Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 11:31:34
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Куриер 5 - Иво ти сериозно ли бе човек ?
> Между брокер и брокер има разлика
> Модела на работа ако някой си го разкаже във
> форума ехеее Аз поне не бих го споделил не, че ако
> споделя част от маркетинговите ми схеми някой ще
> успее да ги направи едно към едно, но все пак
> форума се посещава и от доста интелигентни хора.
> Иначе пускането на оферти в нета и вестниците и
> съответно разглеждането им и прозвъняването им ако
> бяха единсвтената работа в една агенция - нямаше
> да има повече от 5 такива в София.
> Ако гледаме толкова повърхностно на всичко пазара
> на имоти щеше да е един малък ад.
>

Здравей Продавач,

Това за Куриер 5 не го разбрах? Сори!

Иначе относно другото: Както и Тинки Уинки ти го каза -> Силно се съмнявам в твоята маркетингова политика. Малко ми изглежда като "прах в очите".

Срещал съм в нета софтуерни решения за този вид дейност, но в други страни. За да може това да се реализира тук в БГ трябва да се промени мисленето и на 3-те страни.

Иначе ако имаш някакви паранормални способности за откриване на продавача и потенциалния купувач, моля да ме извиниш! :}

А пък и друго..... както се казва в песента " аз не съм брокер, и никога няма да бъда"....

Просто бранша ми е интересен и затова съм тук.

Поздрави,


smoking smiley
важото е да се пишат глупости
05-12-2007 - 11:44:22
avatar
"Има и друго....например начините на работа -> след Куриер 5 (ако помниш как беше там) ...... начина на работа (С ВЕСТНИКА И ТЕЛЕФОНА) не е дръпнала много май,а?"

Ти пишеш за вестници и за Куриер 5 кое по-точно не разбра?

"Иначе относно другото: Както и Тинки Уинки ти го каза -> Силно се съмнявам в твоята маркетингова политика. Малко ми изглежда като "прах в очите".
Срещал съм в нета софтуерни решения за този вид дейност, но в други страни. За да може това да се реализира тук в БГ трябва да се промени мисленето и на 3-те страни."

Софтуерни решения аsmiling smiley))))? Ами съмнявайте си се силно, обожавам да ме подценяват, действа ми като стимул. spinning smiley sticking its tongue out

"Иначе ако имаш някакви паранормални способности за откриване на продавача и потенциалния купувач, моля да ме извиниш!"

Да имам Ванга ми е баба - ако нямаш какво да напишеш по-добре не пиши нищо!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 11:46:09
Quote

Ти и всички от твоя бранш правите едно и също,но всеки си има специфика,която го отличава от другите

Така е, но спецификата се знае каква е. Просто един избира един начин на работа, друг - друг. Но начините се знаят. Точно при нас нищо скрито няма. Дори и някой да измисли нещо "велико" след 2-3 месеца вече всичко се знае. То затова и някой напират за софтуерните патенти.

Да вземем следния пример. Трябва ти операционна система за твоя компютър. Как се прави такова нещо се знае. Защо тогава хората си купуват Windows. Ами защото смятат, че би им отнело повече усилия да си напишат сами операционна система отколкото да платят $300 за Windows (мисля там някъде беше Vista-та). Т.е. човек си прави сметката - колко ще ми излезе да си направя нещо сам и колко да ми го направи някой друг - и взема решение. Примерно едно яке в близък магазин струва 100 лева, а не Илиянци - 50 лева. Ами всеки пали колата и отива да си го вземе от Илиянци. Ако обаче якето струва на Илиянци 95 лева, тогава човек си прави сметката - къде ще ходя да се трепя чак до там, за бензин трябва да плащам, за паркинг и т.н., я по добре да го взема от близкия магазин за 100 лева.

Ето това се губи при услугите на АНИ - човек вижда:
1) обява в няколко сайта и вестника
2) един-два огледа
3) едно типове договорче
4) една проверчица
и айде давай парите. И то тука си говорим за 2-3000 евро. Ами всеки ще си каже - аз тези работи не мога ли да си ги направя сам. Ето тука е ролята на АНИ да обяснят че дейността им не се изчерпва с горните 4 неща. Да покажат каква работа всъщност вършат, за да кажат клеинтите - "абе то това много сложно, надали ще се справя сам, я по-добре да си платя".
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 11:46:26
avatar
Тинки айде да не си толкова сигурен моля ти се! Явно е че на всички им изглежда супер елементарно как се прави такъв бизнес, но ако беше толкова лесно...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 11:48:07
avatar
Тинки не си запознат с работата и услугите на АНИ до колкото виждамsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 12:10:54
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Ти и всички от твоя бранш правите едно и
> също,но всеки си има специфика,която го отличава
> от другите
>
> Така е, но спецификата се знае каква е. Просто
> един избира един начин на работа, друг - друг. Но
> начините се знаят. Точно при нас нищо скрито няма.
> Дори и някой да измисли нещо "велико" след 2-3
> месеца вече всичко се знае. То затова и някой
> напират за софтуерните патенти.

> От кого се знае? От колегите ти,или от клиентите? И ако подхождате индивидуално в договорката към всеки клиент,обявявате ли го в пресата?

> Да вземем следния пример. Трябва ти операционна
> система за твоя компютър. Как се прави такова нещо
> се знае. Защо тогава хората си купуват Windows.
> Ами защото смятат, че би им отнело повече усилия
> да си напишат сами операционна система отколкото
> да платят $300 за Windows (мисля там някъде беше
> Vista-та). Т.е. човек си прави сметката - колко ще
> ми излезе да си направя нещо сам и колко да ми го
> направи някой друг - и взема решение. Примерно
> едно яке в близък магазин струва 100 лева, а не
> Илиянци - 50 лева. Ами всеки пали колата и отива
> да си го вземе от Илиянци. Ако обаче якето струва
> на Илиянци 95 лева, тогава човек си прави сметката
> - къде ще ходя да се трепя чак до там, за бензин
> трябва да плащам, за паркинг и т.н., я по добре да
> го взема от близкия магазин за 100 лева

> Не смесвай отново търговията с посредническата услуга-явно,въпреки всички обяснения, не си схванал разликата!

> Ето това се губи при услугите на АНИ - човек
> вижда:
> 1) обява в няколко сайта и вестника
> 2) един-два огледа
> 3) едно типове договорче
> 4) една проверчица
> и айде давай парите. И то тука си говорим за
> 2-3000 евро. Ами всеки ще си каже - аз тези работи
> не мога ли да си ги направя сам. Ето тука е ролята
> на АНИ да обяснят че дейността им не се изчерпва с
> горните 4 неща. Да покажат каква работа всъщност
> вършат, за да кажат клеинтите - "абе то това много
> сложно, надали ще се справя сам, я по-добре да си
> платя".

Нищо подобно не вижда клиентът,вижда го този,който наблюдава отстрани и предварително си е затворил очите за всяка информация.В случая,точно това демонстрираш.Но,проблемът си е твой-като не става,не става.
winking smiley winking smiley
Анонимен потребител
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 12:24:37
То да бях само аз незапознатия - бял кахър. Проблема е че никой не е запознат и хората питат - защо ги даваме тези пари??????

Ето за това АНИ трябва да "разкрият" дейността си за да е ясно за какво се дават парите.
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 12:31:31
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> То да бях само аз незапознатия - бял кахър.
> Проблема е че никой не е запознат и хората питат -
> защо ги даваме тези пари??????
>
> Ето за това АНИ трябва да "разкрият" дейността си
> за да е ясно за какво се дават парите.


clap: clap: clap:
Бях забравила колко безсмислено е да ти обяснявам.Спирам тук.Ако искаш да се информираш в подробности-темите от преди някой и друг месец са достъпни. smiling smiley
Може би имаш интерес форумът да се посещава,но дъвкането на едно и също не е начина.....
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: има брокери и БРОКЕРИ...
05-12-2007 - 13:18:06
За пореден път ни пращаш да търсим под вола теле в архива smiling smiley
Re: чао
05-12-2007 - 17:00:26
avatar
Нещо май се поизнерви, а Продавач smiling smiley
И някои други хора те позаядоха малко, не е добре smiling smiley

"Ако беше тъпо щях да си пиша сам в нея и нямаше предишните две части на темата да са посетени над 20 000 пъти...А за да пусна 3-та част на темата е било поради някаква причина като например да се появяват други теми по този въпрос на хора, които не са чели предишните мнения явно. "

Страшна логика, няма що. Това значи, че може да пуснеш и 50-то издание на същата тема, защото някой може и да не е чел предишните.

"В предните две теми
> какви ли не неща се изписаха - смяташ ли, че нещо
> ново и съществено се каже тук за или против
> таксата за огледи?

Ако ти нямаш какво да кажеш - просто не го казвай. "

Не става дума за това дали аз имам нещо да казвам или не - става дума за това, че просто се водят безмислени спорове и се повтарят едни и същи неща.

"Вземай си я тая такса, като си
> такъв мераклия (или се пробвай да си я вземеш),
> ама хайде стига с това преливане от пусто в празно
> във форума.


Радвам се че сподели своята позиция по темата - чао smiling smiley "

Няма да се отървеш толкова лесно, споко smiling smiley Жалко, че нямам свободно време (за разлика от някои брокери - защо ли winking smiley ).

"Аз пък ако бях администратор в този раздел на форума бих затворил всички теми, които се точат с по над 400 отговора. Аз съм културен и когато една тема предизвика интерес и много коментари я разделям на части за да е по-удобно на всички потребители на форум. "

Хахаха - ами 3 теми по един и същи въпрос не правят ли сумарно повече от 400 отговора, как ти се струва. Точно това е и твоя случай - трябва да бъде затворена темата.
:} :} :}

Какво разделяне на части, какви 5 лева - това да не ти е роман. Иначе е хубаво, че си културен smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход