиса си "Такса оглед - 10 лева". Защо не ни
> пратиш една снимка, а?


Между другото ако попрочетеш темите ще разбереш, че такса оглед Продавач не е искал никога. А в София има много агенции, които от доста време искат такса оглед и нямат никакви проблеми winking smiley А с този израз "изпълзял" можеш да се обръщаш към някое влечуго, но не и към мен. От доста време забелязвам, че коментираш всяко мнение и не мога да разбера кое толкова те подтиска, но щом това е твоето признание ще си получаваш отговорите от мен всеки път когато намирам време д отговарям на заядливите ти коментари *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:16:56
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Между другото ако попрочетеш темите ще разбереш,
> че такса оглед Продавач не е искал никога. А в
> София има много агенции, които от доста време
> искат такса оглед и нямат никакви проблеми


Да, бих приел такса "оглед" при положение, че има и реципрочна такса "мотаене", която да ми се плаща от брокера, в случай че обявеното от него за оглед не отговаря на констатираното.
Както и да ми плаща за такси, в случай че на огледите ходим с мой транспорт.

На някой до сега брокер да му е плащал за изгубеното време?
Е, когато това се случи, съвсем основателно могат да очакват и да събират такси за огледи... от продавачите. :]

Апропо, а какво им пречи на посредниците да подходят професионално, освен собствената им некадърност и тъпота?!
Трябва ли да ги учим къде е кранчето за топлата вода и как се прави информационна база данни, виртуална триизмерна разходка през интернет и заснимане на обекта?! *smiley_ahh*
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:19:33
avatar
Ама ти конкретно имаш предвид някои брокери или говориш така на общо основание като повече коментари насочени към брокерите все иде реч за един човек, а не за 3000? *book* *huh*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:27:21
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама ти конкретно имаш предвид някои брокери или
> говориш така на общо основание като повече
> коментари насочени към брокерите все иде реч за
> един човек, а не за 3000?

Продавач, те хората са си го казали - По дрехите посрещат, а по ума изпращат.
Дрешката на АНИ са сайтовете им в интернет - прокъсани като подредба, мърляви като информация, неугледни като дизайн, идея и достъпност за потребителя.

Ума ви се вижда, по начина по-който се отнасяте с бъдещите си клиенти - надменно, пренебрежително и високомерно.

И как да ви оцени тогава човек, ако не като пълни мърлячи?
На една каца мед и една лъжица катран и стигало за да й се развали вкуса.
А на пазара на НИ у нас, цялата каца е с катран и тук-таме някой опитващ се да е професионалист се опитва да сложи по лъжица мед.

Какво искаш да ми е мнението тогава за гилдията ви, станала нарицателно за измама и некомпетентност?

Познавам брокери.
Достатъчно.


Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:38:08
avatar
Твоето мнение до колко е обективно можеш да покажеш когато назовеш имената на агенциите за които говориш в противен случай си пишем глупости. "Те агенциите така, те брокерите онака" ама кои са те всъщност? Защото ти се обръщаш към мен все едно трябва да съм отговорен за действията на всеки брокер или агенция, а аз няма как да съм smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:40:31
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
Защото ти се обръщаш към мен все едно
> трябва да съм отговорен за действията на всеки
> брокер или агенция, а аз няма как да съм


Обръщам се към теб, защото ти задаваш конкретни въпроси, на които аз ти отговарям според конкретиката им.

Добре АНИ-тата са света вода ненапита според тебе.

Посочи ми една единствена за пример тогава?!
Ще успееш ли?
Има ли такава?

Дай линк към сайта й, дай към книгата й за гости и да я видим в детайли!


*ok*
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 09:50:43
avatar
Не, неее аз не ги хваля агенцииТЕ просто те моля ти да се конкретизираш, защото тук анонимно всеки е голям "наблюдател" но като попитам за имена и се оказва, че тук пишещите не са били клиенти на нито една агенция, но се пише на принципа на ЕЖК...
Ти казваш, че са кофти агенциите и моля посочи кои са кофти, ти от какво точно си недоволен от тях и т.н. Иначе можеш да погледнеш сайтовете на много от познатите на всички агенции, но не искам да им правя реклама. Сигурен съм, че ще се окаже, че си говорил с максимум 10 агенции - обори ме...а агенциите са хиляди...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-10 09:51 от Продавач.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 10:01:12
Браво. Време беше някой да повдигне тази тема. Безплатен обяд в нашата държава вече няма. Всеки труд се заплаща, а това е труд - да ходиш, да водиш клиента, да му обясняваш плюсовете и минусите на този имот, да го убеждаваш, че не си хвърля парите напразно. Аз съм да има такса оглед. И управителите на агенции за недвижими имоти и брокерите също бял хляб ядат.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 10:04:46
Абе прескочих първите теми и постове, а е много дълго и затова искам да задам следния въпрос на брокерята:
Колко можете да си позволите да ми дадете, за да огледам имота който предлагате?
Като наддавате, имайте в предвид следното:
1. Колата ми харчи около 10-11/100 градско и 8/100 извънградско;
2. За под 50 лв/час не си мърдам пръста, а броя на услугите pro bono ми е ограничен;
3. От уважение към умиращите професии съм склонен на 20% дискаунт в часовете от 14:00 - 16:00
Очаквам предложения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход