Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лакомите собственици...

Публикувано от Продавач 
Лакомите собственици...
19-07-2006 - 14:46:13
avatar
Аз като продавах - продавах на реална цена и продадох успешно. Какво се случва сега обаче...

Като започнем от наемите: висят по 6-7 месеца без да свалят цените и продължават да се надяват, че някой ще клъвне и стигнем до панелка на 40 години в разпадащ се блок? Няма проблеми - 40 000Е ще ги дават от раз...какво ще я правят като я купят не се знае ама нали са чужденци - те са богати няма проблеми.

Апартамент "супер лукс" в Младост на последния етаж 90кв.м - 85 000Е ооо няма проблеми това е невероятна инвестиция дори някой може да даде още 15 000Е за да се закръгли суматаsmiling smiley

"Абе ние тука си намерихме едни купувачи руснаци те ще ни я купят къщата за много повече пари, а не за тая "старата цена" за която говорихме (примерно вчера) ама ако се откажат ние ще се обадим...
:crazy:



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 00:47 от Продавач.
Re: Лакомите собственици...
19-07-2006 - 20:20:46
Да, така е. Но има много собственици, които решават да се опитат да продават на супер високи цени, пък ако клъвне е ОК, ако не какво толкова. Другото - обикновено, колкото по-ниски са доходите на един човек, с толкова повече лакомия се подхожда по въпроса, поне при „масовите” жилища. Видимо е и в обявите с жалки подобия на апартаменти, или казано по-завоалирано на брокерски език - „по БДС”. Все пак, когато не можеш да надскочиш летвата от 400 лева заплата, надеждата е в панелката на умрелия ти дядо. Пък като влезем в ЕС ще цъфнем и вържем, продължавайки да си клатим краката по цял ден.
Re: Лакомите собственици...
19-07-2006 - 20:40:47
съгласен. един добър пример са многообсъжданите тук имоти във Видин. след като не са продали на 20000 лв от следващия месец вече пробват на 20000 евро
Иво
Re: Лакомите собственици...
19-07-2006 - 21:08:39
На мен ми предстои скоро да продавам апартаменти,изглежда ще е голямо шоу cool smiley
Аз съм продавач от типа "Ако клъвне ОК" spinning smiley sticking its tongue out
Re: Лакомите собственици...
20-07-2006 - 01:20:28
Good luck s prodagbata. Ako ne mogesh da ki prodadesh, davaj pod naem.
Moge da im iskash po 1000 evro naprimer za 100 kvadrata apartament na mesez.


Re: Лакомите собственици...
20-07-2006 - 03:59:06
Това и друг път е обсъждано. Причината е че повечето нямат зор да продават/дават под наем. Също липса на икономическа култура.

Тези с панелката на дядо ги оправдавам, защото продажбата е еднократен акт и трябва да се внимава, особено ако друг източник на пари не се вижда на хоризонта.

Тези дето не искат да смъкват наема, си реализират пропуснати ползи всеки месец.

Иво си е прав. Сигурно сега прави доход от наем на този апартамент, а ако се появи някой на който точно този апартамент му трябва, дори и на по-висока цена - добре дошъл. Снощи си мислех да не пусна ли собствения си апартамент за продажба с 50 % над пазарната му стойност - ако някой му трябва да заповяда, защо да ощетявам потенциално нуждаещ се от него при положение че аз бих живял добре и на друго място.

А тези дето искат да купят евтино трябва да са готови с парите и да провеждат активно разузнаване; като намерят някой на зор да продава там пазарлъка върви.

Допускам че в някой момент в бъдещето ще настъпи психологически срив сред собствениците на "коптори", един вид страх че ако не побързат с продажбата ще станат непродаваеми. Но това може и да е след 10г. може и след 20г., който има нерви да чака. (за парцел де, той коптора трябва да се събаря така или иначе)
Re: Лакомите собственици...
20-07-2006 - 09:26:32
Наистина е обсъждано вече. И г-н Хърсев много хубав термин въведе - "лалугери" smiling smiley

И аз мисля, че това е естествено следствие от важната особеност на нашия пазар - наличието на твърде много "истински" собственици - т.е. без заеми и ипотеки. Я да те притиска всеки месец плащане на ипотечна вноска колкото половината от дохода ти, да видим дали ще си толкова спокоен "ако някой клъвне" smiling smiley

На Иво - успех в продажбите!

За наемите е по-различно - не виждам логиката, тъй като всеки пропуснат месец е един наем в (-) и накрая, ако си чакал 6 месеца, а си го дал с 20 евро по-високо от това, на което е имало клиент на първия месец, си отвсякъде вътре, според мен. Ама разни хора, разни идеали smiling smiley
Re: Лакомите собственици...
20-07-2006 - 09:43:00
Вижте, колко интересно. Аз пък съм купувач, който не бърза. Срещу мен, продавачи които не бързат. А по средата пазар в състояние на лека дрямка. winking smiley Ето това е една от характерните черти на нашия пазар на НИ, та даже не само на НИ.
Всъщност, наистина не бързам. Хазяйката ми ме познава добре, и знае, че винаги си плащаме и не рушим имота и, затова ни предлага много изгоден наем. Лихвите от това, което сме спестили, макар и да е сравнително скромно, покриват малко над 100% от наема ни, а жилището е добро, казано честно. Допълнително спестявам около 100 лева месечни разходи за бензин/газ/ремонти на МПС, по добре надупчените улици. И спестявам и около 2 часа дневно път, които използвам за да си повишавам квалификацията, да спортувам и да изкарвам още някое левче отгоре (все пак това са си 10 часа на седмица!!!). В крайна сметка затова чакам, не защото не искам да имам дом, всеки иска. Та ако някой е в нужда, ОК, ако не - ще почакам, таман ще си бъбря с вас spinning smiley sticking its tongue out
Иво
Re: Лакомите собственици...
20-07-2006 - 10:05:16
Ами прав си nihonjin,давам ги под наем,но много по-нисък от такъв които бих могъл да реализирам давайки под наем друг тип имот,които струва същите пари или близко до това.Най-ниска е възвращаемостта от жилищтни имоти.Не ми се дават примери,поста ми ще стане много голям.Иначе се титолувам че професионално си се занимавам с инвестиции (на дребно все пак физическо лице съмwinking smiley),не фонд в имоти и отдаване под наем,най-вече магазини.
Джоан е одавна във форума и тя се досеща сигурно какво ще продавам и даже и бях казал преди какъв наем вземам.Ако стане сделка ще ти кажа цената на кв/м да знаеш за реална сделка в нашия район smiling smiley
Re: Лакомите собственици...
20-07-2006 - 11:08:48
Иво, благодаря предварително за любезността smiling smiley Дано ти излязат добре сметките.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход