Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:59:40
ще ме светнеш ли при хиперинфлацията има ли хипервдигане на заплати, защото ако ще е така да си спретнем една хиперинфлация smiling smiley
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:02:38
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ако говорим за нещо струващо 80к евро, то според статистиката на имоти.нет това нещо трябва да се дава под наем за 350 евро на месец.
това прави годишно 4200 евро.

Това е вярно ако:

1. Жилището е обзаведено с прилични мебели и техника. (т.е. ще излезе пвоече от 80к)
2. Намерен е наемател (което в днешните времена не е много лесно).

Така че тези 4200 евро не са толкова сигурни, а и цената ще е по-висока.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:02:53
Quote
Seira
Те затова са лични, защото не ги споделям по форумите. Всеки си има негови критерии за това кое е качествено и кое не. Аз имах "щастието" да живея близо 15 години в панелка, строена през 1981-а. Никога няма да си купя панел повече, които иска да купува.


Нека напомня нещо очевидно - човек може да има лични критерии за качеството на обитаване в определен вид жилища, това е негово право. Що се отнася до оценката на сеизмичната устойчивост, обаче, понятието "личен критерий" няма никаква стойност. Просто устойчивостта на земетресения на даден тип сгради не зависи от качеството на плочките в банята или липсата на модерна дограма....
Така че - хайде да не прекаляваме с личните критерии - не оценяваме естетическите страни на едно строителство, а конструктивната му здравина. От тази гледна точка панелното строителство е една добра алтернатива на всички останали !
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:04:32
Quote
zlostyr


Кои са тези имоти, които в момента струват ТРИ пъти повече от 2006-а?
Скъпите колега,скъпитеее:]
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:07:27
Днеска явно е ден на изцепките smiling smiley

Според един 200 000 апартамента се продават в София, друг пък изкара, че 600 (толкова някъде бяха цените 2006 година) е 3 пъти по-малко от 800.

Хора престанете да пишете глупости и да изопачавате данните само защото не пасват на тезата ви.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:10:52
Според статистиката на сайта средната цена на м2 е 780 евро, а средния наем е 3.50 евро/м2 на месец.

Е излиза, че жилище струващо 80К трябва да се дава за 360 евро на месец - даже повечко дойде от 350 smiling smiley
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:11:09
Тинки, съгласен съм с теб - цените са все по-близо до равновесната точка - повече от половината път е извървян(1200->750 евра), остава още 1 макс 2 години до дъното (мое мнение - споделено тук преди повече от година).
Има доста голям риск обаче - че както се запалиха арабския свят, ни очакват "интересни времена" а това е голяма несигурност в прогнозите.....

.....
Отивам да си плащам Круиза, че ме боли главата като си мисля кофти и мрачни картини на бъдещето.
bah
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:22:15
avatar
Quote
bota156
Има доста голям риск обаче - че както се запалиха арабския свят, ни очакват "интересни времена" а това е голяма несигурност в прогнозите.....
Отивам да си плащам Круиза, че ме боли главата като си мисля кофти и мрачни картини на бъдещето.

Земи си купи една гарсониеръ преди круиза. Кеш-а и акциите да не паднат.

Във Варна гарсониерките в най-крайния квартал вървят кът топъл ляб.
При двустайните също има голяма активност (пак там).
Говорим за цени 480 - 500 за гарсониера и 450 за двустайните.
По центъро цените дебели - сделките с променливо темпо.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 16:52:33
avatar
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 17:24 от zlostyr.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 17:31:01
Bah,
Аз имам 2 двустайни ве - да не говорим че по "новите" стандартни са си тристайни направо, за кви гарсониери ми говориш. Не съм младо студентче, а вече с умиление си спомням за "добрите стари времена"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход