Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:01:14
Quote
Тинки Уинки
Е къде не са мръднали заплатите за 2 години?
2008 - средна годишна заплата в София - 8310
2010 - средна годишна заплата в София - 10251

На това аз му викам ръст от 23.36 за София.
[www.nsi.bg]

Как се вдига средна работна заплата по български. Една голяма фирма /най-явен пример е БТК/ има примерно 10000 служители. Средната заплата е 1200 лева. Идват съкращения - съкращава се или се пенсионира персонала с най-ниски заплати /500-600 лева/. Ако съкращението е 2000 човека се получава следното:

10000 Х 1200 = 12 000 000 лева
2000 Х 550 = 1 100 000 лева
(12 000 000 - 1 100 000)/8000 = 1362 лева
1362/1200 = 1.135

Ха да ви е честито 13.5% увеличение на заплатите!!! :]
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:18:01
Е радвам се, че вече хората почват да разбират, че жилищата са точно толкова достъпни колкото и в началото на 2002 година.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:21:44
Има и още един начин, който в известна степен се получи в България. Накарване на част от хората в сивия сектор да се изсветлят (футболисти, певци и някой фирми изкараха изтинските си доходи, които до сега вземаха под масата).
P.S. за съжаление не достатъчно, но това е др. въпрос winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-25 14:23 от hunterA.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:25:13
Ей, с тия заплати бе! Заплатите не са се вдигнали, просто се е увеличила безработицата с 50% за сметка

на неквалифицирания персонал, съответно заплатите се смятат на по-малък брой по-платени хора.

Отделно напърите подбраха футболисти и пр. чалгаджии, та и това малко допринесе.

Ама кой купува апартамент със заплата??? Заплатите са фактор само за наемите. Апртамент се купува

с консултантски хонорар или с даение от родителите, примерно.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:28:40
Quote
landstar
Апртамент се купува с консултантски хонорар или с дарение от родителите.

Нали, както Ежко Ежков ги купува в Изток неговите :]
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:40:54
Не твърдя, че цените на колите се вдигат, твърдя, че не падат. Тези 20-30% отстъпки всъщност са бонуси, които ти дават.
Ти плащаш същите пари просто получаваш малко повече.

Ти можеш ли да смяташ?
[www.nsi.bg]
Общ доход на домакинство:
за 2009 1-во тримесечие 2083.39
за 2010 1-во тримесечие 2193.63
за 2009 2-ро тримесечие 2263.08
за 2010 2-ро тримесечие 2252.84
за 2009 3-то тримесечие 2348.99
за 2010 3-то тримесечие 2303.04

за 2009 (1 + 2 + 3) = 6695.46
за 2010 (1 + 2 + 3) = 6749.51
Е кое е по-голямо?

[www.nsi.bg]
Паричен доход:
за 2009 1-во тримесечие 2053.28
за 2010 1-во тримесечие 2165.99
за 2009 2-ро тримесечие 2197.71
за 2010 2-ро тримесечие 2199.64
за 2009 3-то тримесечие 2259.47
за 2010 3-то тримесечие 2232.78

за 2009 (1 + 2 + 3) = 6510.46
за 2010 (1 + 2 + 3) = 6598.41
Е кое е по-голямо?

Пак ти казвам тези данни са за цялата страна и на тях влияе безработицата.
Няма данни за 2010 по райони за безработицата, но ето ти такива за 2009
[www.nsi.bg]
Виж за София, че безработицата е далеч по-ниска от средната за страната.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:42:05
Здравейте, радвам се, че се получава диалог.
Опитвам се да представям факти и да излагам аргументи за тезата си. Горе-долу на всеки 3 месеца прекарвам 1 извън България, затова казах, че впечатленията са ми за 2 седмици. Само да отговоря на някои по-злобни коментари защо живея в Младост-4 - защото ми е по-удобно и по-евтино, амортизирам чужд апартамент. Опитах се да живея известно време в наследствената вила (голяма къща реално) на родителите ми в Драгалевци, но не е лесно - няма изолация, зимата е дълга, отоплението е сериозен проблем за големите помещения, а и за жена ми също не беше лесно. Както виждате - на този етап предпочитам по-изгодния вариант, тъй като в тази къща трябва да затворя немалко пари, а и време нямам много. Така или иначе един имот стои празен - има и доста такива около нас, това го казвам като статистика, че има празни имоти, не е като да няма.
За панелите - не съм живял в такъв, не искам и няма да купя, просто лично разбиране. Иначе право на всеки е да си мисли, че апартаментът му е някакъв "актив", да си калкулира метъра и да е щастлив и доволен от сметката. Проблемът обаче е до колко е ликвиден и на каква цена се продава реално.
Някой каза също, че демографията нямала значение за купувача - той така и така си купувал, за мен е обратното - при тази циганизация на страната този фактор е съществен. Още нещо - парите, които имам изобщо не съм решил да ги хвърля за имот в София, един така и така стои в полите на Витоша, а в Германия за подобна сума се купува апартамент. Ако решим да останем там, защо да не е за детето като поотрасне...
Аз също мисля, че парите по депозитите не са на хора, които искат да купят апартаменти, те са на такива, които имат по няколко. Така че тези "отложени от 2007" са на хора с малко пари и именно те са тези, които в тази обстановка не могат дадат дори и 600Е на метър. Човек като няма пари - слиза бързо на земята. При липса на външни инвестиции и свежи пари, ще трябва да си "въртим едни пари", аз на тебе ти на мене, т.е ще си разменяме стоки и услуги на нива, които можем да си позволим. Мисля също, че за българина колата и Имотът са си определено луксозни стоки, само хлябът може би не е. Така че 600-800Е да ми се видят никакви пари след 2-3г, при положение, че няма какво да се яде - дайте малко по-сериозно да си говорим, тухли и бетон не се ядат. За ниската покупателна способност на хората ми е пределно ясно - една кола на 4г купена нова оттук, със сервизна история, без забележки и с малък пробег едвам с мъка я продадох на приятел и то разсрочено, на цена, която в Германия няма. Тъй че и една хубава кола става трудно ликвидна, но като нямат пари - хората търсят нещо по възможностите си, друг е въпросът какъв боклук се купува...
И наистина сега хората продават, защото могат да вземат повече пари от лихвата по депозита, вместо да чакат от наем. И веднага давам пресен пример от вчера - дойдоха едни чужденци и трябваше да им се намери апартамент за няколко месеца - колега имаше телефон на такъв, който се дава до Полиграфическия - 3стаен, 100м2 за 230Е, т.е нива 2.5Е за квадрат наем да се смятат, понеже някой в постовете правеше сметки.
Според мен постепенно ще започне намаляване на лихвите с цел да се стимулира кредита и така ще се достигат нивата от предния ми пост. Естествено, при форсмажорни обстоятелства всичко е възможно, виждам и за земетресения са писали хората, но дайте да не предизвикваме съдбата.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:45:43
айде обади се ти и им кажи, че искаш 308 на базова цена от 2008 година за Дачиа
PHD
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:53:12
Quote
pvi_pvi
Здравейте, радвам се, че се получава диалог.
Опитвам се да представям факти и да излагам аргументи за тезата си. Горе-долу на всеки 3 месеца прекарвам 1 извън България, затова казах, че впечатленията са ми за 2 седмици. Само да отговоря на някои по-злобни коментари защо живея в Младост-4 - защото ми е по-удобно и по-евтино, амортизирам чужд апартамент. Опитах се да живея известно време в наследствената вила (голяма къща реално) на родителите ми в Драгалевци, но не е лесно - няма изолация, зимата е дълга, отоплението е сериозен проблем за големите помещения, а и за жена ми също не беше лесно. Както виждате - на този етап предпочитам по-изгодния вариант, тъй като в тази къща трябва да затворя немалко пари, а и време нямам много. Така или иначе един имот стои празен - има и доста такива около нас, това го казвам като статистика, че има празни имоти, не е като да няма.
За панелите - не съм живял в такъв, не искам и няма да купя, просто лично разбиране. Иначе право на всеки е да си мисли, че апартаментът му е някакъв "актив", да си калкулира метъра и да е щастлив и доволен от сметката. Проблемът обаче е до колко е ликвиден и на каква цена се продава реално.
Някой каза също, че демографията нямала значение за купувача - той така и така си купувал, за мен е обратното - при тази циганизация на страната този фактор е съществен. Още нещо - парите, които имам изобщо не съм решил да ги хвърля за имот в София, един така и така стои в полите на Витоша, а в Германия за подобна сума се купува апартамент. Ако решим да останем там, защо да не е за детето като поотрасне...
Аз също мисля, че парите по депозитите не са на хора, които искат да купят апартаменти, те са на такива, които имат по няколко. Така че тези "отложени от 2007" са на хора с малко пари и именно те са тези, които в тази обстановка не могат дадат дори и 600Е на метър. Човек като няма пари - слиза бързо на земята. При липса на външни инвестиции и свежи пари, ще трябва да си "въртим едни пари", аз на тебе ти на мене, т.е ще си разменяме стоки и услуги на нива, които можем да си позволим. Мисля също, че за българина колата и Имотът са си определено луксозни стоки, само хлябът може би не е. Така че 600-800Е да ми се видят никакви пари след 2-3г, при положение, че няма какво да се яде - дайте малко по-сериозно да си говорим, тухли и бетон не се ядат. За ниската покупателна способност на хората ми е пределно ясно - една кола на 4г купена нова оттук, със сервизна история, без забележки и с малък пробег едвам с мъка я продадох на приятел и то разсрочено, на цена, която в Германия няма. Тъй че и една хубава кола става трудно ликвидна, но като нямат пари - хората търсят нещо по възможностите си, друг е въпросът какъв боклук се купува...
И наистина сега хората продават, защото могат да вземат повече пари от лихвата по депозита, вместо да чакат от наем. И веднага давам пресен пример от вчера - дойдоха едни чужденци и трябваше да им се намери апартамент за няколко месеца - колега имаше телефон на такъв, който се дава до Полиграфическия - 3стаен, 100м2 за 230Е, т.е нива 2.5Е за квадрат наем да се смятат, понеже някой в постовете правеше сметки.
Според мен постепенно ще започне намаляване на лихвите с цел да се стимулира кредита и така ще се достигат нивата от предния ми пост. Естествено, при форсмажорни обстоятелства всичко е възможно, виждам и за земетресения са писали хората, но дайте да не предизвикваме съдбата.
Ако искаш да инвестираш ,единсвеното нещо което си струва в момента в БГ е земеделска земя. Виж какво става в Добруджа. При тази глобална гладна криза - там е бъдещето.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 14:57:21
Не разбрах за какво са тия анализи за имотния пазар щом имаш къща? За по-малко пари от цената на апартамент ще я направиш кукла.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход