Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:58:00
Quote
Тинки Уинки
Bota156, що не вземеш да погледнеш назад във форума правих едни сметки.
При 70% налични пари при сегашните цени на наеми и лихви по кредити е по-изгодно да се купува.

Голямата ти грешка е че семтките ти се базират на това че ти трябва заем от 100%.
Ако ти трябва заем за 25-30% картинката е съвсем друга.

Доста хора отложиха покупки от 2007 насам и сега ги имат тези 70% собствени средства.
Тяхната сметка все по-често ще почне да излиза.

Тинки - аз и в онази тема съм коментирал.
Да направим обратната сметка имаме парите кеш - 80к евра.
депозит - 7% (все още има такива оферти в ЛВ) - 5600 - 460-70евра.
Наем 200-250 за тристаен - пак не е далавера да се КУПУВА.
Вече ако станат лихвете по 3% или наемите по 500евра ще си струва. Още сме далеч от тези нива много далеч.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:58:25
При земетресението в Стражица на 4 март 1977 падна само един жилищен блок - ха познайте дали не беше панелка.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:59:29
Quote
ivorad
Quote
moskvi4

И за 15 път да потретя - в България НЯМА инфлация. Има спекулативно вдигане на цени.

Драги Москвич, правилото за хилядата повторения на едно нещо, за да се превърне то в Истина важи само за лъжите. Не и за явните глупости.
Съобразявайте се с това и не прекалявайте.

Драги господине, с високопарният си стил можете да впечатлите момичето на бензиностанцията. Ако имате да казвате нещо конкретно... действайте.

@bota156
Quote

"даже и ти си го казал \"вдигане на цени\"=инфлация."
Къде точно съм го казал? Казал съм точно обратното - вдигане на цени НЕ е равно на инфлация.
Вдигане на цени + вдигане на заплати = инфлация.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 13:10:07
Quote
moskvi4

Вдигане на цени + вдигане на заплати = инфлация.
:]Че ти си готов доцент по икономика драги ! ПрАсни една монография по въпроса тука!
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 13:13:28
Quote
Seira
При земетресението в Стражица на 4 март 1977 падна само един жилищен блок - ха познайте дали не беше панелка.
Вземи малко прочети. Това за което си писъл е земетресението в Румъния "Вранча", а Стражица е Декември 1986 (аз поне си го спомням). При него са разрушени 15000 сгради. При "Вранча" на около 200 км. от България са били пълно или частично разрушени 8500 сгради (най силно е засегнат Свищов), вече от тези 8500 колко са били панелки не знам, но сигурно има и доста тухлени сгради.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 13:20:03
Значи Вранча ше е било - тогава много къщи бяха паднали наистина /повечето доста стари/, но жилищен блок само един и той панелен.
Eто и информация:

[www.teenproblem.net]

Спасителите започват да вадят първите трупове около полунощ. Блок номер 1 на улица "Георги Матев" и общежитието на "Свилоза" са се превърнали в огромни ковчези. 8-етажната жилищна кооперация по официални данни погребва 76 души. Най-голяма е трагедията на гръцката фамилия Стефоплулу, която дава 9 жертви. Загиват родителите, синът, снахата, дъщерята и петте деца. Семейството е обитавало последния 8-ми етаж на рухналата за секунди сграда и никой не е имал никакъв шанс



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 13:35 от Seira.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 13:34:28
Аз това земетресение от 4 март 1977 г.го изкарах на 4-я етаж на панелна сграда и имах чувството,че пода подскача с поне половин метър височина. Това наблюдение ме кара да мисля,че строителните произведения на бригадите на бай Мангал от последните 2-3 години с легналите четворки,на места размесени с единички на кълъч,няма да издържи подобно земетресение.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 13:47:55
Quote
Seira
Значи Вранча ше е било - тогава много къщи бяха паднали наистина /повечето доста стари/, но жилищен блок само един и той панелен.
Eто и информация:

[www.teenproblem.net]

Спасителите започват да вадят първите трупове около полунощ. Блок номер 1 на улица "Георги Матев" и общежитието на "Свилоза" са се превърнали в огромни ковчези. 8-етажната жилищна кооперация по официални данни погребва 76 души. Най-голяма е трагедията на гръцката фамилия Стефоплулу, която дава 9 жертви. Загиват родителите, синът, снахата, дъщерята и петте деца. Семейството е обитавало последния 8-ми етаж на рухналата за секунди сграда и никой не е имал никакъв шанс

А можеше да цитираш това:За много хора истинска загадка е тоталното струване на блока и общежитието в Свищов. Вероятно става въпрос за някакви експериментални олекотени конструкции, чиято документация обаче е унищожена.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 13:55:42
Quote
фло
Вероятно става въпрос за някакви експериментални олекотени конструкции.

Това важи за не малка част от панелното соц. строителство /не че новото е по-добро де/. Помня, че като стана тази ужасия хората не искаха да купуват панели, че се водеха едни кампании да се хвали силата и здравината на панела. Даже май и някои БДС стандарти промениха по-късно.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 14:17:52
Quote
hunterA
Quote
Seira
При земетресението в Стражица на 4 март 1977 падна само един жилищен блок - ха познайте дали не беше панелка.
Вземи малко прочети. Това за което си писъл е земетресението в Румъния "Вранча", а Стражица е Декември 1986 (аз поне си го спомням). При него са разрушени 15000 сгради. При "Вранча" на около 200 км. от България са били пълно или частично разрушени 8500 сгради (най силно е засегнат Свищов), вече от тези 8500 колко са били панелки не знам, но сигурно има и доста тухлени сгради.

За последните 60 години само няколко земетресения са причинили значителни поражения в България.
Първото е това от 4.03.1977 - Вранча (Румъния). Епицентъра се намира на няколкостотин километра от българската граница (като погледнете картата - там, където Карпатите правят "завой" на северозапад), магнитуда е бил 7.2 по Рихтер, дълбочината - 180 км. Именно голямата дълбочина на земетресението е довела до това, пораженията да са разпределени на голяма площ. В България жертви е имало единствено в Свищов - паднали са две многоетажни сгради, погребвайки 126 човека.
Странното е, че въпреки ниската интензивност на земетресението в София (5-6 степен по Медведев) са се наблюдавали значими поражения по някои сгради. Например в квартал Гевгелийски (София), когато се движите от центъра към Люлин, преди да влезете в тунела, отдясно има 3 високи блока (16 етажни). Единият от тях - най-близкият до "Тодор Александров" - е бил получил тогава разрушения на носещи елементи (на ниво на 3-тия етаж) и хората са били изселвани за няколко месеца в "Люлин", докато го оправят.
Не искам да си представя, ако земетресение със същата сила (7 по Рихтер) удари директно под София, а не на 800 км, каква трагедия ще настане!
Другите разрушителни земетресения са били:
1) на 3.11.1977 - Велинград, 5.2 по Рихтер. Стотици къщи и вили в района са били разрушени, но не е имало жертви.
2) февруари 1986 г., 5.2 по Рихтер - първото от двете силни в Стражица - разрушения без жертви
3) декември 1986 г. 5.7 по Рихтер - второто (и по-разрушително) - тежки разрушения, 2 до 4 жертви (по разни данни).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход