Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 17:40:47
Вече и в съвсем отдалечени места има сделки.Скоро разбрах за една-панел в Радомир-заминал е за около 130Е на м2.По-интересното е,че е с кредит.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 17:56:16
Не разброхте ли най после че без строителство няма просперитет за никоя държава по света включетелно и в България.Трябва да има УМЕРЕН растеж на цените на НИ иначе сме загинали.Трябва да се намалява безработицата , а това става само чрез туризъм и строителство.Само така има възможност за вдигане на заплати съответно обороти в магазини и въобще някякъв растеж.Сега всичко е замряло и хората не смеят да предприемат нищо а банките са пълни с пари.
bah
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 17:57:23
avatar
Quote
bota156
Bah, Аз имам 2 двустайни ве - да не говорим че по "новите" стандартни са си тристайни направо, за кви гарсониери ми говориш.
Това е добре, щом имаш и кеш, пожелавам ти щастлив круиз!
..............
И на мен (семейно) ми се прави един такъв гевезелък, ама ся няма да стане.
Имам абитурент, студентка 3-ти курс и съм замислил едни имотни врътки.
Гледам да не почват от нула, че е гадно.
Немците си изритват децата на 18, ама ние сме друга кръв.
Като привършат врътките, ша видим кви стотинки ша останат, да "почерпя" фамилията.
Инак, я съм миткосвал - от Филипините до Бразилия, видял съм свят.
Сакам и другите да видят.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 18:16:30
В момента това, което се случва в България, а и не само не отговаря директно на инфлация, а по-скоро на бифлация. За повече инфо тук.. Ще цитирам смислово само ключовото според мен:
При бифлация едновременно има разтяща безработица и намалена покупателна способност. В резултат по-голямо количество пари отива в покупката на стоки от първа необходимост и съответно по-малко остават за стоки, които не са такива, поради това тяхната цена пада и при тях се наблюдава дефлация. Такива стоки са (луксозни къщи и автомобили и други стоки, чийто придобиване обикновено е свързано със заеми).
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 18:20:38
Quote
6666
Не разброхте ли най после че без строителство няма просперитет за никоя държава по света включетелно и в България.Трябва да има УМЕРЕН растеж на цените на НИ иначе сме загинали.Трябва да се намалява безработицата , а това става само чрез туризъм и строителство.Само така има възможност за вдигане на заплати съответно обороти в магазини и въобще някякъв растеж.Сега всичко е замряло и хората не смеят да предприемат нищо а банките са пълни с пари.

Слагаш коня зад каруцата уважаеми! Строителството трябва да следва просперитета ,не преди него!
Сега ,като са заровени милиарди в земята и има стотици хиляди нискоквалифицирани работници създадени от строителния бум защо сме в стопанска криза и строителния сектор е задлъжнял с милиарди?Пък дето туризма с неговите 1-2 милиарда оборот ще намалява безработицата може,ако се възроди бригадирското движение!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 18:26 от фло.
bah
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 18:31:20
avatar
Quote
фло
строителния сектор е задлъжнял с милиарди
Той пострада най-много.
Стотици (а може би хиляди) босове - милионери се върнаха при народа, на банички и бозъ.
А най-много спечелиха бабички с четвърти клас, които продадоха тръните си за огрооооомни пари.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 18:51:53
Виждам за земетресения говорите.Да не дава Господ щото ще имаме нова столица.Най големите боклуци с най кирливия цимент и желязо се строиха последните години.Който си е купил е тотален наивник.Много пъти съм писал че най доброто предстои.Преди ми се смяха сега продължават да ми се смеят но след време ще има голям рев срещу държавата.И на глупаците пак тя ще е виновна.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 19:09:57
Quote
6666
Не разброхте ли най после че без строителство няма просперитет за никоя държава по света включетелно и в България.Трябва да има УМЕРЕН растеж на цените на НИ иначе сме загинали.Трябва да се намалява безработицата , а това става само чрез туризъм и строителство.Само така има възможност за вдигане на заплати съответно обороти в магазини и въобще някякъв растеж.Сега всичко е замряло и хората не смеят да предприемат нищо а банките са пълни с пари.
666, няма да те обиждам от първия ден да не ти дръпна мерака майна, ама тая мисъл дето си я изразил ме потресе! Само че поста ти е за инвестора, и търсиш "бисери и вицове". Там пиши за туризЪма и острата нужда от строителство докато получиш оргазъм........Каква проницателност, какво познаване на материята, какво нестандартно мислене....нема а се пуашиш майна, тука сме все майтапчии, нема нищо лично..... личното е утре, като идеш да заредиш колата и видиш цената за утре, щото за други ден си е за други ден. И чети Маркс мнооого внимателно, щот човека е описал края на филма.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 19:37:03
6666, явно не си от бранша, та ще те поправя - строителството има нужда от бърз оборот,
тогава даже ще има съвсем обективно и реално намаляване на цените. За бавния оборот
допринасят на 70% два фактора - убийствените лихви и туткавата администрация.
Основания за бърз оборот има - не недостига на жилища, а недостига на качествени,
съвременни и достатъчно просторни! Тъй като на тези условия надали отговаря и едно на
10 000 жилища в България, нуждата е налице.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 20:15:46
brotarius не се затормозявай с глупости.
Само виж това чудо дето си го цитирал на колко езика го има в Уикипедията.

Айде сега виж примерно това на колко езика го има:
[bg.wikipedia.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход